OS 11. diena: Bijušais “rīdzinieks” Robinsons gūst vārtus, bet Kanāda piekāpjas ASV

12/02/2022 18:05
Mets Robinsons

Hokejs (vīrieši)

ASV hokeja izlase sestdien Pekinas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīrā izcīnīja otro uzvaru, pārspējot Kanādu ar 4:2 (2:1, 1:1, 1:0).

Spēles otrajā minūtē pirmos vārtus guva kanādieši, ripu vārtos raidot Metam Robinsonam, taču jau pēc minūtes un desmit sekundēm neizšķirtu panāca Endijs Mīle. Tuvojoties pirmās trešdaļas pēdējai minūtei, ASV hokejistus pirmo reizi vadībā izvirzīja Bens Meierss. Īsi pēc otrās trešdaļas sākuma divu vārtu pārsvaru ASV nodrošināja Brendans Brisons, tomēr pēc desmit minūtēm, spēlējot mazākumā, vienus vārtus kanādiešiem atguva Korbans Naits.

Noslēdzošajā trešdaļā spēles 47.minūtē 4:2 ASV labā panāca Kenijs Agostino. Kanādieši trešdaļas gaitā tika pie diviem vairākumiem, taču nespēja tos izmantot, lai gūtu vārtus. Kanādas vārtus sargāja Edvards Paskāle, kurš atvairīja 23 pretinieku metienus, tikmēr ASV vārtsargs Strauss Mens tika galā ar 35 metieniem.

Citā mačā iepriekšējās olimpiādes sudraba medaļu ieguvēji Vācijas hokejisti tikai ar minimālu pārsvaru pieveica mājinieku Ķīnas valstsvienību. Olimpiskā turnīra A apakšgrupas mačā Vācijas izlase bija pārāka ar 3:2 (2:0, 1:1, 0:1), tiekot pie pirmā panākuma divās spēlēs.

Pirmajā periodā vārtus Vācijas izlases labā guva Marcels Brandts un Korbinians Holcers, bet otrā perioda sākumā Dominiks Kahuns jau nodrošināja vāciešiem komfortablu 3:0 pārsvaru. Ķīnas izlase nepadevās un līdz otrā perioda beigām, pateicoties Spensera Fū precīzajam metienam, vienus vārtus atguva. Trešā perioda vidū Tailers Vongs jau panāca 2:3, taču vismaz līdz neizšķirtam Ķīnas izlase netika.

Savu otro uzvaru izcīnīja Dānijas izlase, kas ar 5:3 (0:1, 3:0, 2:2) pārspēja Šveices valstsvienību. Kā zināms, turnīra pirmajā mačā dāņi ar 2:1 pārspēja Čehijas izlasi, bet otrajā spēlē ar 0:2 piekāpās Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) vienībai, otros vārtus zaudējot pēdējā minūtē spēlējot bet vārtsarga..

Sestdienas spēlē vārtus divus dāņu labā guva Frederiks Storms, bet pa reizei precīzi bija Peters Regins, Mikels Bedkers un Nikolajs Meijers. Savukārt Šveices izlases rindās precīzi metieni padevās Enco Korvi, Romēns Lēfels un Fabriss Hercogs. Dānijas izlase līdz ar šo panākumu nodrošināja sev otro vietu vietu B apakšgrupā.

Dāņu kontā pēc trim spēlēm ir seši punkti, bet līderi ar sešiem punktiem pēc diviem mačiem ir ROC hokejisti, kuri šodien tiekas ar Čehijas izlasi. Čehiem ir divi punkti pēc 2:1 (pēcspēles metienu sērijā) panākuma pret Šveici, kuri tabulu noslēdz ar vienu punktu.

Čehijas valstsvienība ar 6:5 (1:1, 2:1, 2:3, 1:0) papildlaikā uzvarēja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komandu. Čehiem šī bija otrā uzvara B apakšgrupā, kamēr ROC piedzīvoja savu pirmo zaudējumu. Maču labāk iesāka ROC hokejisti, kas pēc Vladimira Tkačova metiena piektajā minūtē izvirzījās vadībā. Līdz pirmā perioda beigām čehi spēja atspēlēties, kad 12.minūtē precīzs metiens no distances padevās bijušajam Rīgas “Dinamo” aizsargam Tomāšam Kundrātekam.

Otrās trešdaļas vidū vairākumu izmantoja arī ROC komanda, kas pēc Ņikitas Ņesterova metiena atguva vadību – 2:1. Perioda izskaņā rupji nospēlēja ROC uzbrucējs Dmitrijs Voronkovs, kurš par sitienu pretiniekam galvas rajonā saņēma noraidījumu 5+20 minūtes līdz spēles beigām. Čehi to spēja izmantot, īsā laikā vairākumā gūstot divus vārtus – precīzi metieni padevās Davidam Krejči un Mihalam Spačekam.

Trešā perioda sākumā pēc Lukaša Kloka metiena Čehijas izlase panāca jau 4:2 savā labā, tomēr krieviem izdevās ne tikai atspēlēties, bet arī atgūt vadību. Kirils Semjonovs, Arsēnijs Gricjuks un Andrejs Čibisovs nepilnu piecu minūšu laikā guva trīs vārtus, panākot 5:4 ROC labā, taču trešdaļas vidū krievu vārtsargu Ivanu Fedotovu ar metienu no nulles leņķa pārsteidza Tomāšs Hika – 5:5. Mača uzvarētājs tika noskaidrots papildlaikā, kura pēdējā minūtē vairākumā 6:5 panāca čehu aizsargs Libors Šulāks.

Ceturtdaļfinālam automātiski kvalificējas katras grupas uzvarētāji, kā arī viena labākā otrās vietas ieguvēja. Pārējās komandas cīnīsies par vietu ceturtdaļfinālā “play off” kārtā. 2018.gada olimpiskajās spēlēs vīriešu hokeja turnīrā triumfēja ROC komanda, sudrabs tika Vācijai, bet bronzas godalgas izcīnīja kanādieši.

Snovbords

ASV snovbordisti Niks Baumgartners un Lindseja Džakobelisa sestdien Pekinas olimpiskajās spēlēs triumfēja jaukto pāru sacensībās snovbordkrosā. Cīņā par zelta godalgām ASV sportisti apsteidza Itālijas snovbordistus Omaru Vizintini un Mikelu Mojoli.

Amerikāņiem pēc vīriešu starta pārsvars bija tikai 0,04 sekundes, taču uzvaru nodrošināja Džakobelisa, kura trešdien triumfēja arī sieviešu snovbordkrosa sacensībās. Savukārt trešo vietu ieņēma Kanādas duets Eliots Grondēns un Merjeta Odēna. Sacensības norisinājās sniegputenī, kas ietekmēja trases stāvokli.

Tramplīnlēkšana

Par Pekinas olimpisko spēļu čempionu tramplīnlēkšanā no lielā tramplīna sestdien kļuva Mariuss Lindvīks no Norvēģijas. Norvēģis pēc pirmā lēciena ar 144,8 punktiem ieņēma otro vietu aiz japāņa Rjoju Kobajasi , tomēr otrajā lēcienā lidoja 140 metrus tālu un tika pie 151,3 punktiem, summā triumfējot ar 296,1 punktu. Kobajasi, kurš Pekinā triumfēja sacensībās no mazā tramplīna, ar 292,8 punktiem izcīnīja sudrabu, bet bronzas godalga tika Karlam Gaigeram no Vācijas, kurš summā sakrāja 281,3 punktus

Iepriekšējās Olimpiādes uzvarētājs lēcienos no lielā tramplīna polis Kamils Stohs ar 277,2 punktiem palika ceturtajā pozīcijā. Pēdējo reizi norvēģu tramplīnlēcējs Olimpiādē triumfēja pirms 58 gadiem, kad zeltu 1964.gada Insbrukas olimpiskajās spēlēs izcīnīja Tūralfs Engans.

Kērlings (sievietes)

Pekinas olimpisko spēļu sieviešu komandu sacensībās kērlingā sestdien ceturto uzvaru izcīnīja Šveices vienība, kamēr pirmo zaudējumu piedzīvoja amerikānietes. Šveice ar rezultātu 8:5 uzvarēja Dānijas komandu, kamēr līdz šim nezaudējusī ASV ar 5:10 piekāpās Lielbritānijas kērlingistēm.

Pārējās dienas spēlēs Japānas vienība ar 10:5 pārspēja Krievijas Olimpiskas komitejas (ROC) komandu, bet mājiniece Ķīna ar 9:6 uzvarēja Zviedriju. Pašlaik apļa turnīra tabulā līderes ar četrām uzvarām Šveice, kurai ar trim panākumiem četros mačos seko Japāna un ASV. Ceturtajā vietā ar divām uzvarām trīs mačos ir Dienvidkoreja, bet piekto vietu ar diviem panākumiem četrās spēlēs dala Zviedrija, un Lielbritānija.

Viena uzvara trīs spēlēs un septītā vieta pagaidām ir Kanādai, bet pa vienam panākumam četros mačos un dalīta astotā pozīcija ir mājiniecei Ķīnai un Dānijai, tikmēr ROC ir zaudējusi visās četrās aizvadītajās spēlēs un noslēdz turnīra tabulu. Kērlinga sacensībās olimpiskajās spēlēs desmit komandas sacenšas pēc apļa turnīra principa. Pirmo četru vietu ieguvējas komandas turpina sacensības pusfinālā. Pusfināla spēļu zaudētājas tiksies cīņā par bronzas medaļu, bet uzvarētājas – cīnīsies par olimpiskā čempiona titulu.

Pusfināla spēles tiks aizvadītas 18.februārī, cīņā par bronzu – 19.februārī, bet olimpiskās čempiones kērlingā sieviešu komandām tiks noskaidrotas 20.februārī. 2018.gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs par zelta medaļas sieviešu kērlinga sacensībās izcīnīja Zviedrijas komanda, sudrabs tika Dienvidkorejas vienībai, bet pie bronzas tika Japānas izlase.

Zviedrijas kērlingisti Pekinas olimpisko spēļu vīriešu komandu sacensībās kērlingā sestdien izcīnīja ceturto uzvaru, turpinot spēlēt bez zaudējumiem. Zviedrija ar rezultātu 7:4 izcīnīja panākumu pār Kanādu, nostiprinoties turnīra tabulas līderpozīcijās.

Citā spēlē Šveice ar rezultātu 8:6 pārspēja Dāniju, sagādājot pretiniekiem ceturto zaudējumu. Savukārt Norvēģija sīvā cīņā uzveica ASV, uzvarot ar 7:6, bet Ķīna ar 12:9 uzvarēja Itāliju.

Pekinas olimpisko spēļu vīriešu kērlinga komandu turnīra līdere ar četrām uzvarām četrās spēlēs ir Zviedrija, tālāk ar trīs uzvarām un vienu zaudējumu ir Šveice, kurai seko Lielbritānija ar divām uzvarām trīs spēlēs. Tālāk divi panākumi četros mačos ir Ķīnai, Norvēģijai, Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) sportistiem un ASV, Itālija ar trīs neveiksmēm atrodas devītajā pozīcijā, bet pēdējā ir Dānija, kas nav tikusi pie panākumiem. Kērlinga sacensībās olimpiskajās spēlēs desmit komandas sacenšas pēc apļa turnīra principa. Pirmo četru vietu ieguvējas komandas turpina sacensības pusfinālā. Pusfināla spēļu zaudētājas tiksies cīņā par bronzas medaļu, bet uzvarētājas – cīnīsies par olimpiskā čempiona titulu.

Pekinas olimpisko spēļu sacensības kērlingā vīriešu komandām noslēgsies ar cīņu par zelta medaļu 19.februārī. Jau vēstīts, ka Pekinas olimpisko spēļu zelta medaļu kērlinga jaukto pāru sacensībās otrdien ieguva Itālijas duets, kas turnīrā uzvarēja visās desmit notikušajās spēlēs. 2018.gada olimpiskajās spēlēs vīriešu kērlinga komandu sacensībās zeltu izcīnīja ASV, sudrabs tika zviedriem, bet pie bronzas medaļām tika Šveice

Biatlons

Norvēģijas biatlonists Juhanness Tīngnēss Bē sestdien Pekinas olimpiskajās spēlēs triumfēja desmit kilometru sprinta sacensībās. J.T.Bē vienu reizi kļūdījās otrajā šaušanā un finišēja 24 minūtes un 0,4 sekundēs. Otro vietu izcīnīja francūzis Kentēns Fijons-Majē, kurš vienu reizi šāva garām pirmajā šaušanā, un piekāpās uzvarētājam 25,5 sekundes.  Labāko trijnieku noslēdza čempiona brālis Tarjeijs Bē, pieļaujot vienu kļūdu otrajā ugunslīnijā un zaudējot uzvarētājam 38,9 sekundes.

J.T.Bē pirms četriem gadiem Phjončhanas olimpiskajās spēlēs piedzīvoja pamatīgu neveiksmi, kļūdoties pirmajā šaušanā trīs reizes, un ieņēma tikai 31.pozīciju. Savukārt Pekinas olimpiskajās spēlēs viņš jau ir ticis pie bronzas godalgas klasiskajā distancē un zelta jaukto komandu stafetē. Par olimpisko čempionu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs tika kronēts vācietis Arnds Peifers, sudrabu izcīnīja čehs Mihals Krčmāržs, bet bronzas godalgu ieguva itālis Dominiks Vindišs. Iedzīšanas sacensības biatlonā gan sievietēm, gan vīriešiem tiks aizvadītas svētdien.

Hokejs (sievietes)

Šveices hokejistes Pekinas olimpisko spēļu sieviešu hokeja turnīrā sestdien uzvarēja ceturtdaļfinālā un iekļuva pusfinālā. Šveice ar 4:2 (0:0, 1:1, 3:1) pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) hokejistes.

Pirmās vadībā izvirzījās šveicietes, kad spēles 35.minūtē vārtus guva Fēbe Stenca, taču pēc trīs minūtēm neizšķirtu panāca Anna Savoņina. Noslēdzošajā trešdaļā vēlreiz vadībā izvirzījās Šveice, šoreiz precīzai esot Dominikai Ruegai.

Spēles 57.minūtē ROC labā vārtus guva Polīna Lučnikova, bet pēc 30 sekundēm uzvaru nesošos vārtus guva šveiciete Alīna Millere, kura izcēlās ar vēl vienu vārtu guvumu, divas sekundes pirms pamatlaika beigām raidot ripu tukšos vārtos un panākot 4:2. Abas komandas jau bija tikušās olimpisko spēļu turnīrā, pirmajā savstarpējā mačā uzvaru ar 5:2 izcīnot ROC.

Tikmēr Somijas hokejistes vēl vienā ceturtdaļfināla mačā sagrāva japānietes. Somija ar 7:1 (2:1, 2:0, 3:0) uzvarēja Japānu.

Mača trešajā minūtē somietes vadībā izvirzīja Petra Nīminena, bet pēc divām ar pusi minūtēm 2:0 panāca Vīvi Vainika. Tuvojoties pirmās trešdaļas noslēgumam, vienus vārtus atguva japāniete Akane Šiga, taču spēles turpinājumā Somija guva piecus bezatbildes vārtus. Somijas komandā rezultatīvākā bija Nīminena, kura guva trīs vārus un sakrāja vēl divas rezultatīvas piespēles.

Pirmdien tiks aizvadītas pusfināla spēles, kurās sev vietu nodrošinājušas arī Kanādas, ASV un Šveices hokejistes. 2018.gada olimpiskajās spēlēs sieviešu hokeja turnīrā triumfēja ASV, sudrabs tika Kanādai, bet bronzas godalgas izcīnīja somietes.

Ātrslidošana

Ķīnas ātrslidotājs Gao Tinjuis sestdien Pekinas olimpiskajās spēlēs uzcīnīja uzvaru 500 metru distancē. Ķīnietis laboja olimpisko rekordu un finišēja 34,32 sekundēs, pārspējot iepriekšējo rekordu par 0,09 sekundēm.

Sudraba godalgu izcīnīja Dienvidkorejas sportists Minkju Ča, kurš uzvarētājam piekāpās tikai 0,07 sekundes, bet pie bronzas tika Japānas ātrslidotājs Vataru Morišige, zaudējot 0,17 sekundes. Gao pirms četriem gadiem Phjončhanas olimpiskajās spēlēs 500 metru distancē izcīnīja bronzas godalgu, kamēr par olimpisko čempionu kļuva Norvēģijas ātrslidotājs Hovars Lorencens, kurš Pekinas olimpiskajās spēlēs ieņēma 15.vietu.

Daiļslidošana

Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās pāriem par līderiem sestdien kļuva Francijas duets Gabriela Papadakisa/Gijoms Sizerons. Francijas duets ritmdejās ieguva 90,83 punktus, turklāt par 0,8 punktiem laboja sev piederošo pasaules rekordu. Otrajā pozīcijā ar 88,95 punktiem atrodas Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) pāris Viktorija Siņicina un ŅIkita Kacalapovs, kuri ir pasaules un Eiropas čempioni. Savukārt trešajā pozīcijā ar 87,13 punktiem pēc ritmdejām ir ASV duets Medisone Habella/Zakarijs Donahjū.

Izvēles programmai kvalificējās 20 no 23 startējušajiem pāriem. Medaļas dejās uz ledus tiks dalītas 14.februārī. 2018.gada Phjončanas olimpiskajās spēlē zelta godalgas dejās uz ledus izcīnīja Tesa Virtū un Skots Moirs no Kanādas, savukārt Papadakisa/Sizerons tika pie sudraba. Tikmēr bronzas medaļas tika amarikāņiem Maijai un Aleksam Šibutani.