OS 11. diena: Varholms labo pasaules rekordu 400 metru barjersprintÄ

BrÄĢvÄ stila cÄĢÅa
AmerikÄÅu brÄĢvÄ stila cÄĢkstone TamÄĢra Marjama Mensaha-Stoka uzvarÄjusi Tokijas olimpisko spÄÄŧu sacensÄĢbÄs svara kategorijÄ lÄĢdz 68 kilogramiem. AmerikÄniete finÄla cÄĢÅÄ ar 4:1 pÄc punktiem bija pÄrÄka par Blesingu Oborududu no NigÄrijas.
Bronzas medaÄŧu ÅĄajÄ disciplÄĢnÄ ieguva ukrainiete Alla Äerkasova, kura ar 2:0 izcÄĢnÄĢja uzvaru, piespieÅžot paklÄjam plecus, pÄr Saru DoÅĄo no JapÄnas. Otru bronzas medaÄŧu ieguva MÄrima ÅŊumanazarova no KirgizstÄnas. CÄĢÅÄ pret Mongolijas cÄĢkstoni Batsecegu Soronzonboldu viÅa uzvarÄja ar 10:1, piespieÅžot paklÄjam plecus.
Grieġu-romieÅĄu cÄĢÅa
Grieġu-romieÅĄu stila cÄĢkstonis TamÄÅĄs LÄrincs no UngÄrijas otrdien izcÄĢnÄĢja zelta medaÄŧu Tokijas olimpisko spÄÄŧu svara kategorijÄ lÄĢdz 77 kilogramiem. 34 gadus vecis ungÄrs finÄla cÄĢÅÄ ar 2:1 pÄc punktiem uzvarÄja AkÅžolu Mahmudovu no KirgizstÄnas.
SavukÄrt bronzas medaÄŧu izcÄĢnÄĢja Å ohei Jabiku, kurÅĄ ar 13:1 pÄc tehniskÄ pÄrÄkuma ar pretinieka punktiem pÄrspÄja Mohammadali Geraeju no IrÄnas. Otra bronzas medaÄŧa nonÄca pie azerbaidÅžÄÅa Rafiga Husejnova, kurÅĄ ar 4:1 pÄc punktiem uzvarÄja Karapetu Äaljanu no ArmÄnijas.
SavukÄrt grieġu-romieÅĄu cÄĢÅÄ svara kategorijÄ lÄĢdz 97 kilogramiem uzvarÄja Musa Jevlojevs no Krievijas OlimpiskÄs komitejas (OKR) komandas. FinÄlÄ krievs ar 5:1 pÄc punktiem pÄrspÄja armÄni Arturu Aleksanjanu.
Bronzas cÄĢÅÄs uzvarÄja TadeuÅĄs Mihaliks no Polijas un MohammadhÄdi Saravi no IrÄnas. Mihaliks ar 10:0 ar tehnisko pÄrÄkumu bez pretinieka punktiem uzvarÄja Aleksu GergÄ SÄki no UngÄrijas, bet Saravi ar 9:1 pÄc punktiem pÄrspÄja Somijas cÄĢkstoni Arvi Martinu Savolainenu. Tokijas olimpisko spÄÄŧu sacensÄĢbas cÄĢÅas sporta veidos norisinÄs no 1. lÄĢdz 7.augustam.
Futbols
IepriekÅĄÄjo olimpisko spÄÄŧu Äempione futbolÄ BrazÄĢlijas izlase spÄrusi soli tuvÄk titula aizstÄvÄÅĄanai, pusfinÄlÄ uzvarot Meksiku, un Tokijas olimpisko spÄÄŧu finÄlÄ spÄkiem mÄrosies ar SpÄniju. BrazÄĢlijas vÄĢrieÅĄu futbola izlase pÄcspÄles soda sitienu sÄrijÄ ar 4:1 (0:0, 0:0, 0:0, 4:1) pÄrspÄja Londonas olimpisko spÄÄŧu Äempioni Meksiku.
2016.gada olimpisko spÄÄŧu finÄla atkÄrtojumÄ BrazÄĢlijas rindÄs savu iespÄju izmantoja Dani AlveÅĄs, GabriÄls Martinelli, Brunu GimaraiÅĄs, Reinjers ÅŊesuÅĄs KarvÄÄŧu, bet meksikÄÅu rindÄs precÄĢzs bija tikai Karloss Rodrigess. BrazÄĢlijas vÄĢrieÅĄu futbola izlasei ÅĄis bÅĢs piektais olimpisko spÄÄŧu finÄls. Pirmo zelta medaÄŧu BrazÄĢlijas futbolisti izcÄĢnÄĢja pirms pieciem gadiem, kad kÄ mÄjinieki finÄla spÄlÄ soda sitienu sÄrijÄ pÄrspÄja VÄcijas izlasi.
Tokijas olimpisko spÄÄŧu finÄlÄ BrazÄĢlijas izlasei pretÄĢ stÄsies SpÄnija, kas otrdien papildlaikÄ ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) uzvarÄja mÄjinieci JapÄnu. 115.minÅĢtÄ pÄc Mikela Ojarsavala piespÄles precÄĢzi JapÄnas vÄrtos bumbu raidÄĢja Marko Asensio. KopÅĄ 1992.gada SpÄnija ir kvalificÄjusies piecÄm olimpiskajÄm spÄlÄm, tostarp 1992.gadÄ BarselonÄ izcÄĢnÄĢja zelta medaÄŧu, bet 2000.gadÄ SidnejÄ – sudraba medaÄŧu.
JapÄna un Meksika par Tokijas olimpisko spÄÄŧu bronzas medaÄŧu cÄĢnÄĢsies piektdien, bet sestdien tiks noskaidrots olimpiskÄ Äempiona titula futbolÄ ieguvÄjs.
800 metru sprints
AmerikÄniete Atinga Mu otrdien olimpiskajÄs spÄlÄs TokijÄ vieglatlÄtikas sacensÄĢbÄs no sÄkuma lÄĢdz beigÄm bija vadÄĢbÄ, izcÄĢnot uzvaru 800 metru skrÄjienÄ. 19 gadus vecÄ Mu pÄdÄjÄ lÄĢkumÄ aizbÄga no sÄncensÄm un uzvaru sasniedza ar jaunu valsts rekordu – minÅĢte un 55,21 sekunde. TÄ bija ASV sportistu pirmÄ uzvara ÅĄajÄ distancÄ 53 gadu laikÄ.
Otro vietu ar jaunu LielbritÄnijas rekordu izcÄĢnÄĢja arÄĢ 19 gadus vecÄ KÄĢlija Hodkinsone, distanci veicot minÅĢtÄ un 55,88 sekundÄs. ASV ieguva arÄĢ bronzu, Reivinai RodÅžersai distanci veicot minÅĢtÄ un 56,81 sekundÄ. Mu, kura visu sezonu bija izcÄlusies ar savu drosmÄĢgo skrieÅĄanas stilu, ir kÄŧuvusi par otro amerikÄnieti, kura ieguvusi zeltu 800 metros. 1968.gadÄ Mehiko tas izdevÄs Medelinai Meningai
200 metru sprints
Jamaikas pÄrstÄve Eleina Tompsone-Hera pÄrrakstÄĢja vÄsturi, pÄc uzvaras 200 metros fiksÄjot vÄl nebijuÅĄu “double-double” sievieÅĄu sprintÄ. Tompsone-Hera uzvarÄja arÄĢ 2016.gada olimpisko spÄÄŧu RiodeÅžaneiro 100 un 200 metru distancÄs. Jau ziÅots, ka sestdien viÅa nosargÄja savu Äempiones titulu 100 metros, bet otrdien – 21,53 sekundÄs, kas ir jauns valsts rekords, veica 200 metrus, iegÅĢstot ceturto zelta medaÄŧu. ViÅas kontÄ ir arÄĢ RiodeÅžaneiro sudrabs par dalÄĢbu 4×100 metru stafetÄ Jamaikas komandas rindÄs.
NamÄĢbijas pÄrstÄve KristÄĢne Mboma sudrabu ieguva, distanci veicot 21,81 sekundÄ, kas ir jauns pasaules U-20 rekords, bet ASV sportiste Gabriela Tomasa izcÄĢnÄĢja bronzu ar rezultÄtu 21,87 sekundes. VÄl par septiÅÄm sekundes simtdaÄŧÄm lÄnÄk skrÄja uzvarÄtÄjas tautiete divkÄrtÄjÄ olimpiskÄ Äempione 100 metros Å ellija-Anna Freizere-Praisa, piektÄ ar rezultÄtu 22,27 sekundes bija KotdivuÄras pÄrstÄve MarÄĢ ÅŊozÄ TalÅĢ, bet astoto vietu ar finiÅĄu tieÅĄi 24 sekundÄs sasniedza igauÅu daudzcÄĢÅnieka Maicela Uibo sieva Bahamu salu pÄrstÄve Å ona Millere-Uibo.
29 gadus vecÄs Tompsones-HÄras uzrÄdÄĢtais laiks bija otrais ÄtrÄkais disciplÄĢnas vÄsturÄ pÄc Florensas Grifitas DÅžoineres pasaules rekorda (21,34), kas sasniegts dopinga laikmetÄ 1988.gada Seulas olimpiskajÄs spÄlÄs. Tompsone-HÄra ne tikai kÄŧuvusi par pirmo sievieti, kura izcÄĢnÄĢjusi “double-double” 100 un 200 metru sacensÄĢbÄs, bet arÄĢ kÄŧuvusi par vienÄĢgo vieglatlÄti pasaulÄ, kura izcÄĢnÄĢjusi Äetras olimpiskÄs zelta medaÄŧas individuÄlajÄs disciplÄĢnÄs. Mboma sudrabu izcÄĢnÄĢja distances beigu daÄŧÄ, apsteidzot Tomasu un Freizeri-Praisu pÄdÄjos 20 metros.
Vesera meÅĄana
Poliete Anita VlodarÄika otrdien Tokijas olimpiskajÄs spÄlÄs kÄŧuva par pirmo sievieti, kura vieglatlÄtikÄ trÄĢs reizes pÄc kÄrtas uzvarÄjusi vienÄ olimpisko spÄÄŧu disciplÄĢnÄ. 35 gadus vecÄ poliete, kura zeltu vesera meÅĄanÄ izcÄĢnÄĢja arÄĢ 2012. un 2016.gada spÄlÄs LondonÄ un Rio, otrdien dominÄja sektorÄ, uzvarot ar metienu 78,48 metru tÄlumÄ.
ViÅa par 1,45 metriem apsteidza sudraba medaÄŧnieci DÅženu Vanu no ÄļÄĢnas (77,03 m), bronzu izcÄĢnot uzvarÄtÄjas tautietei Malvinai Kopronai (75,49 m). “Es jÅĢtos labi,” sacÄĢja VlodarÄika. “Es sapÅoju kÄŧÅĢt par vesera meÅĄanas karalieni. Man bija savainojums, un pÄc tÄ atgriezos sektorÄ tieÅĄi laikÄ, izcÄĢnot olimpisko medaÄŧu.”
PÄc pirmÄ mÄÄŖinÄjuma, kad veseris trÄpÄĢja sektoru norobeÅžojoÅĄajÄ tÄĢklÄ, VlodarÄika pÄrÅÄma vadÄĢbu ar otrajÄ mÄÄŖinÄjumÄ sasniegto 76,01 metru, treÅĄajÄ aizmetot veseri 77,44 metrus un piektajÄ – 78,48 metrus. TÄ bija ceturtÄ reize TokijÄ, kad kÄda no vieglatlÄtÄm mÄÄŖinÄja kÄŧÅĢt par trÄĢskÄrÅĄo olimpisko Äempioni. IepriekÅĄ tas neizdevÄs jamaikietei Å ellijai Annai Freizerei-Praisai 100 metros (viÅa uzvarÄja 2008. un 2012.gadÄ), jaunzÄlandietei ValÄrijai Adamsai lodes grÅĢÅĄanÄ (2008. un 2012.gadÄ) un horvÄtietei Sandrai PerkoviÄai diska meÅĄanÄ (2012. un 2016.).
Vana atÅÄma sudrabu Kopronai ar pÄdÄjo metienu. Pirms tam viÅa no polietes atpalika par 19 centimetriem.
KÄrtslÄkÅĄana
Zviedrijas pÄrstÄvis Armands Duplantis otrdien Tokijas olimpiskajÄs spÄlÄs vieglatlÄtikÄ izcÄĢnÄĢja zeltu kÄrtslÄkÅĄanas sacensÄĢbÄs. ASV dzimuÅĄajam zviedram uzvarai pietika ar 6,02 metriem, ko viÅÅĄ pÄrvarÄja pirmajÄ mÄÄŖinÄjumÄ. Ar pirmo lÄcienu tika pÄrvarÄta latiÅa arÄĢ 5,55, 5,80, 5,92 un 5.97 metru augstumÄ.
PÄc uzvaras sportists trÄĢsreiz mÄÄŖinÄja iekarot arÄĢ 6,19 metru augstumu, kas bÅĢtu jauns pasaules rekords, taÄu nesekmÄĢgi. PirmajÄ lÄcienÄ viÅÅĄ jau bija latiÅu pÄrvarÄjis, aizskarot to ar krÅĢtÄĢm, otrajÄ viÅÅĄ netika lÄĢdz latiÅai, bet treÅĄajÄ aizskÄra latiÅu ar kÄjÄm.
AmerikÄnis Kristofers Nilsens izcÄĢnÄĢja sudrabu ar personisko rekordu 5,97 metri, bet 2016.gada spÄÄŧu Äempions RiodeÅžaneiro BrazÄĢlijas sportists Tjagu Brazs da Silva mÄjÄs vedÄĢs bronzu (5,87 m). 2012.gada olimpiskais Äempions francÅĢzis Reno LavilenÄĢ veica vien 5,70 metrus un palika astotajÄ vietÄ.
400 metru barjersprints
NorvÄÄŖijas vieglatlÄts Karstens Varholms otrdien Tokijas olimpisko spÄÄŧu finÄlÄ laboja pasaules rekordu 400 metru barjersprintÄ, izcÄĢnot zelta medaÄŧu. SuperÄtrajÄ finÄla skrÄjienÄ Varholms finiÅĄÄja 45,94 sekundÄs, paÅĄa pirms mÄneÅĄa sasniegto rekordu labojot par 0,76 sekundÄm.
Sudraba medaÄŧu ar jaunu ZiemeÄŧamerikas rekordu – 46,17 sekundÄm – izcÄĢnÄĢja ASV barjersprinteris Rejs BendÅžamins. Bronzas godalga un jauns Dienvidamerikas rekords bija brazÄĢlietim Alisonam dos Santusam, kurÅĄ finiÅĄÄja 46,72 sekundÄs. FiniÅĄa taisnes sÄkumÄ BendÅžamins pietuvojÄs Varholmam un teju nonÄca lÄĢdzÄs norvÄÄŖim, taÄu pÄc pÄdÄjÄs barjeras olimpiskais Äempions sÄncensim neatstÄja nekÄdas cerÄĢbas. CeturtÄs vietas ieguvÄjs Kirons MakmÄsters finiÅĄÄja 47,08 sekundÄs un laboja Britu VirdÅžÄĢnu rekordu. Ar savu sezonas labÄko rezultÄtu piektais bija Kataras skrÄjÄjs Abderrahmans Samba, kurÅĄ finiÅĄa lÄĢniju ÅĄÄˇÄrsoja 47,12 sekundÄs.
SestÄs vietas ieguvÄjs Jasmani Kopello no Turcijas ar 47,81 sekundi atkÄrtoja nacionÄlo rekordu, bet Rasmusa Megi finiÅĄs 48,11 sekundÄs ÄŧÄva viÅam labot Igaunijas rekordu. Astotais finiÅĄÄja itÄlis Alesandro Sibilio (48,77 sekundes). PÄdÄjo divu pasaules ÄempionÄtu uzvarÄtÄjs, 25 gadus vecais Varholms 1.jÅĢlijÄ ÅĄo distanci skrÄja 46,70 sekundÄs, amerikÄÅa Kevina Janga 29 gadus veco rekordu labojot par astoÅÄm sekundes simtdaÄŧÄm. Otrdien TokijÄ vieglatlÄtikas sacensÄĢbÄs tiks dalÄĢti seÅĄi medaÄŧu komplekti.
TÄllÄkÅĄana
VÄcijas vieglatlÄte Malaika Mihambo otrdien kÄŧuva par Tokijas olimpisko spÄÄŧu Äempioni tÄllÄkÅĄanÄ. Mihambo pirms pÄdÄjÄs sÄrijas ar 6,95 metru tÄlu lÄcienu bija otrÄ vien divus centimetrus aiz 2012.gada olimpisko spÄÄŧu Äempiones un 2016.gada viceÄempiones Britnijas RÄĢsas no ASV.
PÄdÄjÄ mÄÄŖinÄjumÄ vÄciete lÄca tieÅĄi 7,00 metru tÄlumÄ, bet RÄĢsa par 16 centimetriem tuvÄk, tÄdÄjÄdi otrajÄs olimpiskajÄs spÄlÄs pÄc kÄrtas samierinoties ar sudrabu. TÄpat kÄ RÄĢsa, 6,97 metru tÄlumÄ lÄca NigÄrijas sportiste Ese Brume. SalÄĢdzinot otru labÄko rezultÄtu, sudrabs tika amerikÄnietei – 6,95 pret 6,90 metriem. SeptiÅas finÄlistes iepriekÅĄ karjerÄ bija sasnieguÅĄas septiÅu metru atzÄĢmi, bet otrdien tik tÄlu lÄca vien Äempione. 27 gadus vecÄ Mihambo ir patreizÄjÄ pasaules Äempione.
SmaiÄŧoÅĄana
TitulÄtÄ JaunzÄlandes smaiÄŧotÄja LÄĢza Keringtona otrdien izcÄĢnÄĢja divas zelta medaÄŧas Tokijas olimpisko spÄÄŧu kanoe sprinta sacensÄĢbÄs. Dienas pirmajÄ finÄlÄ – 200 metros smaiÄŧoÅĄanÄ – 32 gadus vecÄ Keringtona finiÅĄÄja 38,120 sekundÄs, kas ir olimpisko spÄÄŧu labÄkais rezultÄts. Keringtona ÅĄajÄ distancÄ uzvarÄjusi trÄĢs olimpiskajÄs spÄlÄs pÄc kÄrtas. SpÄniete Teresa Portela atpalika 0,763 sekundes, bet dÄniete Emma Ostranda Jergensena bija 0,781 sekundi lÄnÄka par uzvarÄtÄju.
ApmÄram 70 minÅĢtes pÄc tam finÄlÄ divniekiem 500 metros Keringtona uzvarÄja kopÄ ar Keitlinu Regalu, JaunzÄlandes duetam finiÅĄÄjot vienÄ minÅĢtÄ un 35,785 sekundÄs, kas arÄĢ ir jauns olimpisko spÄÄŧu labÄkais rezultÄts. Polietes Karolina Naja un Anna Pulavska bija 0,968 sekundes lÄnÄkas, bet cÄĢÅa par bronzu noritÄja starp diviem UngÄrijas duetiem, pie godalgÄm tiekot Danutai Kozakai un Dorai BodoÅi, kuras zaudÄja 1,082 sekundes. Keringtona ÅĄajÄs olimpiskajÄs spÄlÄs startÄs arÄĢ 500 metru vieninieku un 500 metru Äetrinieku sacensÄĢbÄs.
TikmÄr 1000 metros vÄĢrieÅĄiem pirmÄs divas vietas izcÄĢnÄĢja UngÄrijas smaiÄŧotÄji. Uzvara ar jaunu olimpisko spÄÄŧu labÄko rezultÄtu – trÄĢs minÅĢtÄm un 20,643 sekundÄm – bija BÄlintam KopaÅĄam, 1,788 sekundes atpalika Ädams Varga, bet 1,835 sekundes zaudÄja portugÄlis Fernandu Pimenta. ZÄĢmÄĢgi, ka UngÄrijas smaiÄŧotÄji otrdien nodroÅĄinÄja savai valstij vÄsturÄ 500.olimpisko medaÄŧu. Å Ädu robeÅžu sasnieguÅĄas tikai deviÅas valstis.
TikmÄr kanoe airÄÅĄanÄ 1000 metru divnieku sacensÄĢbÄs uzvarÄja kubieÅĄi Sergejs Torress-Madrigals un Fernando Dajans Horhe-Enrikess ar jaunu olimpisko spÄÄŧu labÄko laiku (3:24.995). ÄļÄĢnieÅĄi Hao Liu un Penfei DÅžens finiÅĄÄja 0,203 sekundes vÄlÄk, bet vÄcieÅĄi Sebastians Brendels un Tims Hekers zaudÄja 0,620 sekundes. Ceturtdien un sestdien kanoe sprintÄ tiks sadalÄĢti vÄl astoÅi medaÄŧu komplekti.
BurÄÅĄana
LielbritÄnijas burÄtÄji Dilans FleÄers un Stjuarts Bithels otrdien izrÄva negaidÄĢtu uzvaru Tokijas olimpisko spÄÄŧu sacensÄĢbÄs “49er” klasÄ. SacensÄĢbÄs burÄtÄji aizvadÄĢja 12 braucienus, pÄc kuriem labÄkie desmit aizvadÄĢja vÄl Äetrus braucienus, iegÅĢto pozÄĢciju reizinot ar divi. SummÄjot rezultÄtus, netika Åemts vÄrÄ sliktÄkais no 12 braucieniem pirmajÄ sacensÄĢbu fÄzÄ.
Pirms medaÄŧu flotes vadÄĢbÄ bija jaunzÄlandieÅĄi PÄĢters BÄrlings un BlÄrs Taks, kuri britu duetu apsteidza par Äetriem punktiem. OtrajÄ fÄzÄ uzvarÄja LielbritÄnijas burÄtÄji un tika pie diviem punktiem, bet jaunzÄlandieÅĄi bija treÅĄie, tÄdÄjÄdi pievienoja seÅĄus punktus. PÄdÄjÄ braucienÄ briti tikai par nieka divÄm sekundÄm apsteidza vÄcieÅĄus Äriku Hailu un Tomasu PleÅĄelu. SummÄ gan LielbritÄnijas, gan JaunzÄlandes burÄtÄjiem bija 58 punkti, bet medaÄŧu sacÄĢkstÄs uzrÄdÄĢtais labÄkais rezultÄts pie zelta ÄŧÄva tikt FleÄeram un Bithelam. VÄcieÅĄiem 70 punkti un treÅĄÄ vieta.
BÄrlings un Taks pirms pieciem gadiem kÄŧuva par Äempioniem ÅĄajÄ klasÄ, bet 2012.gadÄ izcÄĢnÄĢja sudrabu. Hails un PleÅĄels otrajÄs olimpiskajÄs spÄlÄs pÄc kÄrtas guva bronzas godalgas. TikmÄr sievietÄm “49er FX” klasÄ olimpisko ÄempioÅu titulu nosargÄja brazÄĢlietes Martine Graela un Kaena Kunze. ViÅÄm jau pirms medaÄŧu braucieniem bija komfortabls pÄrsvars, tÄpÄc noslÄdzoÅĄajÄ fÄzÄ brazÄĢlietes varÄja atÄŧauties finiÅĄÄt treÅĄÄs. ViÅÄm summÄ bija 76 punkti, ar 83 sekoja vÄcietes TÄĢna Luca un Suzanna Boike, bet treÅĄÄs ar 88 punktiem bija nÄĢderlandietes AnnemÄĢka Bekeringa un Annete DÄĢca. Å ajÄs klasÄs finÄlcÄĢÅÄm bija jÄnotiek pirmdien, bet vÄjÄ vÄja dÄÄŧ tÄs tika pÄrceltas uz otrdienu. Lai sacÄĢkstes bÅĢtu godÄĢgas, vÄja Ätrumam jÄbÅĢt vismaz seÅĄi mezgli, bet otrdienas vidÅĢ tika solÄĢti apmÄram 10-12 mezgli.
TikmÄr “Finn” klasÄ olimpiskÄ Äempiona titulu nosargÄja LielbritÄnijas burÄtÄjs DÅžailss Skots. Britu burÄtÄji ÅĄajÄ klasÄ uzvarÄjuÅĄi visÄs seÅĄÄs olimpiskajÄs spÄlÄs kopÅĄ 2000.gada. Skots iekrÄja 36 punktus, 39 punkti un sudrabs bija ungÄram ÅŊomboram Berecam, bet 51 punktu guva bronzu ieguvuÅĄais spÄnis Hoans Kardona-Mendess. BagÄtÄs sacensÄĢbu dienas noslÄgumÄ “Nacra 17” klasÄ pÄrliecinoÅĄu uzvaru svinÄja itÄÄŧi RudÅžero Tita un KaterÄĢna Banti, kuri finÄlraundÄ bija sestie, bet pamatsacensÄĢbÄs iekrÄtais handikaps ÄŧÄva tikt pie zelta. ItÄÄŧi uzvarÄja ar 35 punktiem, par desmit punktiem vairÄk bija britiem DÅžonam Gimsonam un Annai BÄrnetei, bet 63 punktus guva vÄcieÅĄi Pauls Kolhofs un Alisa Å tulemmere. TreÅĄdien bÅĢs maÄi sievietÄm un vÄĢrieÅĄiem “470” klasÄ.
DaiÄŧlÄkÅĄana
ÄļÄĢnas daiÄŧlÄcÄjs Siji Sje otrdien uzvarÄja Tokijas olimpisko spÄÄŧu sacensÄĢbÄs no trÄĢs metru tramplÄĢna, finÄlÄ pÄrspÄjot savu tautieti DzjuaÅu Vanu, ar kuru kopÄ iepriekÅĄ izcÄĢnÄĢja zeltu sinhronajÄ daiÄŧlÄkÅĄanÄ. Vans pÄdÄjÄ lÄcienÄ par Äetrarpus priekÅĄÄjo salto saliecoties saÅÄma 102,60 punktus un izdarÄĢja pieteikumu uz uzvaru. TomÄr Sje ar tÄdu paÅĄu lÄcienu dabÅĢja tikpat punktu un nosargÄja uzvaru.
Sje summÄ bija 558,75 punkti, Vans sacensÄĢbas noslÄdza ar 534,90 punktiem, bet stabila treÅĄÄ vieta ar 518,00 punktiem bija DÅžekam Loferam no LielbritÄnijas. Pirms pieciem gadiem ÄļÄĢna dominÄja daiÄŧlÄkÅĄanas sacensÄĢbÄs, kur izcÄĢnÄĢja septiÅas no astoÅÄm zelta medaÄŧÄm. Par “sapÅu komandu” dÄvÄtÄ ÄļÄĢnas izlase arÄĢ JapÄnÄ jau samierinÄjusies ar vienu zaudÄjumu, jo pirmdien sinhronajÄ daiÄŧlÄkÅĄanÄ no desmit metru torÅa izcÄĢnÄĢja briti. Tokijas olimpisko spÄÄŧu sacensÄĢbas daiÄŧlÄkÅĄanÄ turpinÄsies lÄĢdz 7.augustam.
RiteÅbraukÅĄana
VÄcijas riteÅbraucÄjas otrdien JapÄnas pilsÄtÄ Å izuokÄ Tokijas olimpisko spÄÄŧu sacensÄĢbÄs riteÅbraukÅĄanÄ trekÄ ar jaunu pasaules rekordu uzvarÄja Äetru kilometru komandu iedzÄĢÅĄanas sacensÄĢbÄs. Sasniedzot treÅĄo pasaules rekordu tikpat startos Tokijas spÄlÄs, vÄcietes Franciska Brause, Liza Brennauere, Liza Kleina un MÄĢke KrÄgere finÄlÄ sagrÄva LielbritÄnijas sportistes, finiÅĄÄjot pÄc ÄetrÄm minÅĢtÄm un 4,242 sekundÄm.
VÄcu kvartets uzlaboja pasaules rekordu kvalifikÄcijÄ, priekÅĄbraucienÄ un finÄlÄ, divu dienu laikÄ uzlabojot iepriekÅĄÄjo rekordu par gandrÄĢz seÅĄÄm sekundÄm. LielbritÄnija finiÅĄÄja 6,365 sekundes vÄlÄk. Bronzas medaÄŧas izcÄĢnÄĢja ASV, kas mazajÄ finÄlÄ uzvarÄja KanÄdu, finiÅĄÄjot pÄc ÄetrÄm minÅĢtÄm un 8,040 sekundÄm. KanÄda trekÄ pavadÄĢja 2,512 sekundes ilgÄk. Tas olimpiskajÄs spÄlÄs bija pirmais zelts VÄcijai ÅĄajÄ disciplÄĢnÄ. LielbritÄnija bija ierindojusies pirmajÄ vietÄ pirmajÄs divÄs spÄlÄs, kad ÅĄÄĢ disciplÄĢna bija spÄÄŧu programmÄ, – LondonÄ un RiodeÅžaneiro.
NÄĢderlandes trekisti otrdien Å izuokÄ olimpisko spÄÄŧu treka riteÅbraukÅĄanas sacensÄĢbu finÄlÄ vÄĢrieÅĄu komandu sacensÄĢbÄs sprintÄ pÄrtrauca LielbritÄnijas 17 gadu uzvaru sÄriju olimpiskajÄs spÄlÄs. NÄĢderlande komanda – Rojs van den Bergs, Harijs Lavreisens un DÅžefrijs Hohlands finÄlÄ sasniedza jaunu olimpisko rekordu – 41,369 sekundes, kas bija par vairÄk nekÄ trim sekundÄm ÄtrÄk nekÄ LielbritÄnijai (44,589). Zelta medaÄŧu ieguva arÄĢ NÄĢderlandes komandas ceturtais dalÄĢbnieks Matejs Bihli. Pirms pieciem gadiem RiodeÅžaneiro uzvaru svinÄja LielbritÄnija, bet NÄĢderlandes vienÄĢba bija vien sestÄ. Bronzas medaÄŧas ieguva Francija, kas distanci veica 42,331 sekundÄ. CeturtÄ ar laiku 44,013 sekundes palika AustrÄlija.
VingroÅĄana
ÄļÄĢnas vingrotÄjs DzjinjuaÅs Dzou otrdien Tokijas olimpiskajÄs spÄlÄs izcÄĢnÄĢja zelta medaÄŧu vingrojumÄ lÄĢdztekÄs, bet ASV vingroÅĄanas zvaigzne Simona Bailsa atgriezÄs arÄnÄ ar izcÄĢnÄĢtu treÅĄo vietu sacensÄĢbÄs uz baÄŧġa. 23 gadus vecais divkÄrtÄjais pasaules Äempions, kurÅĄ pagÄjuÅĄajÄ nedÄÄŧÄ izcÄĢnÄĢja bronzas medaÄŧu komandu sacensÄĢbÄs, finÄlÄ saÅÄma 16,233 punktus. VÄcietis Lukass Dauzers ar 15,700 punktiem izcÄĢnÄĢja sudraba medaÄŧu, bet bronzu ar 15,633 punktiem ieguva Ferhats AridÅžans no Turcijas.
Otrdien Bailsa, kura atsauca dalÄĢbu lielÄkajÄ daÄŧÄ sacensÄĢbu Tokijas olimpiskajÄs spÄlÄs, kÄ iemeslu minot psihiskÄs veselÄĢbas problÄmas, atgriezÄs arÄnÄ un sievieÅĄu individuÄlajÄs sacensÄĢbÄs uz baÄŧġa izcÄĢnÄĢja bronzas medaÄŧu, atpaliekot no divÄm ÄļÄĢnas sportistÄm. Å ajÄ disciplÄĢnÄ uzvarÄja ġÄĢniete ÄeÅÄeÅa GuaÅa, kura finÄlÄ ieguva 14,633 punktus, bet sudraba medaÄŧu izcÄĢnÄĢja viÅas tautiete Sjidzjina Tana, kura finÄlÄ saÅÄma 14,233 punktus. Bailsas vÄrtÄjums bija 14,000 punkti.
24 gadus vecÄ Bailsa, kura 23 reizes triumfÄjusi pasaules ÄempionÄtos un olimpiskajÄs spÄlÄs, TokijÄ ASV komandai palÄĢdzÄja izcÄĢnÄĢt sudraba medaÄŧu, lai gan no sacensÄĢbÄm izstÄjÄs, bet pÄc tam nebija piedalÄĢjusies nevienÄs individuÄlajÄs sacensÄĢbÄs. VÄĢrieÅĄu sacensÄĢbÄs vingrojumÄ uz stieÅa otrdien tiks sadalÄĢts pÄdÄjais medaÄŧu komplekts Tokijas olimpiskajÄs spÄlÄs vingroÅĄanas disciplÄĢnÄs.
PÄdÄjo zelta medaÄŧu Tokijas olimpisko spÄÄŧu vingroÅĄanas sacensÄĢbÄs izcÄĢnÄĢja japÄnis Daiki HaÅĄimoto, kurÅĄ otrdien uzvarÄja vingrojumÄ uz stieÅa. HaÅĄimoto finÄlÄ ieguva 15,066 punktus, apsteidzot horvÄtu Tinu SrbiÄu, kurÅĄ saÅÄma 14,900 punktus. Bronzas medaÄŧu izcÄĢnÄĢja Å ikita Nagornijs no Krievijas OlimpiskÄs komitejas (OKR) komandas, sakrÄjot 14,533 punktus. LÄĢdz ar to Tokijas olimpisko spÄÄŧu vingroÅĄanas sacensÄĢbas ir beiguÅĄÄs. VisvairÄk medaÄŧu vingroÅĄanÄ Tokijas olimpiskajÄs spÄlÄs izcÄĢnÄĢja ÄļÄĢna, kuras sportisti ieguva astoÅas godalgas – trÄĢs zelta, trÄĢs sudraba un divas bronzas. AstoÅas medaÄŧas – divas zelta, divas sudraba un Äetras bronzas tika arÄĢ OKR komandai, bet ASV sportisti izcÄĢnÄĢja seÅĄas medaÄŧas – pa divÄm no katra kaluma. MÄjinieces JapÄnas kontÄ piecas medaÄŧas vingroÅĄanÄ – divas zelta, viena sudraba un divas bronzas. KopumÄ Tokijas olimpiskajÄs spÄlÄs vingroÅĄanas sacensÄĢbÄs vismaz vienu medaÄŧu ieguva 17 delegÄcijas.
Bokss
Kubietis Roniels Iglesiass otrdien Tokijas olimpiskajÄs spÄlÄs uzvarÄja finÄla cÄĢÅÄ svara kategorijÄ lÄĢdz 69 kilogramiem, izcÄĢnÄĢnot savu otro olimpisko zelta medaÄŧu boksÄ. 32 gadus vecais bokseris JapÄnas galvaspilsÄtÄ finÄlÄ pÄc punktiem ar 5:0 pÄrspÄja britu cerÄĢbu Petu Makkormaku, Londonas zeltam 2012.gadÄ un bronzai 2008.gada PekinÄ svara kategoriju zemÄk pievienojot vÄl vienu zelta medaÄŧu.
26 gadus vecajam Makkormakam nÄcÄs samierinÄties ar sudrabu. ViÅa dvÄĢÅubrÄlis LÅĢks TokijÄ svara kategorijÄ lÄĢdz 63 kilogramiem zaudÄja astotdaÄŧfinÄlÄ. Bronzas medaÄŧas ÅĄajÄ svara kategorijÄ izcÄĢnÄĢja ÄĒrijas bokseris Eidens VolÅĄs un Krievijas OlimpiskÄs komitejas (OKR) komandas pÄrstÄvis Andrejs Zamkovojs. SievieÅĄu sacensÄĢbÄs svara kategorijÄ lÄĢdz 57 kilogramiem uzvarÄja mÄjniece Sena Irie, kura finÄlÄ pÄc tiesneÅĄu lÄmuma ar 5:0 pieveica filipÄĢnieti Nestiju Petesio. Bronzas medaÄŧas ÅĄajÄ kategorijÄ ieguva britu sportiste Kerisa Artingstola un itÄliete Irma Testa.