Lenards par rasistiskiem izteikumiem saņēmis naudas sodu

11/03/2021 22:30
Nokopēts
Mejers Lenards

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Maiami “Heat” centra spēlētajam Mejersam Lenardam par antisemītiskām lamām piespriests naudas sods, informē NBA. Basketbolistam būs jāšķiras no 50 000 ASV dolāru (aptuveni 42 000 eiro) un viņš nevarēs piedalīties komandas darbā vienu nedēļu, šajā laikā nesaņemot atalgojumu. Tiesa, Lenards dziedē savainojumu un viņam nebija paredzēts spēlēt.

Tāpat “Heat” spēlētājam būs jāpiedalās kultūras daudzveidības programmā. Otrdien atklātībā nāca video, kurā dzirdams, kā Lenards “Call of Duty: Warzone” datorspēles laikā lietu rupjus vārdus, tajā skaitā antisemītiskas lamas. Lenards apstiprināja, ka audio dzirdamā balss pieder viņam un atvainojās par savu rīcību.

Reklāma
Saturs turpinās

“Lenarda izteikumi bija nepieņemami un aizskaroši, un tādiem nav vieta NBA un mūsu sabiedrībā. Vakar viņš runāja ar ebreju organizācijas “Anti-Defamation League” pārstāvjiem, lai saprastu izteikto vārdu nozīmi. Mēs pieņemam to, ka viņš nožēlo savu rīcību. Esam sazinājušies ar Meiersu, norādot, ka pret šādiem izteikumiem būs nulle tolerance. Sagaidām, ka viņš palīdzēs piekopt tādas mūsu līgas vērtības kā vienlīdzību, toleranci, iekļaušanu un cieņu,” NBA paziņojumā citēts līgas komisārs Edams Silvers.

Lenards šosezon piedalījies tikai trīs spēlēs un janvārī viņš guva pleca savainojumu, kā dēļ šogad laukumā neatgriezīsies. Paredzams, ka vasarā viņš kļūs par brīvo aģentu, taču “Heat” komandai ir opcija pagarināt līgumu uz vienu sezonu par desmit miljoniem ASV dolāru.

Pirmās septiņas sezonas amerikānis pārstāvēja Portlendas “Trail Blazers”, bet pēdējos divus gadus viņš ir “Heat” sastāvā. Lenards NBA regulārajā čempionātā 447 spēlēs vidēji 16 minūtēs guvis 5,6 punktus un izcīnījis 3,9 atlēkušās bumbas.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām