Novokuzņeckas Metallurg

Novokuzņeckas “Metallurg” hokeja komanda nāk no Novokuzņeckas, Krievijā. Tā mājas hokeja spēles aizvada Novokuzņeckas Sporta pilī ar 8000 sēdvietu. Interesants var likties fakts, ka līdz šim tā ir vienīgā komanda KHL, kura nav piedalījusies Gagarina kausa izcīņā. Kā gan tas ir iespējams? Dažādu apstākļu sakritības dēļ.

Hokeja komanda tika dibināta 1949. gadā. Līdz 1960. gadiem tā spēles aizvadīja dažādās zemāka līmeņa PSRS līgās, kā arī PSRS čempionātā. Lai gan komanda aizvadīja daudzas spēles, pagāja ilgs laiks, līdz tā nonāca līdz augstākās līgas komandas titulam. Tas notika tikai 1990. gados, kad vēlāk tika izveidotas arī Starptautiskā hokeja līga.

Komandas veiksmes pamatā bija daudzie no Ustjkamenogorskas hokeja skolas piesaistīties hokejisti. Toties pārmaiņas bija 1990. gadu otrajā pusē, kad Metallurg Novokuzņecka kļuva par vienu no vadošajām Krievijas Superlīgas komandām. Komandā esošais pamatvārtsargs Vadims Tarasovs trīsreiz tika atzīts par līgas labāko vārtsargu. Sasniegumi tikai kāpa un 1999.—2000. gada sezonu Krievijas hokeja komanda noslēdza ceturtajā vietā, sasniedzot pusfinālu cīņā par Krievijas čempiones titulu. Kritums tika piedzīvots sākot no 2004. gada, kad komanda piedzīvoja vadības maiņu, jo daudzi pārcēlās uz Sanktpēterburgas SKA vienību. Tomēr komanda sākot ar 2008.—09. gada sezonu spēlē Kontinentālajā hokeja līgā, taču vēl ne reizi nav iekļuvusi Gagarina kausa izcīņā. Varbūt ar laiku.

Dienas fokusā

Mairis Briedis
16/10/2021 07:10

Tā diena ir klāt – Briedis cīņā pret Mannu lūkos nosargāt IBF čempiona jostu

Latvijas bokseris Mairis Briedis šodien cīņā pret Vācijas pārstāvi Arturu Mannu lūkos aizstāvēt sev piederošo Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostu pirmajā smagajā svara kategorijā (līdz 90,7 kilogramiem). Cīņu vakars…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…