Omskas Avangard

Omskas ‘’Avangard’’ ir Krievijas hokeja komanda, kura bāzējas Omskas pilsētā, Krievijā. Arī tā ir sevi pierādījusi kā spēcīgu konkurentu cīņā par dažādiem tituliem.

Avangard Omskas apg. jau kādu laiku spēlē Kontinentālajā hokeja līgā. Komandas mājas spēles notiek Omsk Arena ar 10 200 sēdvietu. Pirmo reizi par regulārās sezonas uzvarētāju komanda kļuva 2010.-11. gada sezonā, kad klubs izcīnīja Kontinenta kausu. Otrs liels panākums bija 2011.-12. gada sezonā sasniedzot Gagarina kausa finālu. Savukārt 2004. gadā “Avangard” izcīnīja Krievijas čempiones titulu un 2005. gadā uzvarēja pirmajā Eiropas čempionu kausā. Sīkāku informāciju par komandas spēlēm ir iespējams atrast apskatos un spēļu atkārtojumos.

Daudzu Krievijas komandu pirmsākumi ir meklējami PSRS laikā. 1950. gadu sākumā tika veidotas pirmās amatieru hokeja komandas Omskā. 1950. gadā pie apvāršņa parādījās komanda ar nosaukumu Omskas “Spartak”, kura pārstāvēja pilsētu Krievijas PFSR čempionātā. Vēlāk tā izcīnīja arī tiesības piedalīties čempionāta augstākajai divīzijā. 1962. gadā komandai tika nomainīts vārds uz Omskas “Aeroflot”. Visaugstāk komanda pakāpās, sasniedzot tikai 13. vietu , bet 1963.-64. gada sezonas čempionātā komanda zaudēja vietu tur atrasties. Pēc tam komanda piedzīvoja apvienošanos un dažādu citu nosaukumu maiņu. Pie pašreizējā nosaukuma komanda tika tikai 1975. gadā. Komandai mūsdienās iet daudz labāk un tā turpina cīnīties arī augstākajā divīzijā. Līdz ar to, iespējams, ka komandas labākie laiki vēl ir tikai priekšā.

Dienas fokusā

Ronens Ginzburgs
28/09/2022 15:58

Ginzburgs par “Prometey” un Čehijas izlasi, trako Putinu un spēlēšanu Rīgā

Jau šo piektdien tiks dots starts apvienotajai Latvijas – Igaunijas basketbola līgai. Šajā sezonā komandu pulku papildinās vienība ar ambicioziem mērķiem – Ukrainas klubs “Prometey”. Martā pārtraucot savu darbību, 2021….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām