Salīdzinot ar Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmā apļa spēli pret Bosniju un Hercegovinu, Latvijas izlase sestdien Zenicā veiksmīgāk spēlēja uzbrukumā, sarunā ar Latvijas Volejbola federāciju (LVF) norādīja Paula Nikola Ņečiporuka.
Jau ziņots, ka Latvijas sieviešu volejbola izlase sestdien 2021.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas turnīra piektajā spēlē zaudēja otrā sabraukuma saimniecēm Bosnijai un Hercegovinai. Latvijas izlase viesos ar 0-3 (20:25, 15:25, 25:11) piekāpās Bosnijai un Hercegovinai, kas iekļuva Eiropas čempionāta finālturnīrā.
Rezultatīvākā Latvijas valstsvienībā ar 12 punktiem bija Marta Kamēlija Levinska, no kuriem seši punkti gūti ar servi. Paula Nikola Ņečiporuka iekrāja septiņus punktus. Bosnijas un Hercegovinas komandā 14 punkti Edinai Begičai, taču par diviem mazāk iekrāja Andelka Radiškoviča.
Bosnijas un Hercegovinas pilsētā Zenicā spēli sāka Elvita Dolotova, Ingrīda Šveigere, Lāsma Ozola, Marta Kamēlija Levinska, Paula Nikola Ņečiporuka, Terēze Hrapāne un “libero” – Kristīne Kramēna un Elīna Zvaigzne.
“Kā mums jau treneri bija teikuši, bosnietes ļoti riskēja ar servi. To varēja just arī iepriekšējās spēlēs, un mēs tik labi netikām galā ar servju uzņemšanu kā Daugavpilī spēlē pret viņām,” pēc spēles sarunā ar LVF pauž Ņečiporuka.
“Salīdzinot ar pirmo apli, labāk tikām galā ar uzbrukumu. Mums statistiķis Aivis Kokins uzskatāmi parādīja, kur jāsit. Man liekas, ka mēs Zenicā labi izmantojām bloku, lai pēc sitieniem pa to bumba lidotu autā. Labi tas izdevās Martai, un arī citas meitenes pamainīja uzbrukuma virzienus,” par izmaiņām spēlē saka volejboliste.
Spēļu grafiks paredz trīs spēles trīs dienās, un Latvijas izlasei, kas maz maina spēlētājas, tas ir papildu slogs. “Nogurumu var just, taču mēģinām atjaunoties – ejam ledus vannās, “rullējamies” un staipāmies, lai būtu pēc iespējas “svaigākas”,” Ņečiporuka par saspringto grafiku nesūdzas. “Domāju, ka mums ir rezerves un varam spēlēt stabilāk. Ir brīži, kad mums spēle ļoti labi vedas. Vienkārši ir jāspēj noturēt servju uzņemšana, un arī uzbrukums būs labāks,” uz vienu no aspektiem, kur Latvija var spēlēt labāk, norāda otrā tempa uzbrucēja.
Zenicā ir atļauta skatītāju līdzdalība līdz 1000 faniem spēlē, un tās ir Latvijas izlases spēlētājai sen aizmirstas izjūtas. Tomēr viņa saka, ka īpaši mājinieku skatītājus šajā mačā just nevarēja.
Svētdien Latvija mēros spēkus ar Čehiju, bet šīs spēles rezultāts vairs neko neizšķirs.
Jau ziņots, ka Daugavpilī Latvija visām pretiniecēm zaudēja trīs setos. Pēc piecām spēlēm F grupas līdere ar 15 punktiem ir Čehija, deviņi ir Bosnijai un Hercegovinai, par trim mazāk Slovēnijai, bet Latvija pagaidām ir bez punktiem.
Spēles Zenicā Latvija aizvada bez cēlājas Elzas Rekneres, kurai spēlēšanu Zenicā un eksāmenu kārtošanu izlaiduma klasē neļāva apvienot Latvijas valstī noteiktie Covid-19 ierobežošanas pasākumi.
Pirms turnīra aprīļa pēdējā dienā Latvijas izlase Minskā pārbaudes spēlē trīs setos zaudēja Baltkrievijai. Abas izlases savā starpā plānoja aizvadīt vēl vienu spēli, bet divām personām, kuras bija iesaistītas pirmā mača norisē, noteica saslimšanu ar Covid-19, kā rezultātā valstsvienība atgriezās Daugavpilī.
13.aprīlī Latvijas sieviešu volejbola izlase gatavošanos kvalifikācijas turnīram sāka 22 spēlētāju sastāvā, bet pēc nepilnas nedēļas treneriem nācās atvadīties no sešām volejbolistēm. Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles F grupā ar Latviju, Bosniju un Hercegovinu, Slovēniju un Čehiju paredzētas divos sabraukumos – no 6. līdz 8.maijam Daugavpilī un no 14. līdz 16.maijam – Bosnijas un Hercegovinas pilsētā Zenicā.
Finālturnīrs plānots šogad augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā. Četras mājinieču izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas – Turcija, Itālija, Polija, Nīderlande, Vācija, Krievija, Beļģija un Azerbaidžāna – vietu Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas.
Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems sešu kvalifikācijas grupu uzvarētājas un otro vietu ieguvējas.
diagonālās spēlētājas – Marta Kamēlija Levinska (Arizonas Štata universitātes “Sun Devils”, NCAA), Vlada Pridatko;
pirmā tempa spēlētājas – Irbe Andike Lazda (bez kluba), Lāsma Ozola, Terēze Hrapāne (abas – RVS/LU);
cēlājas – Elvita Dolotova (“KP Brno”, Čehija);
otrā tempa spēlētājas – Ingrīda Šveigere (“PSVBG Salzburg”, Austrija), Paula Nikola Ņečiporuka (Virdžīnijas Sadraudzības universitātes “Rams”, NCAA), Petra Ņečiporuka (RSU/MVS), Līga Plāte (“Jelgava”), Anija Jurdža (RSU/MVS);
“libero” – Elīna Zvaigzne, Kristīne Kramēna (abas – RVS/LU).
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu