Novickis joprojām sarūgtināts par Dončiča aizmainīšanu: Bēdīgi… Tam nebija nekādas loģikas

15/11/2025 22:12
Nokopēts
Dirks Novickis

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” ikona Dirks Novickis joprojām ir sarūgtināts par Lukas Dončiča aizmainīšanu uz Losandželosas “Lakers”.

Dončičs februāra sākumā šokējoši tika nosūtīts uz “Lakers” pret Entoniju Deivisu un 2029. gada pirmās kārtas drafta izvēli. Maiņā tika iesaistīti vēl arī citi aktīvi, taču tie “lielajā bildē” nebija tik būtiski. Tā tiek uzskatīta par vienu no pārsteidzošākajām maiņām NBA vēsturē.

“Es ziņu, ka “Mavericks” līdzjutēji ir kaislīgi un lojāli. Man bija paveicies to piedzīvot 21 gada garumā,” “NBA on Prime” pārraidē sacīja Novickis.

“Šai maiņai nebija nekādas loģikas. Fani to nesaprot un tai nav izskaidrojuma. Gadu iepriekš tu tiec līdz NBA finālam, iemaini virkni aktīvu, lai izveidotu sastāvu ap Luku. Tev ir spēlētāji, kuri var labi cīnīties aizsardzībā, centri kā Daniels Gafords un Dereks Laivlijs, kas Dončičam palīdz zem groza, Klejs Tompsons, kurš var mest tālmetienus. Tu izveido šo sastāvu, sāc sezonu un līdz Ziemassvētkiem esi izcīnījis 14 uzvaras 17 spēlēs. Tad sākās neliela lejupslīde, Luka gūst traumu un diemžēl viņš jau savu pēdējo spēli Dalasas sastāvā ir nospēlējis…”

“Bēdīgi… Ļoti bēdīgi, ka tas tā beidzās, un man ir sajūta, ka fani tika apzagti. Viņi vēlējās redzēt šim iznākumu, kā Luka kādu dienu, iespējams, aizved komandu līdz titulam, bet tagad viņi to nevarēs piedzīvot. Tas bija vissāpīgākais,” secina Vācijas basketbola leģenda.

Novickis gan norāda, ka faniem jācenšas aizmirst notikušais un jāmēģina virzīties uz priekšu. “Šis noteikti ir atmetis komandu atpakaļ, bet tagad tā ir jābūvē no jauna. Klubam šobrīd iet smagi, tāpēc vajadzīgs viss nepieciešamais atbalsts. Cerams, ka šī sezona turpmāk uzlabosies un varēsim priecāties.”

“Mavericks” nupat atlaida bijušo ģenerālmenedžeri Niko Harisonu, kurš ar vienu darījumu pilnībā sagrāva Dalasas sastāvu un iedragāja kluba reputāciju. ESPN insaideris Šams Šaranija nesen norādīja, ka “Mavs” jaunais īpašnieks Patriks Dumonts esot atbalstījis maiņu un pat bijis pārsteigts, kāpēc fani par to ir tik šokēti. Galu galā viņš esot sapratis, ka tā bija kļūda, tāpēc atlaida Harisonu, neskatoties uz to, ka gan pats, gan citi augstos amatos esoši “Mavericks” darbinieki atbalstīja Harisona ideju par Dončiča aizmainīšanu.

    Pagaidām neviens nav komentējis