OS 15.diena: Francijas basketbolistes uzvar bronzas mačā, Mūls/Sērums triumfē pludmales volejbolā

07/08/2021 18:50
Nokopēts
Francijas sieviešu basketbola izlase

Basketbols

Francijas sieviešu basketbola izlase sestdien izcīnīja Tokijas olimpisko spēļu bronzas medaļas. Cīņā par trešo vietu Francijas basketbolistes ar rezultātu 91:76 (19:23, 24:17, 24:16, 24:20) uzvarēja Serbiju. 2012.gada vicečempiones francūzietes pirms pārtraukuma ieguva trīs punktu pārsvaru, bet trešajā ceturtdaļā handikapā iekrāja jau divciparu skaitli, neatstājot pretiniecēm nekādas cerības.

Pirms pieciem gadiem cīņā par olimpisko bronzu šo abu izlašu duelī pārāka ar 70:63 bija Serbija. Ar 17 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm uzvarētājām izcēlās Gabija Viljamsa, 16 punktus pievienoja Endena Mijema, bet 14 punkti bija Sandrīnei Grudā. Serbijai 24 punktus sarūpēja Ivonne Andersone, kamēr 14 punktus guva Jelena Bruksa. Svētdien olimpisko spēļu pēdējā dienā finālā tiksies titulētā ASV un mājiniece Japāna.

Pludmales volejbols

Norvēģijas vīriešu pludmales volejbola duets Annešs Mūls/Kristians Sērums sestdien izcīnīja zelta medaļas Tokijas olimpisko spēļu turnīrā. Finālcīņā norvēģi ar rezultātu 2-0 (21:17, 21:18) uzvarēja Krievijas Olimpiskās komitejas pārstāvjus Vjačeslavu Krasiļņikovu/Oļegu Stojanovski. Norvēģijas duets turnīrā bija izlikts ar pirmo numuru, bet Krievijas pāris – ar otro numuru.

Mūls/Sērums ir pēdējo sezonu dominējošais duets Pasaules tūrē. Viņi ir arī pēdējā pasaules čempionāta bronzas medaļas laureāti un trīskārtēji Eiropas čempioni. Aizpērn pasaules čempionātā viņiem titulu liedza izcīnīt vācieši Jūliuss Tole/Klemenss Viklers, kuriem tika zaudēts pusfinālā. Vēlāk finālā vācieši atzina Krasiļņikova/Stojanovska pārākumu.

Jau ziņots, ka bronzas finālā Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs (14.) ar rezultātu 0-2 (12:21, 18:21) zaudēja Kataras pārim Čerifam Junusam/Ahmedam Tidžanam (3.). Tokijas olimpiskās spēles noslēgsies svētdien.

Maratons

Kenijas garo distanču skrējēja Peresa Jepčirčira sestdien Saporo uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu maratona distancē. Ņemot vērā Tokijā prognozējamo karstumu, vieglatlētikas garo distanču sacensības soļošanā un skriešanā norisinās ziemeļu pilsētā Saporo. Sacensību laikā gaisa temperatūra no 26 grādiem pēc Celsija pieauga līdz 29, bet gaisa mitrums bija vairāk par 80%.

Jepčirčira ar savu tautieti un 27 gadus veco vienaudzi Brigidu Kosgei izšķirīgo atrāvienu veica piecus kilometrus pirms finiša, kad aizskrēja projām no amerikānietes Mollijas Seidelas un izraēlietes Lonas Zalpēteres. Vēl pēc trim kilometriem Jepčirčira kāpināja tempu un atbrīvojās arī no Kosgei.

Jepčirčira finiša līniju šķērsoja pēc distancē pavadītām divām stundām 27 minūtēm un 20 sekundēm, 16 sekundes vēlāk maratonu beidza Kosgei, bet vēl pēc desmit sekundēm mērķī nonāca Seidela. Zalpētere 38.kilometrā izstājās no cīņas par bronzas medaļu, finišējot 66.vietā 21 minūti aiz uzvarētājas.

Pasaules čempione Ruta Čepngetiča no Kenijas bija starp sportistēm, kas nesasniedza finišu. Karstuma un mitruma dēļ sacensības tika sāktas plkst.6 pēc vietējā laika. Vīriešu maratons, kas iecerēts olimpisko spēļu pēdējā dienā, iecerēts plkst. 7:00

Skriešana

Norvēģis Jākobs Ingebricens sestdien Tokijas olimpiskajās spēlēs uzvarēja 1500 metru skriešanā. Ingebricenans finišēja jauna olimpiskā rekorda laikā – trīs minūtes un 28,32 sekundes, izcīnot Norvēģijai pirmo uzvaru šajā distancē olimpisko spēļu vēsturē. Attaisnojās viņa lēmums Tokijā skriet tikai 1500 metrus un nepiedalīties arī 5000 metru distancē.

Otro vietu ieņēma kenijietis Timotijs Čeruijots, kuru norvēģis apsteidza pēdējā taisnē. Viņš no uzvarētāja atpalika par 0,69 sekundēm. Trešo vietu finiša taisnē ieguva brits Džošs Kers, kurš finišēja trīs minūtēs un 29,05 sekundēs, par 0,51 sekundi apsteidzot otru kenijieti Abelu Kipsangu.

Smaiļošana

Vācijas smaiļotājs Ronalds Rauhe sestdien četrinieka sastāvā kļuva par Tokijas olimpisko spēļu čempionu 500 metru sprinta distancē, izcīnot piekto medaļu savā sestajā Olimpiādē. Vācijas komanda ar Maksu Rendšmitu, Rauhi, Tomu Lībšeru un Maksu Lemki sastāvā finālā finišēja pēc vienas minūtes un 22,219 sekundē. Sudrabu izcīnījusī Spānijas ekipāža bija 0,226 sekundes lēnāka, bet slovāki zaudēja 1,315 sekundes.

39 gadus vecais Rauhe savu pirmo olimpisko medaļu izcīnīja 2000.gadā Sidnejā, kur guva bronzu divnieku sacensībās 500 metros, bet četrus gadus vēlāk Atēnās viņš pāru braucienos kļuva par čempionu. Turpinājumā Pekinā vācietis izcīnīja sudrabu vēl vienās divnieku sacensībās 500 metru distancē, bet Londonā viņš palika bez godalgām.

Pirms pieciem gadiem Riodežaneiro viņš 200 metru sprintā dalīja bronzas medaļu ar šodien četriniekos sudrabu izcīnījušo spāni Saulu Kravioto. Toreiz piektajā vietā aiz abiem bronzas medaļniekiem palika Latvijas smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs.

Tikmēr kanoe sprintā 500 metros divniekiem uzvarēja ķīnietes Menja Suņa un Šisjao Sjui, kuras finišēja ar jaunu olimpisko spēļu labāko rezultātu – vienu minūti un 55,495 sekundēm. Ukrainas duets bija 2,004 sekundes lēnāks, bet kanādietes atpalika 3,546 sekundes.

Tikpat garā distancē smaiļošanā četriniekiem olimpisko čempioņu titulu nosargāja ungārietes. Kvartets ar Danutu Kozaku, Tamāru Čipesu, Annu Karašu un Doru Bodoņi sastāvā finišēja vienā minūtē un 35,463 sekundēs. No šīs četrotnes tikai Karašai šī bija Tokijā pirmā medaļa, pārējām trim godalgas izcīnot arī citās sacensībās.

Baltkrievijas kvartets zaudēja 0,610 sekundes, bet Polija bija 0,982 sekundes lēnāka. Ceturtajā vietā palika Jaunzēlande ar valsts titulētāko olimpieti Līzu Keringtonu sastāvā, viņai Tokijā izcīnot trīs zelta godalgas citos mačos.

Savukārt 1000 metros kanoe airēšanā uzvarēja Riodežaneiro spēļu vicečempions Izakiss Keiross, brazīlietim finišējot četrās minūtēs un 4,408 sekundēs. Sudraba godalgu ar 1,316 sekunžu deficītu izcīnīja ķīnietis Hao Liu, bet 1,661 sekundi atpalika bronzu guvušais Moldovas kanoists Sergejs Tarnovskis. Ukrainis Tarnovskis trešais bija arī pirms pieciem gadiem Riodežaneiro, tomēr dopinga lietošanas dēļ viņam godalga tika atņemta.

Kanoe un smaiļošanas sprintā un slalomā Tokijā pa trim zelta medaļām izcīnīja Ungārijas un Jaunzēlandes airētāji, bet pa divām augstākā kaluma godalgām aizceļoja uz Vāciju un Austrāliju.

Golfs

Pasaules ranga līdere golfā Nellija Korda no ASV sestdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu sacensībās. Korda sacensības beidza ar 17 sitieniem zem “par” normas, sacensībās izdarīdama 267 sitienus.

Pēc četrām kārtām pa 268 sitieniem bija japānietei Monei Inami un jaunzēlandietei Lidijai Ko. Papildus izspēlē Inami pārspēja Ko un nodrošināja sev sudrabu. Uzvarētājas māsa Džesika Korda ieņēma 15.vietu.

23 gadus vecā Korda šogad uzvarēja arī Profesionālās golfa asociācijas (PGA) “Championship” sacensībās, kas ir viens no pieciem šīs sezonas augstākā līmeņa turnīriem. Vīriešiem par olimpisko čempionu golfā kļuva Kordas tautietis Senders Šofels.

Bokss

Bulgārijas boksere Stojka Krasteva un Turcijas pārstāve Busenaza Sirmeneli sestdien Tokijā sarūpēja savām valstīm pirmās olimpisko spēļu zelta medaļas boksā sievietēm.

Krasteva otrā visvieglākā svara kategorijā finālā pēc punktiem ar rezultātu 5:0 pārspēja turcieti Busi Nazi Čakirolu. Krastevai jau pēc pirmajiem raundiem bija liels pārsvars, kas lika pretiniecei cīnīties arvien agresīvāk, lai izcīnītu uzvaru, tomēr turciete tika apturēta. Bronzas medaļas šajā kategorijā ieguva pusfinālu zaudētājas Cukimi Namiki no Japānas un Sjaoveņa Huana no Taivānas.

Tikmēr Sirmeneli otrajā pusvidējā svarā ar 3:0 uzvarēja ķīnieti Hunu Gu, diviem tiesnešiem uzskatot, ka bokseres cīnījušās neizšķirti. Pirmajā raundā gan uzvarēja ķīniete, taču nākamajā visi pieci soģi piešķīra uzvaru Sirmeneli. Dalītā trešā vietā šajā kategorijā bija indiete Lovlona Borgohaina un amerikāniete Ošī Džounsa.

Bokss sievietēm olimpisko spēļu programmā ir kopš 2012.gada spēlēm. Ja pirms deviņiem gadiem notika sacensības tikai trīs svara kategorijās, tad šogad bokseres spēkojas jau piecās grupās.

Dramatiski noslēdzās fināls otrajā vidējā svarā vīriešiem. Pēc diviem no trim raundiem vadībā bija ukrainis Oleksandrs Hižņaks, tomēr trešajā raundā brazīlietis Herberts Souza viņu nokautēja un kļuva par olimpisko čempionu. Bronzas medaļas ieguva Krievijas Olimpiskās komitejas pārstāvis Gļebs Bakši un Filipīnu bokseris Eumirs Marcials.

Tikmēr vīriešiem otrajā visvieglākajā svarā zelta medaļu izcīnīja Lielbritānijas bokseris Galals Jafajs, kurš finālā pēc punktiem ar 4:1 pārspēja filipīnieti Karlo Pālamu. Bronzas godalgas izcīnīja Sakens Bibosinovs no Kazahstānas un Rjomei Tanaka no Japānas. Svētdien tiks noskaidroti pēdējie četri Tokijas olimpisko spēļu čempioni boksā.

Daiļlēkšana

Ķīnas sportists Juaņs Cao sestdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu sacensībās daiļlēkšanā no desmit metru torņa. Tāpat kā pirms pieciem gadiem Riodežaneiro, arī Tokijā Ķīnas daiļlēcēji uzvarēja septiņās un astoņām sacensībām.

Sestdien finālā Cao nopelnīja 582,35 punktus, bet otrais ar 580,40 punktiem bija viņa tautietis Djzaņs Jangs. Tālu aiz labāko divnieka bija brits Toms Delijs, kurš iekrāja 548,25 punktus.

Cao kļuvis par pirmo daiļlēcēju, kurš uzvarējis trīs disciplīnās – viņam ir arī Londonas olimpisko spēļu zelts sinhronajos lēcienos no desmit metru torņa un Riodežaneiro Olimpiādes augstākā kaluma godalga lēcienos no trīs metru tramplīna. Vienīgā disciplīna, kurā ķīnieši neuzvarēja, bija sinhronie lēcieni no desmit metru torņa, kuros uzvaras laurus plūca briti Delijs un Metijs Lī. Tokijas olimpiskās spēles noslēgsies svētdien.

Ūdenspolo

ASV sieviešu ūdenspolo izlase sestdien triumfēja Tokijas olimpisko spēļu turnīrā, uzvarot trešajā Olimpiādē pēc kārtas. Finālcīņā ASV spēlētājas ar 14:5 pārspēja Spāniju.

Elisa Viljamsa jau 27 sekundē izvirzīja ASV izlasi vadībā, amerikānietēm pirmo ceturtdaļu uzvarot ar 4:1. Puslaiku ASV uzvarēja ar 7:4, spēles otrajā daļā vēl vairāk attālinoties rezultātā. Uzvarētajām ar trīs gūtiem vārtiem izcēlās Medeleina Muselmana.

Ūdenspolo sievietēm olimpisko spēļu programmā pirmo reizi tika iekļauts 2000.gadā un kopš tās reizes amerikānietes allaž bijušas medaļās. Bronzas duelī Ungārija ar rezultātu 11:9 uzvarēja Krievijas Olimpiskās komitejas komandu. Svētdien noslēgsies vīriešu ūdenspolo turnīrs, titulmačā tiekoties Grieķijai un Serbijai.

Treka riteņbraukšana

Dānijas treka riteņbraucēji Lasse Normans Hansens un Mihaels Morkovs sestdien tika kronēti par Tokijas olimpisko spēļu medisona braucienā. Finālā pasaules čempioni iekrāja 43 punktus, vadību pārņemot brauciena otrajā pusē.

Pateicoties veiksmīgam finišam, sudraba medaļas ar 40 punktiem izcīnīja Lielbritānijas riteņbraucēji Metjū Volss un Ītens Haiters. Trešā vieta un 40 punkti bija francūžiem Benžamēnam Tomā un Donovanam Grondēnam.

Pēc 2008.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm medisons tika izņemts no programmas, jo netika nodrošinātas sacensības sievietēm. Šogad šī disciplīna atgriezās olimpisko spēļu programmā, piektdien dāmu sacensībās uzvarot britu sportistēm Lorai Kenijai un Keitijai Arčibaldai. Svētdien olimpisko spēļu pēdējā dienā trekā tiks dalītas medaļas sprintā un omniumā sievietēm un keirinā vīriešiem.

Mākslas vingrošana

Izraēlas mākslas vingrotāja Linoja Ašrama sestdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu daudzcīņas sacensībās. Galvenā cīņa par titulu notika starp Ašramu un titulēto Krievijas Olimpiskās komitejas sportisti Dinu Averinu.

Ašrama uzvarēja sacensībās ar riņķi un vālītēm, bet Averina bija pirmā vingrojumā ar bumbu un lentām. Summā Ašramai bija 107,800 punkti, par 0,150 punktiem vairāk nekā sāncensei. Trešo vietu ar 102,700 punktiem ieņēma baltkrieviete Aļina Harnasko, par 0,600 punktiem pārspēdama Dinas dvīņumāsu Arinu Averinu.

Ašramai šis ir lielākais panākums karjerā. Pasaules čempionātos viņai ir 11 sudraba un bronzas godalgas, galvenokārt piekāpjoties māsām Averinām. Svētdien olimpisko spēļu pēdējā dienā norisināsies komandu sacensības.

Vieglatlētika

Etiopijā dzimusī Nīderlandes skrējēja Sifana Hasana sestdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā uzvarēja 10 000 metru distancē un kļuva par otro sportisti olimpisko spēļu vēsturē, kura vienās spēlēs spējusi uzvarēt 5000 un 10 000 metru distancēs.

Eiropas rekordiste Hasana uzvarēja ar rezultātu 29 minūtes un 55,32 sekundes, pēdējos 100 metros apsteidzot ilgu laiku pirmajā pozīcijā skrējušo pasaules rekordisti etiopieti Letesenbetu Gideju, kura beigās ar rezultātu 30 minūtes un 1,72 sekundes vadošajā trijniekā ierindojās trešajā vietā.

Ilgu laiku trešajā pozīcijā skrējusī Etiopijā dzimusī Bahreinas pārstāve Kilkidana Gezahegne arī apsteidza Gideju, iegūstot sudrabu ar rezultātu 29 minūtes un 56,18 sekundes. Hasana atkārtoja tautietes Tirunešas Dibabas panākumu 2008.gada spēlēs Pekinā, kad etiopiete uzvarēja gan 5000, gan 10 000 metru distancē. Hasanas sniegumu unikālu padara vēl arī 1500 metros izcīnītā bronzas medaļa.

Šķēpa mešana

Pasaules ranga līderis šķēpa mešanā Johanness Feters sestdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā neiekļuva labāko astoņu skaitā šķēpa mešanā, bet par uzvarētāju kļuva indietis Nīredžs Čopra.

Pasaules ranga līderis Feters, kurš šķēpu šogad bija metis 96,29 metrus, sestdien palika ārpus labāko astotnieka. Viņš pirmajā metienā sasniedza 82,52 metrus, pārējie divi metieni netika ieskaitīti, un pirms pēdējā dalībnieka metiena viņš ieņēma astoto vietu.

Baltkrievs Aleksejs Katkavecs, kurš no vācieša atpalika par trim centimetriem, trešajā metienā sasniedza 83,71 metru un atstāja vācieti bez medaļas, pašam turpinot cīņu par godalgām. Pēc Fetera palikšanas devītajā vietā par galveno uzvaras kandidātu palika indietis Čopra, kurš pirmajā metienā šķēpu raidīja 87,03 metru tālumā, otrajā uzlabojot savu rezultātu līdz 87,58 metriem. Nākamie trīs metieni viņam nepadevās, bet pēdējā metienā jau čempiona godā viņš šķēpu aizmeta 84,24 metru tālumā.

Pirms pēdējā metiena pārējās medaļu pozīcijas ieņēma Čehijas metēji. Otrais bija Jakubs Vadlehs ar piektajā metienā sasniegtajiem 86,67 metriem, bet – trešais – Viteslavs Veselijs ar 85,44 metriem trešajā metienā, abiem vēl pa divām reizēm pārsniedzot 80 metru robežu.

Ceturtajā vietā ierindojās vācu sportists Julians Vēbers, kurš pirmajā metienā sasniedza 85,30 metrus, piektajā mezdams par 15 centimetriem tuvāk. Piekto vietu ieņēma uzvarētāja kaimiņvalsts Pakistānas pārstāvis Aršads Nadīms, kurš trešajā mēģinājumā aizmeta šķēpu 84,62 metru tālumā. “Nemiera cēlājs” Katkavecs ar 83,71 metru ierindojās sestajā vietā. Kvalifikācijas sacensībās piedalījās Latvijas šķēpmetējs Gatis Čakšs, kurš labāko 12 skaitā neiekļuva.

4×400 metru stafete

Sprintere Elisone Fēliksa sestdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā ASV komandas uzvarā 4×400 metru stafetē kļuva par olimpiskajām medaļām visu laiku bagātāko vieglatlēti. ASV izlase ar Sidniju Maklaflinu, Fēliksu, Dalilu Muhamadu un Atingu Mu sastāvā bija vadībā no distances pirmajiem līdz pēdējiem metriem, finišējot pēc trim minūtēm un 16,85 sekundēm.

Fēliksai tagad ir 11 olimpiskās medaļas – septiņas zelta, trīs – sudraba un viena – bronzas. Sieviešu konkurencē vairāk nav nevienai vieglatlētei, bet vīriešiem 12 medaļas – deviņas zelta un trīs sudraba – iz leģendārajam somu gargabalniekam Pāvo Nurmi.

Fēliksa apsteidza leģendāro ASV sprinteri un tāllēcēju Karlu Lūisu, kura kontā ir desmit medaļas, no kurām deviņas ir zelta un viena – sudraba. Gandrīz visu distanci otrajā vietā bija Polija, izcīnot sudraba medaļas ar rezultātu trīs minūtes un 20,53 sekundes, kas ir jauns Polijas rekords.

Trešo vietu cīņā ar Kanādu distances pēdējos metros nodrošināja Jamaika, kuras rindās Šerika Džeksone izcīnīja trešo medaļu Tokijā. Viņa uzvarēja Jamaikas izlases sastāvā 4×100 metru stafetē un izcīnīja bronzu 100 metros.

Augstlēkšana

Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komandas pārstāve Marija Lasickene sestdien Tokijas olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā uzvarēja augstlēkšanas sacensībās. Viņa kļuva par čempioni ar savu sezonas rekordu – divi metri un četri centimetri. Pirmo augstumu 1,89 metru augstumā pārlēca 12 no 13 dalībniecēm. 14.dalībniece – britu sportiste Morgana Leika sektorā neizgāja.

Arī 1,93 metrus pārvarēja 12 augstlēcējas, taču ne visas ar pirmo lēcienu. 1,96 metri pakļāvās deviņām lēcējām, bet 1,98 metrus pārlēca vairs tikai četras sportistes – ar pirmo mēģinājumu – austrāliete Nikola Makdermota, ar otro – ukrainiete Irina Geraščenko un Lasickene, bet ar trešo – vēl viena Ukrainas sportiste Jaroslava Mahučiha, kura ar pārvarētiem 2,06 metriem uz Tokiju devās sezonas līderes godā. Savukārt ASV sportiste Vašti Keningema un trešā Ukrainas pārstāve finālā Jūlija Ļevčenko pēc divām neveiksmēm trešo mēģinājumu pārcēla uz nākamo augstumu, kas bija divi metri. Ar šo augstumu galā tikt viņām neizdevās.

Tikmēr divus metrus pirmajā lēcienā pārvarēja Makdermota, kura sacensības cītīgi atspoguļoja dienasgrāmatā, bet otrajā – Mahučiha un Lasickene. Sacensības šajā augstumā beidzās arī Geraščenko. 2,02 metrus pēc trim augstumiem, kuros latiņu neizdevās pārvarēt ar pirmo reizi, ar pirmo mēģinājumu pārvarēja Lasickene, ar otro – Makdermota, sasniegdama jaunu Okeānijas rekordu, bet Mahučika pēc neveiksmīga pirmā lēciena nākamos divus pārcēla uz 2,04 metriem. Tomēr arī tajos viņa nespēja pārvarēt latiņu, ieņemot trešo vietu.

Lasickene kā vienīgā sportiste ar otro mēģinājumu pārvarēja 2,04 metru augstumā novietoto latiņu un kļuva par olimpisko čempioni. ROC sportiste bija ārpus konkurences pirms pieciem gadiem, kad spēles notika Riodežaneiro, taču nedrīkstēja startēt spēlēs Krievijai piemēroto sankciju dēļ par valsts mēroga dopinga programmas īstenošanu. Šosezon viņu mocīja savainojumi, un arī kvalifikācijas sacensībās viņa tikai ar trešo mēģinājumu pārvarēja 1,95 metrus, iekļūdama finālā, kur sasniedza savu sezonas labāko rezultātu. Makdermota ļoti tuvu vēl vienam personiskajam rekordam bija pēdējā mēģinājumā, nositot latiņu no statīviem ar kājām. Viņai negaidīti tika sudraba medaļa.

Handbols

Francijas izlase sestdien Tokijas olimpisko spēli finālā uzvarēja Dānijas handbolistus un kļuva par vienīgo trīskāršo olimpisko čempioni vīriešu konkurencē. Francija pieveica Dāniju ar 25:23 (14:10), revanšējoties par sakāvi Riodežaneiro spēļu finālā.

Francūžiem rezultatīvākais ar pieciem vārtiem astoņos metienos bija Nedims Remilī, bet dāņiem uzvaru nespēja sniegt arī Mikela Hansena deviņi un Matiasa Gidsela seši gūtie vārti. Dānija uzvarēja Franciju Riodežaneiro ar 28:26, vienīgo reizi pēdējās četrās olimpiskajās spēlēs liedzot Francijas handbolistiem izcīnīt zeltu.

Pa divām uzvarām olimpiskajās spēlēs ir Horvātijai, kā arī divām vairs neeksistējošām valstīm – PSRS un Dienvidslāvijai. Spānija bronzas medaļu spēlē ar 33:31 (19:16) pārspēja Ēģipti. Pēdējo reizi neizšķirts spēlē bija ar 28:28. Uzvaras vārtus septiņas sekundes pirms mača beigām iemeta Alekss Dujšebajevs.

Jāšanas sports

Zviedrijas komanda sestdien Tokijas olimpiskajās spēlēs jāšanas sportā uzvarēja konkūrā, apsteidzot ASV komandu ar dziedātāja Brūsa Springstīna meitu Džesiku sastāvā.

Lai arī Zviedrijas komanda ar Henriku fon Ekermanu, Mālinu Barjārdu-Junsoni un Pederu Fredriksonu sastāvā finālā bija par 1,55 sekundēm ātrāka par amerikāņiem, abu valstu jātnieki sakrāja pa astoņiem soda punktiem, un tas nozīmēja pārlekšanu. Bronzas medaļu jau bija ieguvusi Beļģija, kura finišēja ar 12 soda punktiem jeb trim nogāztiem šķēršļiem.

Pārlekšanā abas komandas nevainojami pārvarēja šķēršļus, bet zviedri to darīja par 1,30 sekundēm ātrāk, ceturto reizi kļūstot par olimpiskajiem čempioniem šajā disciplīnā. Viņi uzvarēja arī 1912., 1920. un 1924.gadā. “Ak, mans dievs, es nevaru tam noticēt,” pēc pārsteiguma sudraba medaļas izskatā sacīja Springstīna, kura otrdien ieņēma vien 31.vietu individuālajās kvalifikācijas sacensībās. Tā brīža līderei un Riodežaneiro čempionei Francijai, kura sacensības beidza ar tikai diviem soda punktiem, cerības uz medaļu tika atņemtas, kad Penelopes Leprevosas zirgs “Vankouver de Lanlore” divreiz atteicās lekt pāri šķērslim.

Volejbols

Francijas volejbolisti sestdien Tokijas olimpiskajās spēlēs pirmoreiz ieguva medaļas, finālā piecos setos apspēlējot Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komandu. Francija uzvarēja pirmajos divos setos – 25:23, 25:17, taču OKR vienība atspēlējās nākamajos divos – 25:21, 25:21.

Pēdējā setā ROC komanda panāca 3:0 un 6:3 vadību, uz ko francūži atbildēja ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem.  Pēc neizšķirta 11:11 Franciju ar 13:11 vadībā izvirzīja Žans Patrī, kurš vispirms guva punktu uzbrukumā, bet pēc tam to pašu paveica ar servi. Pēc pārtraukuma ROC komandai Jegors Kļuka vienus punktu ar uzbrukumu atguva, taču uz Antuāna Brizāra precīzu uzbrukumu Maksims Mihailovs atbildēja ar kļūdu uzbrukuma sitiena izpildē, ļaujot līksmot Francijai, kas uzvarēja setu ar 15:12 un pirmo reizi izcīnīja ne tikai olimpisko čempionu nosaukumu, bet medaļas vispār. Iepriekš augstāk par astoto vietu Seulas spēlēs 1988.gadā francūzī nebija tikuši.

Francijas izlases rindās rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Irvins Ngapts, un 15 punktus pievienoja Patrī, bet ROC vienībā 21 punkts tika Mihailovam, 20 punkti – Kļukam. Argentīna iepriekš cīņā par bronzas medaļu diezgan negaidīti bija uzvarējusi iepriekšējo spēļu čempioni Brazīliju ar 3:2 (25:23, 20:25, 20:25, 25:17, 15:13). Uzvarētāju labā 21 punktu guva Fakundo Konte, bet vēl četri spēlētāji sakrāja no 12 līdz 14 punktiem. Brazīliešiem rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Volless de Souza, vēl trim spēlētājiem gūstot no 11 līdz 14 punktiem.

Karatē

Tokijas olimpisko spēļu zelta medaļu karatē “kumite” sacensībās vīriešiem svara kategorijā virs 75 kilogramiem sestdien izcīnīja Sajāds Ganjzādehs no Irānas, kura fināla pretinieks tika diskvalificēts par neatļautu sitienu. Saūda Arābijas karatists Taregs Hamedi fināla cīņā pēc nepilnām desmit sekundēm bija vadībā ar 3:0, bet tad tika diskvalificēts spēriena pa galvu pretiniekam dēļ.

Irānis pēc sitiena zaudēja samaņu un laukumu pameta uz nestuvēm. Pēc tam tiesneši nolēma, ka spēriens neapliecina dalībnieka atbilstošas kontroles spējas. Apbalvošanas ceremonijā Ganjzādehs jau jutās tik labi, lai pats saņemtu savu olimpisko zelta medaļu. “Es īsti nezinu, kas notika. Zinu, ka atpaliku, un mēģināju viņu panākt, un tad beigās es atceros, ka pēc sitiena atrados uz nestuvēm,” pēcāk viņš klāstīja.

“Kad es pamodos, kad mani ārstēja, es atceros, ka mans treneris man teica: “Tu uzvarēji.” Tas ir viss, ko es atceros,” piebilda 29 gadus vecais Irānas karatists. Viņš piebilda, ka ir vesels, pēc sitiena esot ļoti sāpējusi galva. Neskatoties uz diskvalifikāciju, Hamedi ir ieguvis Tokijas olimpisko spēļu sudraba medaļu.

Bronzas medaļu “kumite” sacensībās svara kategorijā virs 75 kilogramiem ieguva japānis Rjutaro Araga un Ūurs Aktašs no Turcijas. Savukārt sievietēm “kumite” sacensībās svara kategorijā virs 61 kilograma uzvarēja Ferjala Abdelaziza no Ēģiptes. Viņa fināla cīņā ar 2:0 uzvarēja Ukrainā dzimušo Azerbaidžānas karatisti Irīnu Zarecku.Šajās sacensībās bronzas medaļu saņēma Sofija Berulceva no Kazahstānas un Li Guna no Ķīnas.

Tokijas olimpiskajās spēlēs karatē sacensībās tika sadalīti astoņi medaļu komplekti. Japāna ieguva pa viena katra kaluma medaļai, Spānijai ir viena zelta un viena sudraba medaļa, bet Ēģiptei un Itālijai ir pa vienai zelta un vienai bronzas medaļai, bet Bulgārijai, Francijai, Irānai un Serbijai ir pa vienai zelta medaļai. Visvairāk medaļu – četras – izcīnīja Turcija, kuras sportisti ieguva vienu sudraba un trīs bronzas medaļas. Kopumā vismaz vienu medaļu karatē Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja 20 izlašu pārstāvji. Karatē kopā ar sērfošanu, klinšu kāpšanu un skeitbordu ir viens no četriem sporta veidiem, kas debitē Tokijā, Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai mēģinot uzrunāt jaunāku auditoriju.

Beisbols

Japānas beisbola komanda sestdien izcīnīja Tokijas olimpisko spēļu zelta medaļu, finālā uzvarot ASV, bet amerikānis Edijs Alvaress šo sudraba medaļu pievienoja savai 2014.gadā Sočos izcīnītajai sudraba medaļai ziemas olimpiskajās spēlēs. Mājinieki finālā uzvarēja ar 2:0.

Bronzas medaļu beisbolā izcīnīja Dominikānas komanda, kas ar 10:6 pārspēja Dienvidkorejas beisbolistus. Alvaress ir tikai sestais sportists, kurš izcīnījis olimpisko medaļu gan ziemas, gan vasaras spēlēs. No Tokijas viņš mājās pārvedīs sudraba medaļu beisbolā, bet 2014.gadā Sočos viņš palika otrais šorttrekā. Pirmais sportists ar šādu sasniegumu bija amerikānis Edijs Īgans, kurš 1920.gadā Antverpenē izcīnīja olimpisko zelta medaļu boksā, bet 1932.gadā Leikplesidā – zelta medaļu bobsleja četriniekiem. Jākobs Tullins Tamss no Norvēģijas 1924.gadā Šamonī tramplīnlēkšanā izcīnīja sudrabu un arī 1936.gadā Berlīnē ar burāšanas komandu ieguva sudraba medaļu.

Vāciete Krista Lūdinga-Rootenburgera ātrslidošanā izcīnījusi četras olimpiskās medaļas, tostarp 1988.gada Kalgarī ziemas olimpiskajās spēlēs un tā paša gada Seulas vasaras olimpiskajās spēlēs viņa ieguva sudrabu treka riteņbraukšanas sprintā. Klāra Hjūza no Kanādas arī guvusi panākumus ātrslidošanā, Turīnas, Soltleiksitijas un Vankūveras ziemas olimpiskajās spēlēs izcīnot četras medaļas, bet Atlantas olimpiskajās spēlēs 1996.gadā iegūstot divas bronzas medaļas šosejas riteņbraukšanas sacensībās. Lorīna Viljamsa no ASV Londonas olimpiskajās spēlēs uzvarēja 4×100 metru stafetē, bet Atēnās bija otrā 100 metru sprintā, savukārt Sočos izcīnīja sudraba medaļu bobsleja divnieku ekipāžu sacensībās.

Brīvā cīņa

Japānas brīvās cīņas cīkstoņi sestdien ieguva vēl divas zelta medaļas Tokijas olimpisko spēļu cīņas sporta sacensībās, bet Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandai vēl viena zelta medaļa. Vīriešiem svara kategorijā līdz 65 kilogramiem fināla cīņā Japānas pārstāvis Takuto Otoguro ar 5:4 pārspēja Haji Alijevbu no Azerbaidžānas.

Bronzas medaļas šajā disciplīnā ieguva OKR pārstāvis Gadžimurads Rašidovs un Badžrangs Badžrangs no Indijas. Savukārt svara kategorijā līdz 97 kilogramiem OKR brīvās cīņas cīkstonis Abdulrašids Sadulajevs finālā ar 6:3 uzvarēja Kailu Frederiku Snaideru no ASV. Tokijas olimpisko spēļu bronzu šajā disciplīnā saņēma Reineriss Salass-Peress no Kubas un Kubā dzimušais Abrahams Konjedo-Ruano, kurš pārstāv Itāliju. Sievietēm brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 50 kilogramiem triumfēja mājiniece Jui Susaki, kura cīņā par zelta medaļu ar 10:0 uzvarēja Ķīnas sportisti Jaņaņu Suņu. Bronzas medaļas ieguva Marija Stadņika no Azerbaidžānas un Sāra Anna Hildebrandta no ASV.

Tokijas olimpisko spēļu sacensības cīņas sporta veidos ir beigušās. Japānas sportisti izcīnījuši piecas zelta medaļas un pa vienai sudraba un bronzas medaļai, bet OKR komandai ir pa četrām zelta un bronzas medaļām. ASV sportistu kontā trīs zelta, divas sudraba un četras bronzas medaļas. Kubas cīkstoņi ieguvuši divas zelta un vienu bronzas medaļu. Kopumā vismaz vienu medaļu saņēmušas 26 izlases.

Sinhronā peldēšana

Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) sinhronās peldētājas sestdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu komandu sacensībās.OKR, kuras komandā bija Svetlana Romašina, Svetlana Koļesničenko, Aleksandra Packeviča, Alla Šiškina, Marija Šuročkina, Vlada  Čigirjjeva, Marina Goljadkina un Poļina Komara, finālā ieguva 196,0979 punktus.

Krievu sportistes nepārspētas palika gan obligātajā, gan izvēles programmā.  Par 2,5669 punktiem mazāk bija Ķīnas sinhrono peldētāju komandai, bet bronzas medaļu ar 190,3018 punktiem izcīnīja Ukrainas sinhronās peldētājas, atstājot aiz sevis mājinieces Japānas komandu. Sinhronās peldēšanas pāru sacensībās arī zeltu ieguva OKR komanda, sudrabu Ķīnas duets un bronzu – Ukrainas peldētājas. Tokijas olimpiskās spēles noslēgsies svētdien.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām