OS 10. diena: Lopess izcīna zeltu ceturtajā olimpiādē pēc kārtas; Blicava palīdz Austrālijai iekļūt ceturtdaļfinālā

02/08/2021 20:53
Nokopēts
Mihains Lopess Nunjess

Brīvā cīņa

Kubietis Mihains Lopess Nunjess pirmdien Tokijas olimpiskajās spēlēs kļuva par pirmo cīkstoni vīriešu sacensībās, kurš izcīnījis četras olimpiskās zelta medaļas. 38 gadus vecais Lopess, kurš spēļu atklāšanā nesa Kubas karogu jau trešajās spēlēs pēc kārtas, grieķu-romiešu sacensību finālā svara kategorijā līdz 130 kilogramiem uzvarēja gruzīnu Jakobi Kadžaju ar 5:0.

Viņš iepriekš jau triumfēja 2008., 2012. un 2016.gada spēlēs. Lopesa rēķinā ir arī pieci pasaules čempiona tituli. “Jūtos laimīgs un lepns, ka esmu labākais pasaulē un rakstu vēsturi. Man ir bijusi ilga karjera, smagi strādājot, lai sasniegtu šos mērķus un šo rekordu,” viņš sacīja žurnālistiem. “Šis rekords šodien man ir liels sasniegums, jo esmu saskāries ar labākajiem un varu lepoties.”

Lopesa panākums nozīmē, ka viņš ir apsteidzis krievu Aleksandru Kareļinu, kurš no 1988. līdz 2000.gadam trīs reizes ieguva zelta medaļu un vienu reizi – sudrabu. Sieviešu sacensībās četras zelta medaļas no 2004. līdz 2016.gadam svara kategorijās līdz 58 un 63 kilogramiem izcīnīja japāņu brīvās cīņas pārstāve Kaori Ičo.

Kubas prezidents Migels Diass-Kanels nekavējoties apsveica Lopesu. “Viņš man zvanīja, lai apsveiktu mani ar šo rezultātu. Tas man bija ļoti svarīgs zvans, atzīmējot  atbalstu man. Un tajā pašā laikā es jūtos lieliski, cīnoties par savu valsti,” teica Lopess. Kubietis, kurš 2004.gada Atēnās izcīnīja arī sudrabu svara kategorijā līdz 120 kilogramiem, neizslēdz iespēju cīnīties arī nākamajās spēlēs Parīzē 2024.gadā, kad viņam būs 41 gads.

“Es nevienam nevēlos teikt jā vai nē, bet tajā pašā laikā visiem, ka Mihains ir dzīvs,” viņš piebilda. Bronzas medaļu medaļu šajā svara kategorijā Tokijā ieguva turks Riza Kajālps un Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) vienības dalībnieks Sergejs Semjonovs. Šī Kubai uz cīņas paklājiem bija laba diena, jo grieķu-romiešu cīņā svara kategorijā līdz 60 kilogramiem uzvarēja cits Kubas pārstāvis Luiss Alberto Orta Sančess. Viņš finālā ar 5:1 pieveica divkārtējo pasaules čempionu japāni Keničiro Fumitu.

Bronzas medaļu ieguva Ķīnas sportists Sailike Valihaņs un OKR cīkstonis Sergejs Jemeļins. Tā bija vēsturiska diena arī Vācijas cīkstonei Alīnei Roterei-Fokenai kura izcīnīja olimpiskās čempiones titulu brīvās cīņas sacensībās svara kategorijā līdz 76 kilogramiem. Savās karjeras pēdējās sacensībās Rotere-Fokena finālā ar 7:3 pārspēja pieckārtējo pasaules čempioni no ASV Edlainu Greju.

30 gadus vecā vāciete ir 2014.gada pasaules čempione. Pēdējais vācietis, kurš izcīnīja olimpisko zeltu cīņas ringā, bija Maiks Bullmanis, kurš 1992.gadā triumfēja Barselonā. “Nekas nevar būt labāks par šo. Ir absolūti nereālas sajūtas. Esmu strādājusi un sapņojusi par to katru savas dzīves pēdējo gadu dienu,” sacīja Rotere-Fokena. “Pašlaik tas vēl nav nosēdies. Domāju, ka izdzīvošu šo brīdi tuvākajos gados.” Turcijas cīkstone Jasemina Adara un ķīniete Ciaņa Džou izcīnīja bronzas medaļu.

Sieviešu basketbols

Tokijas olimpisko spēļu sieviešu basketbola turnīrā ceturtdaļfinālā iekļuvusi Austrālijas izlase ar latviešu izcelsmes basketbolisti Sāru Blicavu (Blicavs) sastāvā. Austrālijas basketbolistes ar 96:69 (22:24, 23:20, 23:8, 28:17) pirmdien uzvarēja Puertoriko izlasi. Blicava laukumā pavadīja piecas ar pusi minūtes un guva divus punktus, kā arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas zem groza. Viņai gan vienīgajai savā komandā bija negatīvs +/- rādītājs -2.

Piektdien Blicava debitēja olimpiskajās spēlēs, tomēr ar viņas gūtajiem trim punktiem bija par maz, lai Austrālija C grupas otrajā spēlē uzvarētu Ķīnas valstsvienību. Pirmajā Austrālijas spēlē pret Beļģiju latviešu izcelsmes basketboliste laukumā nedevās. Lai gan Austrālija, kura Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ieņēma 5.vietu, ar vienu uzvaru trīs spēlēs C grupā ieņēma trešo vietu, kopējā grupu turnīra tabulā tā ierindojās septītajā vietā un iekļuva ceturtdaļfinālā.

Pēc grupu turnīra pirmās astoņas komandas kopējā tabulā iekļūst ceturtdaļfinālā, bet pārējās sadala 9.-12.vietu. Visās trīs grupās līderes Ķīna, ASV un Spānija palika nepārspētas. Ceturto vietu grupu turnīrā izcīnīja Beļģija, kam seko Japāna un Serbija. Kā pēdējā ceturtdaļfinālā iekļuva Francija, kuras pirmdien grupu turnīra pēdējā spēlē ar 93:82 (22:19, 22:31, 23:21, 15:22) piekāpās amerikānietēm. 2016.gada spēlēs Francija palika pirmā aiz goda pjedestāla.

Trešdien ceturtdaļfinālā Austrālija tiksies ar pašreizējo olimpisko čempioni ASV izlasi, Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempione Spānija spēlēs ar Franciju, bet 2016.gada olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvēja Serbija sacentīsies ar Ķīnu, kura pirms pieciem gadiem ieņēma 10.vietu. Iepriekšējo olimpisko spēļu astotās vietas ieguvēja Japāna Tokijas spēļu ceturtdaļfinālā spēlēs ar Beļģiju, kura 2016.gada olimpiskajās spēlēs nepiedalījās. Pusfināla spēles Tokijas olimpiskajās spēlēs basketbolistes aizvadīs 6.augustā. Bronzas medaļas ieguvēja tiks noskaidrota 7.augustā, bet finālspēle notiks 8.augustā.

Sieviešu futbols

Kanādas futbolistes pirmdien uzvarēja ASV un pirmo reizi vēsturē iekļuva olimpisko spēļu turnīra finālā, kur par zelta godalgām būs jāmērojas spēkiem ar Zviedrijas futbolistēm, kuras iepriekšējās olimpiskajās spēlēs izcīnīja sudraba medaļu. Kanādas futbolistes pusfināla spēlē ar 1:0 (0:0) pārspēja četrkārtējās olimpiskās čempiones ASV. 74.minūtē precīzu soda sitienu izpildīja Džesija Fleminga, ļaujot kanādietēm kaimiņvalsts sportistes uzvarēt pirmo reizi kopš 2001.gada. Kanādai nebija izdevies pārspēt ASV futbolistes 36 mačos pēc kārtas.

2012.gadā Londonas olimpiskajās spēlēs Kanāda pusfinālā ar 3:4 papildlaikā piekāpās ASV izlasei, bet spēlē pret Franciju izcīnīja bronzas medaļas. Arī Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Kanādas futbolistes ieguva bronzas medaļas. Otrajā pusfināla spēlē pirmdien Zviedrijas futbolistes ar 1:0 (0:0) uzvarēja Austrālijas izlasi. 46.minūtē precīza bija Frīdolīna Rufle.

Londonas olimpiskajās spēlēs Zviedrijas sieviešu futbola izlase ieņēma septīto vietu, bet Riodežaneiro finālspēlē zviedrietes piekāpās Vācijas izlasei. Austrālijas un ASV spēle par bronzas medaļu notiks 5.augustā, bet 6.augustā par zelta medaļām cīnīsies Kanādas un Zviedrijas futbolistes.

Sieviešu volejbols

Tokijas olimpiskajās spēlēs noskaidrotas ceturtdaļfinālistes volejbola sacensībās sievietēm, jo pirmdien beidzās grupu turnīrs, un Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione Ķīna savu titulu neaizstāvēs. Ķīna pirmdien ar 3:0 uzvarēja Argentīnas volejbolistes, tomēr tā bija tikai otrā uzvara piecās spēlēs, un B grupā ar septiņiem iegūtiem punktiem Ķīnas volejbola izlase palika piektajā vietā. Argentīna zaudēja visās piecās grupu turnīra spēlēs un ierindojās sestajā vietā grupā.

Ceturtdaļfinālā iekļuva pirmajās četrās vietās grupā esošās izlases. B grupā ar četrām uzvarām piecās spēlēs pirmo vietu ieņēma ASV volejbolistes, trīs uzvaras un desmit punkti ir Itālijai, bet trīs uzvaras un deviņus punktus grupu turnīrā ieguva Turcija un Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komanda.

A grupā visās piecās spēlēs uzvarēja Brazīlijas volejbolistes, vienu punktu zaudējot tikai spēlē pret Dominikānu. Otrajā vietā grupā ar četrām uzvarētām spēlēm ierindojās Serbija, bet Dienvidkoreja ar trim uzvarām ieņēma trešo vietu. Kā pēdējā no A grupas ceturtdaļfinālā iekļuva Dominikānas izlase.

Trešdien ceturtdaļfinālā 2016.gada olimpiskajās spēlēs sudraba medaļas ieguvusī Serbija spēlēs pret Itāliju, savukārt pirms pieciem gadiem Riodežaneiro bronzas medaļas ieguvusī ASV izlase sacentīsies ar Dominikānu. Dienvidkorejas volejbolistes tiksies ar Turcijas spēlētajām, bet Brazīlija spēlēs pret OKR komandu. Tokijas olimpisko spēļu pusfināls sieviešu volejbola komandām gaidāms 6.augustā, bet cīņa par bronzas medaļām būs 7.augustā, fināla cīņa būs olimpisko spēļu noslēguma dienā 8.augustā.

100 metru barjersprints

Puertoriko vieglatlēte Hasmine Kamačo-Kvina pirmdien kļuva par Tokijas olimpisko spēļu čempioni 100 metru barjersprintā. Kamačo-Kvina finālā distanci veica 12,37 sekundēs, par 0,11 sekundēm atpaliekot no pašas pusfinālā sasniegtā olimpisko spēļu rekorda.

Pasaules rekordiste Kendra Herisone no ASV izcīnīja sudrabu, čempionei zaudējot 0,15 sekundes. Vēl trīs sekundes simtdaļas atpalika jamaikiete Megana Tepere. Kamačo-Kvina vadībā nostiprinājās pēc 30 veiktajiem metriem, neatstājot sāncensēm nekādas cerības.  Herisone otrajās lielajās sacensībās pēc kārtas samierinājusies ar sudrabu. Pirms diviem gadiem pasaules čempionātā viņa piekāpās tautietei Niai Ali, kura šogad kļuva par māti savam trešajam bērnam un Tokijā nestartēja.

Tāpat šajās olimpiskajās spēlēs nepiedalījās Riodežaneiro pirms pieciem gadiem uzvarējusī amerikāniete Brienna Maknīla, kura izcieš diskvalifikāciju par krāpniecību ar dopinga pārbaužu rezultātu pārvaldīšanas procesu. Pirmdien vieglatlētikā tiek dalīti pieci medaļu komplekti.

Tāllēkšana

Grieķijas vieglatlēts Miltiadis Tentoglu pirmdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu sacensībās tāllēkšanā. Eiropas čempions Tentoglu pēdējā sērijā pielīdzināja rezultātu iepriekš kubieša Huana Migela Ehevarrijas sasniegtajam 8,41 metram.  Otrs tālākais lēciens bija grieķiem – 8,15 metri pret kubieša 8,09 metriem, tādējādi tituls pienācās viņam. Piekto lēcienu izlaidušais Ehevarrija sestajā sērijā palika bez rezultāta un nespēja atņemt sāncensim zelta medaļu.

Bronzas medaļu ar 8,21 metru tālu lēcienu izcīnīja cits kubietis Maikels Maso. Pasaules čempiones Tedžejs Geils no Jamaikas ar 7,69 metru lēcienu palika priekšpēdējais starp 12 fināla dalībniekiem. Geils finālā startēja ar ceļgala savainojumu, ko guva kvalifikācijā.  Tikmēr svētdien augstlēkšanā septīto vietu izcīnījušais amerikānis Džuvons Herisons ar 8,15 aizlēktiem metriem bija piektais. Pirmdien vieglatlētikā tiek dalīti pieci medaļu komplekti.

Kavēkļu skrējiens

Marokas vieglatlēts Sufiane el Bakali pirmdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu sacensībās 3000 metru kavēkļu skrējienā. Marokānis distanci veica astoņās minūtēs un 8,90 sekundēs, uzvaru nodrošinot pēdējā aplī un svinot lielāko panākumu savā līdzšinējā karjerā.

Otrās vietas ieguvējs Lameha Girma no Etiopijas zaudēja 1,48 sekundes, bet bronzu izcīnījušais kenijietis Bendžamis Kigens bija 2,55 sekundes lēnāks. Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions un iepriekšējo divu pasaules meistarsacīkšu uzvarētājs Konsesluss Kipruto Tokijā nestartēja. Kenijietis olimpiskajā sezonā bija sliktā sportiskā formā, turklāt dzimtenē pret viņu uzsākta kriminālizmeklēšana.

Kopš 1984.gada Kenija šajā distancē bija uzvarējusi deviņas olimpiskās spēles pēc kārtas. Ņemot vērā to, ka kenijieši boikotēja 1976. un 1980.gada spēles, viņi bija nepārspēti visās olimpiskajās spēlēs, kurās piedalījās kopš 1968.gada. Pirmdien vieglatlētikā tiek dalīti pieci medaļu komplekti.

Badmintons sievietēm

Indonēzijas badmintona spēlētājas Greisija Poli un Aprijani Rahaju pirmdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu sieviešu dubultspēļu turnīrā, pārtraucot Ķīnas dominanci šajā disciplīnā. Indonēzietes finālā ar 2-0 (21:19, 21:15) pārspēja ķīnietes Cjinčeņu Čeņu un Jifaņu Dzja.

Badmintons olimpisko spēļu programmā debitēja 1992.gadā un kopš tā laika sieviešu dubultspēlēs tikai divās Olimpiādes nebija uzvarējušas Ķīnas sportistes. 33 gadus vecā Poli pēc Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm bija tuvu karjeras beigām, taču vēlāk apvienoja spēkus ar desmit gadus jaunāko Rahaju. Cīņā par bronzu tikās divi Dienvidkorejas dueti, Sojongai Kimai un Hijongai Kongai ar 2-0 (21:10, 21:17) pārspējot Sungčanu Šinu un Sohi Li.

Badmintons vīriešiem

Dānijas sportists Viktors Akselsens pirmdien Tokijas olimpiskajās spēlēs badmintonā kļuva par pirmo sportistu vīriešu konkurencē 25 gados, kurš nepārstāv Āziju un kuram izdevies izcīnīt zeltu vīriešu vienspēlē. Viņš finālā uzvarēja ķīnieti Lonu Čeņu ar 2-0 (21:15, 21:12), izšķirošā punkta izspēlē ķīnietim tikai noskatoties, kā volāniņš trāpa uz līnijas.

Akselsens, kurš tekoši runā ķīniešu valodā, laukumā saļima asarās, bet pēc tam apmainījās ar krekliem ar Čeņu. Cīņā par bronzu citas badmintona lielvalsts Indonēzijas pārstāvis Antonijs Sinisuka Gintings tikai 38 minūšu laikā pārspēja Gvatemalas badmintonistu Kevinu Kordonu – 2-0 (21:11, 21:13). Sacensību noslēgumā Ķīnas sportisti mājās vedīs divas zelta un četras sudraba medaļas, pa vienai zelta medaļai ir Dānijas, Taivānas un Indonēzijas badmintonistiem, bet medaļas izcīnīja astoņu valstu pārstāvji, tikai dānim pārstāvot ārpus Āzijas esošu valsti.

Šaušana

Francijas šāvējs Žans Kikompuā pirmdien izcīnīja zelta medaļu Tokijas olimpisko spēļu sacensībās ātršaušanā ar pistoli 25 metru distancē. Finālcīņā Kikompuā savāca 34 no 40 maksimālajiem punktiem, atkārtojot olimpisko rekordu. 2012.gada Londonas olimpisko spēļu čempions Leuriss Pupo no Kubas tika pie 29 punktiem.

Otro Olimpiādi pēc kārtas bronzas godalgu izcīnīja ķīnietis Juehons Li. Kikompuā ir 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempions. Kvalifikācijā nepārspēts bija pirms pieciem gadiem titulu izcīnījušais vācietis Kristiāns Raics, kurš finālā samierinājās ar priekšpēdējo, piekto vietu. Pirmdien ar finālu 50 metros ar šauteni no trīs pozīcijām noslēgsies Tokijas olimpisko spēļu šaušanas sacensību programma.

Ar jaunu olimpisko un pasaules rekordu 50 metru šaušanā ar šauteni no trim pozīcijām Tokijas olimpiskajās spēlēs triumfējis Čanhuns Džans. Finālā Džans nopelnīja 466 punktus, kas ir par 7,2 punktiem vairāk nekā iepriekšējais olimpiskais rekords, kuru 2016.gadā sasniedza Itālijas šāvējs Nikolo Kampriāni. Pasaules rekords labots par 0,7 punktiem.

Ar 464,2 punktiem sudraba medaļu izcīnīja Krievijas Olimpiskās komitejas pārstāvis Sergejs Kamenskis, kurš arī Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs palika otrajā vietā. Savukārt trešo labāko rezultātu sasniedza serbs Miļenko Sebičs, kurš nopelnīja 448,2 punktus. Līdz ar finālu 50 metros ar šauteni no trīs pozīcijām noslēgusies Tokijas olimpisko spēļu šaušanas sacensību programma.

Svarcelšana (līdz 87 kg)

Ķīnas sportiste Džouju Vana Tokijas olimpiskajās spēlēs pirmdien izcīnījusi zelta medaļu svarcelšanā sievietēm svara kategorijā līdz 87 kilogramiem. Vana finālā raušanā pacēla 120 kilogramus, bet grūšanā viņas labākais rezultāts bija 150 kilogrami. Ar summā paceltiem 270 kilogramiem viņa ieguva olimpisko zeltu.

Arī sudraba medaļas ieguvēja Tamāra Jajaira Salasara-Arse no Ekvadoras grūšanā pacēla 150 kilogramus, bet raušanā – 113 kilogramus, summā paceļot 263 kilogramus. Ar summā paceltiem 256 kilogramiem bronzas medaļu ieguva Krismerija Dominga Santana-Pegvero no Dominikānas. Pirmdien medaļu komplekts tiks sadalīts arī svarcelšanā sievietēm svara kategorijā virs 87 kilogramiem. Sacensības svarcelšanā Tokijas olimpiskajās spēlēs turpināsies līdz 4.augustam.

Svarcelšana (virs 87 kg)

Ķīnas svarcēlāja Veņveņa Li pirmdien izcīnīja Tokijas olimpisko spēļu zelta medaļu svara kategorijā virs 87 kilogramiem. Li raušanā pacēla 140 kilogramus, bet grūšanā – 180 kilogramus. Summā paceltie 320 kilogrami deva pārliecinošu pirmo vietu.

Otro vietu ar 283 paceltiem kilogramiem (122+161) izcīnīja britu svarcēlāja Emīlija Džeida Kemlbela, bet par kilogramu mazāk summā (128+154) pacēla amerikāniete Sāra Elizabete Roblsa, kurai bronza bija arī pirms pieciem gadiem Riodežaneiro.

Sacensības šajā svara kategorijā uzmanību piesaistīja ar to, ka Jaunzēlandes sportiste Lorela Hubārda kļuva par pirmo atklāto transpersonu sievieti, kas piedalās olimpiskajās spēlēs. Hubārdai sacensības noslēdzās pēc raušanas disciplīnas, kurā viņai bija neieskaitīti mēģinājumi vienreiz ar 120 kilogramus un divreiz ar 125 kilogramu stieni. Otrajā piegājienā viņai izdevās pacelt stieni virs galvas, taču mēģinājums nebija tehniski pareizs. Jau ziņots, ka rīta sesijā svara kategorijā līdz 87 kilogramiem uzvarēja Ķīnas sportiste Džouju Vana. Sacensības svarcelšanā Tokijas olimpiskajās spēlēs turpināsies līdz 4.augustam.

Diska mešana

ASV sportiste Valērija Olmena pirmdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā uzvarēja diska mešanas sacensībās. Lietus dēļ pārtrauktajās sacensībās Olmenas labākais mēģinājums bija pirmais, kad viņa rīku raidīja 68,98 metru tālumā. Nākamais labākais mēģinājums bija piektais (66,78 m). Ar to nebūtu pieticis uzvarai, jo vācu sportiste Kristīna Pudenca piektajā sērijā aizmeta par astoņiem centimetriem tālāk (66,86 m). Trešo vietu ar 65,72 metrus tālu raidījumu izcīnīja kubiete Jaime Peresa. Kubas diska metējas jau trešajās spēlēs pēc kārtas ierindojas trešajā vietā.

Treka riteņbraukšana

Ķīnas treka riteņbraucējas pirmdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu komandu sprintā, veiksmīgi aizstāvot Riodežaneiro izcīnīto čempiona titulu.  Fināla divus apļus Ķīnas sportistes veica 31,895 sekundēs, apsteidzot Vācijas treka riteņbraucējas, kuras finišēja pēc 31,895 sekundēm.

Ķīnas komandā bija Šaņdzjui Bao, Tiaņši Džuna un Juifana Guo, bet Vācijas treka riteņbraukšanas komandā bija Lea Sofija Frīdriha, Paulīne Sofija Graboša un Emma Hince. Bronzas medaļu izcīnīja Krievijas Olimpiskās komitejas treka riteņbraucēju komanda, kuras pārspēja Nīderlandes sportistes. Augsto piekto vietu izcīnīja Lietuvas sportistes.

Trešajā priekšsacīkšu braucienā pirmdien Ķīnas treka riteņbraucējas ar rezultātu 31,804 sekundes sasniedza jaunu olimpisko un pasaules rekordu. Arī 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs treka riteņbraukšanas komandu sprintā uzvarēja Ķīnas komanda, kam sekoja Krievija un Vācija.  Treka riteņbraukšanas sacensības Tokijas olimpiskajās spēlēs sākās pirmdien un turpināsies līdz 8.augustam.

Vingrošana

ASV vingrotāja Džeida Kerija pirmdien izcīnīja negaidītu uzvaru Tokijas olimpisko spēļu sacensībās brīvajās kustībās. Finālā Kerija iekrāja 14,366 punktus, sudrabs ar 14,200 punktiem bija itālietei Vanesai Ferrari, bet divas bronzas godalgas ar 14,166 punktiem ieguva japāniete Mai Murakami un Krievijas Olimpiskās komitejas sportiste Angelina Meļņikova.

Lielbritānijas dvīņu māsas Džesika un Dženifera Gadirovas bija attiecīgi sestajā un septītajā vietā. Paredzams, ka otrdien uz starta izies titulētā amerikāniete Simona Bailsa, kura Tokijā paguva piedalīties tikai daudzcīņas kvalifikācijā un iesāka komandu sacensības. Bailsa savu prombūtni pamatoja ar mentālās veselības problēmām. Tikmēr vīriešiem vingrojumā uz riņķiem par olimpisko čempionu kļuva ķīnietis Jans Liu, kurš finālā nopelnīja 15,500 punktus. Otrais ar 15,300 punktiem bija uzvarētāja tautietis Hao Jou, bet trešo vietu ar 15,200 punktiem guva Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions Elefteris Petrunas no Grieķijas.

Atbalsta lēcienā vīriem zelta godalgu izcīnīja Dienvidkorejas vingrotājs Jēvans Šins. Viņam un Krievijas Olimpiskās komitejas sportistam Denisam Abljazinam bija pa 14,783 punktiem, bet Dienvidkorejas sportistam bija augstvērtīgāks rezultāts vienā no vingrojumiem, tādējādi par čempionu kļuva viņš. Savukārt pirmo olimpisko medaļu vingrošanā Armēnijai sarūpēja Artus Davtjans, kurš šajā vingrojumā ar 14,733 punktiem bija trešais. Vingrošanas sacensības Tokijā noslēgsies otrdien, kad tiks dalīti vēl trīs medaļu komplekti.

5000 metru skrējiens sievietēm

Nīderlandi pārstāvošā Sifana Hasana pirmdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā izcīnīja uzvaru 5000 metru skrējienā. Hasana finišēja pirmā pēc sprinta pēdējā aplī, sasniegdama rezultātu 14 minūtes un 36,79 sekundes. 28 gadus vecā Etiopijā dzimusī Hasana uzvarēja pirmajā no trim distancēm, kurā viņa grib iegūt zelta medaļu Tokijā. Viņa pieteikta sacensībās arī 10 000 metros, kā arī 1500 metros, kur viņa pirms pieciem gadiem Riodežaneiro finišēja piektā. Divkārtējā pasaules čempione no Kenijas Helēna Obiri izcīnīja sudrabu (14:38,36), bet Hasanas tautiete no Etiopijas Gudafa Cegaja – bronzu (14:38,87).

Jāšana ar zirgu

Jūlija Krajevska pirmdien olimpiskajās spēlēs Tokijā jāšanas sportā ar uzvaru trīscīņā Vācijai izcīnīja ceturto zelta medaļu pēc kārtas šajā disciplīnā, kamēr komandām uzvarēja Lielbritānijas sportisti.

32 gadus vecā Vācijas sportiste ar zirgu “Amande” Tokijā triumfēja, pateicoties konkūra distances veikšanai bez soda punktiem. Līdz ar to viņa seko Hinriha Romeikes, kurš šajā disciplīnā uzvarēja 2008.gadā, un Mihaela Junga pēdās, kurš ieguva zeltu 2012. un 2016.gadā.

Krajevska finišēja pirmā, apsteidzot britu jātnieku Tomu Makjūenu, kurš jāja ar “Toledo de Kerser”, un austrālieti Endrjū Hoju ar “Vassily de Lassos”. 62 gadus vecais austrālietis Hojs, kurš izcīnīja arī sudrabu komandu sacensībās, kļuva par vecāko olimpisko medaļnieku kopš 1968.gada.

Tagad Hoja kontā ir sešas olimpiskās medaļas. Trīs no tām ir zelta par uzvaru komandu sacensībās no 1992. līdz 2000.gadam, bet 2000.gadā Sidnejā austrālietis savās mājās tika arī pie sudraba individuālajās sacensībās. “Es patiesībā esmu pateicīgs, ka cilvēki joprojām var teikt, cik man ir gadu, jo, uzsākot sportot, es biju ļoti lepns, ka biju jaunākais cilvēks komandā,” sacīja Hojs.

“Kad cilvēki mani satiek olimpiskajā ciematā, viņi vaicā: “Hei, ko tu dari? Vai tu esi amatpersona?” Un es saku: “Nu, es esmu sportists”.” Šveicietis Luī Noverazs 1968.gada spēlēs Mehiko burāšanā izcīnīja sudrabu 66 gadu vecumā. Komandu sacensībās uzvarēja Lielbritānija ar Makjūenu, Loru Koletu (“London 52”) un Oliveru Taunendu (“Ballaghmor Class”). Otrajā vietā finišēja Austrālija, trešajā – Francija.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām