OS 15. diena: Noskaidroti hokeja turnīra pusfinālisti, Zviedrijas biatlonistes triumfē komandu stafetē

16/02/2022 17:45
Nokopēts
Slovākijas hokeja izlase

Hokejs, vīrieši

Pekinas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīra pusfinālā trešdien iekļuva Somijas izlase vienība, kas ceturtdaļfināla mačā ar 5:1 (2:0, 1:1, 0:0) pārliecinoši pārspēja Šveices valstsvienību.

Somijas hokejisti vadībā izvirzījās pēc Miro Āltonena precīzā raidījuma spēles devītajā minūtē, bet vēl divas minūtes vēlāk Miko Lehtonens panāca jau 2:0. Otrā perioda sākumā Marko Antila ar precīzu raidījumu somiem sniedza komfortablu 3:0 pārsvaru,  bet trešdaļas izskaņā Šveicei vienu vārtus vairākumā atspēlēja Andress Ambīls. Trešā perioda izskaņā somi izcēlās vēl divas reizes – precīzi metieni tukšos vārtos padevās Īro Pakarinenam un Tēmu Hartikainenam.

Reklāma
Saturs turpinās

Slovākijas izlase ceturtdaļfināla mačā ar 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pieveica ASV valstsvienību. Pirmos vārtus mača 12.minūtē guva turnīra jaunākais spēlētājs, 17 gadus vecais Jurajs Slafkovskis, izvirzot vadībā slovākus. Tomēr perioda pašās beigās, 44 sekundes pirms pārtraukuma ASV panāca izlīdzinājumu – precīzs metiens padevās Nikam Abrazīzī. Amerikāņi otrā perioda vidū pēc Semjuela Hentdžesa metiena panāca 2:1, bet Slovākijas izlase mača pamatlaika beigās spēja izglābties. Nomainot vārtsargu un spēlējot formātā seši pret pieci, 44 sekundes pirms finālsvilpes Mareks Hrivīks panāca izlīdzinājumu 2:2.

Papildlaikā abas komandas azartiski uzbruka, taču vārti gūti netika un pirmais pusfinālists bija jānoskaidro uzvarētāju noskaidrošanas metienu sērijā. Tajā ar 1:0 pārāka izrādījās Slovākijas izlase, uzvaras vārtus gūstot Peteram Cehlārikam. Slovākijas izlases vārtsargs Patriks Ribars “bullīšu” sērijā atvairīja visus piecus amerikāņu metienus, kamēr Strauss Manns ASV vārtos kapitulēja vienu reizi.

Tāpat pusfinālā iekļuva Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) vienība, kas ceturtdaļfināla mačā ar 3:1 (1:1, 1:0, 1:0 ) pārspēja Dānijas izlasi. Spēles 12.minūtē ROC komandu vadībā ar 1:0 izvirzīja Vadims Šipačovs, bet otrā perioda trešajā minūtē, Franss Nīlsens, dāņiem spēlējot vairākumā, panāca 1:1.

Otros vārtus ROC komandas labā mača 35.minūtē guva aizsargs Ņikita Ņesterovs. Dānijas izlase trešajā periodā turpināja daudz uzbrukt, bet otro reizi pārspēt Ivanu Fedotovu ROC vārtos neizdevās, kamēr pretinieki skaitliskajā vairākumā spēles 56.minūtē panāca 3:1 – precīzs metiens padevās aizsargam Vjačeslavam Voinovam. ROC hokejisti pa Sebastjana Dāma sargātajiem vārtiem izdarīja 40 metienus, kamēr Dānijas izlase atbildēja ar 18 metieniem.

Par pēdējo pusfinālisti kļuva Zviedrijas hokejisti, kuri Kanādas izlasi pārspēja ar rezultātu 2:0 (0:0, 0:0, 2:0). Trešā perioda vidū Lukass Valmarks pirmo reizi pārspēja Kanādas vārtsargu Metu Tomkinsu, bet minūti un piecdesmit sekundes pirms spēles beigu signāla Antons Landers raidīja ripu tukšos pretinieku vārtos, jo Kanāda bija nomainījusi vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Zviedrijas hokejisti pa pretinieku vārtiem izdarīja 26 metienus, kamēr kanādieši Zviedrijas vārtsargu centās pārspēt 22 reizes.

2018.gada olimpiskajās spēlēs vīriešu hokeja turnīrā triumfēja ROC komanda, sudrabs tika Vācijai, bet bronzas godalgas izcīnīja kanādieši.

Hokejs, sievietes

Somijas sieviešu hokeja izlase trešdien cīņā par Pekinas olimpisko spēļu bronzas medaļu uzvarēja Šveices komandu. Spēle Pekinā beidzās ar rezultātu 4:0 (1:0, 0:0, 3:0).

Pirmā perioda vidū Vīvi Vainika atklāja spēles rezultātu, trešā perioda ceturtajā minūtē somiešu pārsvaru dubultoja Susanna Tapani, ripu vārtos raidot mazākumā, bet pēc 11 minūtēm vairākumā vārtus guva Nelli Laitinena. Spēles pēdējā minūtē vairākumu realizēja Mišelle Karvinena. Somietes uz pretinieču vārtiem izdarīja 47 metienus, kamēr Šveices hokejistes atbildēja ar 15 metieniem. Katrai no komandām spēlē bija astoņas soda minūtes.

Gan Somija, gan Šveice Pekinas olimpisko spēļu apakšgrupu turnīrā izcīnīja pa vienai uzvarai četrās spēlēs. Ceturtdaļfinālā Šveice ar 4:2 uzvarēja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) hokejistes, savukārt Somija ar 7:1 sagrāva Japānu. Pusfinālā ASV hokejistes ar rezultātu 4:1 uzvarēja Somijas izlasi, bet Kanādas izlase ar 10:3 sagrāva Šveices valstsvienību.

Kanādas un ASV hokejistes par Pekinas olimpisko spēļu zelta medaļu sacentīsies ceturtdien. 2018.gada olimpiskajās spēlēs sieviešu hokeja turnīrā triumfēja ASV, sudrabs tika Kanādai, bet bronzas godalgas izcīnīja somietes.

Biatlons

 Zviedrijas kvartets Linna Pēšone, Mona Brūšone, Elvīra un Hanna Ēberjas trešdien Pekinas olimpiskajās spēlēs triumfēja 4×6 kilometru biatlona stafetē sievietēm. Zviedrietes finišēja vienā stundā 11 minūtēs un 3,9 sekundēs, distanci veicot ar sešām papildus patronām un bez soda apļiem.

Otro vietu, atpaliekot 12 sekundes no uzvarētājām, ieņēma Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) biatlonistes Irina Kazakeviča, Kristina Rezcova, Svetlana Mironova un Uljana Nigmatuļļina, kurām vajadzēja veikt vienu soda apli, kopā izmantojot septiņas papildu patronas šautuvē.  Tikmēr pie bronzas godalgām tika vācietes Vanessa Foigta, Vanessa Hinca, Franciska Proisa un Denīze Hermane, kuras ar sešām rezerves patronām un bez soda apļiem zviedrietēm zaudēja 37,4 sekundes.

Bez godalgām palika norvēģietes, kurām nācās veikt divus soda apļus. Finišā Norvēģijas kvartets ierindojās ceturtajā vietā, 50,7 aiz Zviedrijas biatlonistēm. Olimpisko sešinieku noslēdza Itālijas un Francijas biatlonistes. Jau ziņots, ka vīriešu 4×7,5 kilometru stafetē triumfēja Norvēģija, sudrabu izcīnīja Francijas biatlonisti, bet pie bronzas tika ROC komanda. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs pirms četriem gadiem sieviešu biatlona stafetē negaidīti uzvarēja Baltkrievija, sudrabs tika Zviedrijai, bet bronza – Francijas komandai.

Frīstaila slēpošana

ASV frīstaila slēpotāji Aleksandrs Hols un Nikolass Gepers trešdien Pekinas olimpiskajās spēlēs svinēja dubultuzvaru sloupstailā, ieņemot attiecīgi pirmo un otro vietu. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Hols, kurš labāko rezultātu sasniedza pirmajā braucienā, tiekot novērtētam ar 90,01 punktu. 2021.gada pasaules čempionātā viņš izcīnīja bronzas godalgu sloupstailā, bet Phjončhanas olimpiskajās spēlēs nekvalificējās finālbraucieniem.

Sudrabu izcīnīja Gepers, otrajā braucienā saņemot 86,48 punktus. Pirms četriem gadiem Phjončhanā viņš izcīnīja tā paša kaluma medaļu sloupstailā. Tikmēr labāko trijnieku noslēdza Zviedrijas sportists Jespers Tjaders, kurš tika novērtēts ar 85,35 punktiem. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs triumfēja Norvēģijas sportists Oistens Brātens, otrais bija Gepers, bet pie bronzas tika kanādietis Alekss Beolo-Maršāns. Frīstaila slēpotājiem Pekinas olimpiskajās spēlēs vēl paredzētas sacensības uz rampas, kur kvalifikācija sāksies 17.februārī.

Kalnu slēpošana

Francijas kalnu slēpotājs Klemāns Noels trešdien Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja uzvaru slaloma sacensībās. Noels, kurš pēc pirmā brauciena bija tikai sestajā pozīcijā, otrajā braucienā bija viens no diviem sportistiem, kam izdevās veikt trasi ātrāk nekā 50 sekundēs. Francūzis divu braucienu summā finišēja minūtē un 44,09 sekundēs.

Otro vietu ieņēma pirmā brauciena līderis austrietis Johaness Štrolcs, kurš divu braucienu summā piekāpās uzvarētājam 0,61 sekundes. Štrolcam izvērtās neveiksmīgs otrais brauciens, tajā esot tikai 13.ātrākajam sportistam. Bronzas godalgu izcīnīja norvēģis Sebastians Foss-Sūlevogs, piekāpjoties Noelam 0,7 sekundes.

Jau ziņots, ka Latvijas kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks, kurš startēja ar 48.numuru, pirmajā braucienā pieļāva kļūdu jau īsi pēc starta, taču noturējās trasē. Turpinājumā trases vidusdaļā viņš tomēr neizbrauca cauri vārtiem un viņa rezultāts netika ieskaitīts. Zvejnieks otrajā braucienā nestartēja. Svētdien milzu slalomā Zvejnieks izcīnīja 26.vietu.

Distanču slēpošana

Par Pekinas olimpisko spēļu uzvarētājiem komandu sprinta sacensībās vīriešiem kļuva norvēģi Juhaness Klēbo un Ēriks Valness, bet dāmu konkurencē uzvarēja vācietes Katarina Henniga un Viktorija Karla. Henninga un Karla finālā finišēja pēc 22 minūtēm un 9,85 sekundēm, bet otrās bija Novēģijas sportistes Tīrila Ūdnesa Venga un Maikena Kaspersena Falla, kuras atpalika no vācietēm 0,17 sekundes.

Bronzas godalgas izcīnīja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) distanču slēpotājas Jūlija Stupaka un Natālija Ņeprjajeva, kuras no čempionēm atpalika 0,71 sekundi. Ceturtā vieta dāmu sacensībās tika somietēm, piektās finišēja ASV slēpotājas, bet olimpisko sešinieku noslēdza austrietes. Tikmēr vīriešu sacensībās ātrākie bija norvēģi, kas distanci veica 19 minūtēs un 22,99 sekundēs, par 2,46 sekundēm finišā apsteidzot Somijas slēpotājus Īvo Niskanenu un Joni Meki.

Pie bronzas godalgām tika ROC slēpotāji Aleksandrs Boļšunovs un Aleksandrs Terentjevs, kuri no uzvarētājiem atpalika 4,29 sekundes. Ceturtie vīriešu konkurencē finišēja zviedri, piekto vietu izcīnīja Kanādas duets, bet sestajā vietā ierindojās Itālijas slēpotāji.

Jau ziņots, ka pusfinālos startēja arī Latvijas dāmu pāris Kitija Auziņa un Estere Volfa sieviešu konkurencē, kā arī Raimo Vīgants un Roberts Slotiņš vīriešu sacensībās. Auziņa/Volfa ieņēma 21.vietu 26 komandu konkurencē, bet Vīgants/Slotiņš Olimpiādē ierindojās 21.vietā 25 duetu vidū. 2018.gada olimpiskajās spēlēs dāmām šajā disciplīnā labākās bija ASV slēpotājas, sudrabs tika Zviedrijai, bet bronza norvēģietēm, kamēr vīriešu komandu konkurencē triumfēja ROC, otrie bija zviedri, bet bronzu izcīnīja Vācijas duets.

Tikmēr Ukrainas olimpiskās delegācijas pārstāves distanču slēpotājas Valentīnas Kaminskas analīžu paraugā atklāta aizliegtas vielas klātbūtne un viņai noteikta sākotnējā diskvalifikācija, trešdien paziņoja Starptautiskā testēšanas aģentūra (ITA). Baltkrievijā dzimušās slēpotājas analīzēs atklāta aizliegtā viela mesterolons, kas ir anabolisks androgēnu steroīds, kā arī divi aizliegti stimulējoši līdzekļi.

Paraugs ņemts Pekinas olimpisko spēļu sacensību laikā veiktas antidopinga kontroles laikā pagājušo ceturtdien. Pekinas olimpiskajās spēlēs 34 gadus vecā Kaminska ir startējusi desmit kilometru klasiskajā slēpojumā, sprinta sacensībās, kā arī 4×5 kilometru stafetē sievietēm. Analīzes ņemtas dienā, kad notika desmit kilometru klasiskais slēpojums. ITA paziņoja, ka sportiste ir informēta par sākotnējo diskvalifikāciju un savām tiesībām to pārsūdzēt Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

Kaminskai, kura 2014. un 2018.gada olimpiskajās spēlēs pārstāvēja Baltkrieviju, ir tiesības lūgt B parauga analīzes. Sieviešu desmit kilometru klasiskajā slēpojumā Pekinas olimpiskajās spēlēs viņa finišēja 79.vietā, sprinta kvalifikācijā viņa ieņēma 70.vietu, bet kopā ar Ukrainas komandu izcīnīja 18.vietu 4×5 kilometru stafetē. Pagājušajā nedēļā tika atklāts pirmais dopinga gadījums Pekinas olimpiskajās spēlēs – Irānas kalnu slēpotāja Hoseins Savehs Šemšaki ārpus sacensībām 7.februārī ņemtā paraugā atklāta anaboliska steroīda klātbūtne. Arī 36 gadus vecajam sportistam noteikta pagaidu diskvalifikācija.

Skaļākais dopinga skandāls Pekinas olimpiskajās spēlēs ir par Krievijas daiļslidotājas Kamilas Vaļijevas analīzēm. 7.februārī kļuva zināms, ka 25.decembrī ņemtā viņas analīžu paraugā ir konstatēta aizliegta sirdsdarbības medikamenta klātbūtne. Analīžu rezultāts tika saņemts tikai pēc tam, kad Vaļijeva ar ROC komandu, kurā startēja dueti Anastasija Mišarina/Aleksandrs Gaļļamovs un Viktorija Siņicina/Ņikita Kacalapovs, kā arī Marks Kondratjuks, izcīnīja zelta medaļu Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās komandām.

CAS pirmdien nolēma, ka Vaļijeva var turpināt dalību Pekinas olimpiskajās spēlēs, lēmumu pamatojot ar “īpašiem apstākļiem”, tostarp ņemts vērā, ka ROC sportiste ir “aizstāvāmā persona” – proti, nepilngadīga. ROC sportiste ir viena no galvenajām favorītēm uz uzvaru sieviešu konkurencē, tomēr apsūdzības dopinga lietošanā nav atceltas un iespējamais sods var tikt piemērots vēlāk. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nolēmusi atlikt visas apbalvošanas ceremonijas, kurās viņa iesaistīta, līdz tiks kliedētas šaubas par dopinga lietošanu un iespējamu diskvalifikāciju.

Kērlings, vīrieši

Lielbritānijas kērlingisti trešdien Pekinas olimpisko spēļu vīriešu komandu sacensībās ar 8:6 uzvarēja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) vienību un kvalificējās pusfinālam. Citās trešdienas spēlēs Itālija ar 10:3 pārliecinoši pieveica Dāniju, kamēr mājinieki Ķīna ar 6:5 pārspēja Šveices komandu. Rīt kērlingisti Pekinas olimpiskajās spēlēs aizvadīs pēdējās apļa turnīra spēles, taču visi pusfinālisti zināmi jau tagad.

Pekinas olimpisko spēļu vīriešu kērlinga komandu turnīra līderi ar septiņām uzvarām astoņās spēlēs ir Lielbritānija un Zviedrija, trešā ar sešām uzvarām un trim ir Kanāda, bet ceturto vietu ar četrām uzvarām astoņās spēlēs garantējusi ASV. Dalītā piektajā vietā ar četrām uzvarām un pieciem zaudējumiem ir Ķīna un ROC, kamēr tālāk ar trīs uzvarām un pieciem zaudējumiem septīto vietu dala Norvēģija, Itālija un Šveice, bet turnīra tabulu noslēdz Dānija, kura astoņās spēlēs tikusi pie viena panākuma.

Kērlinga sacensībās olimpiskajās spēlēs desmit komandas sacenšas pēc apļa turnīra principa. Pirmo četru vietu ieguvējas komandas turpina sacensības pusfinālā. Pusfināla spēļu zaudētājas tiksies cīņā par bronzas medaļu, bet uzvarētājas – cīnīsies par olimpiskā čempiona titulu. Pekinas olimpisko spēļu sacensības kērlingā vīriešu komandām noslēgsies ar cīņu par zelta medaļu 19.februārī.

Jau vēstīts, ka Pekinas olimpisko spēļu zelta godalgu kērlinga jaukto pāru sacensībās ieguva Itālijas duets, kas turnīrā uzvarēja visās desmit notikušajās spēlēs. 2018.gada olimpiskajās spēlēs vīriešu kērlinga komandu sacensībās zeltu izcīnīja ASV, sudrabs tika zviedriem, bet pie bronzas medaļām tika Šveice.

Kērlings, sievietes

Pekinas olimpisko spēļu sieviešu komandu sacensībās kērlingā trešdien Zviedrijas kērlingistes nodrošināja sev vietu pusfinālā. Zviedrietes ar rezultātu 8:5 uzvarēja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) komandu, jau pirms pēdējās spēlēs kvalificējoties pusfinālam. Japānas kērlingistes ar 10:7 pārspēja ASV komandu, bet Kanāda ar rezultātu 9:11 papildu endā atzina Ķīnas izlases pārākumu. Dienvidkoreja ar rezultātu 8:7 uzvarēja Dāniju.

Jau iepriekš vietu pusfinālā sev nodrošināja Šveices komanda, kas pašlaik apļa turnīra tabulā ir līdere ar septiņām uzvarām astoņās spēlēs. Kā otrā pusfinālam kvalificējusies Zviedrija, kurai ir seši panākumi astoņās spēlēs.

Trešajā vietā ar pieciem panākumiem astoņos mačos ir Japāna, bet dalītā ceturtajā vietā ar četriem panākumiem astoņās spēlēs ir Kanāda, Lielbritānija un Dienvidkoreja. Tālāk dalītā septītajā vietā ir Ķīnas un ASV kērlingistes, kas izcīnījušas četras uzvaras deviņās spēlēs. Devītajā vietā ar divām uzvarām astoņās spēlēs ir Dānija, bet turnīra tabulu noslēdz ROC komanda, kas astoņās spēlēs tikusi pie vienas uzvaras.

Frīstails

Par Pekinas olimpisko spēļu čempionu frīstaila akrobātikā trešdien kļuva mājinieces Ķīnas frīstaila slēpotājs Cji Guanpu. Cji, kurš Pekinas olimpiskajās spēlēs jau izcīnījis sudraba medaļu sacensības akrobātiskajos lēcienos frīstaila slēpotāju jaukto komandu sacensībās, finālā saņēma 129 punktus.

Otrajā vietā ar 116,5 punktiem ierindojās Ukrainas frīstaila slēpotājs Oleksandrs Abramenko, kurš pirms četriem gadiem triumfēja Phjončhanas olimpisko spēļu akrobātikas sacensībās. Bronzas medaļu akrobātiskajos lēcienos izcīnīja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) sportists Iļja Burovs, kurš finālā ieguva 114,93 punktus. Arī pirms četriem gadiem viņam šajā disciplīnā bija olimpiskā bronzas medaļa.

Šorttreks

Kanādas šorttrekistu trešdien uzvarēja Pekinas olimpisko spēļu 5000 metru stafetē.  Kanādas komanda – Čārlzs Hamelins, Stīvens Dibuā, Žordāns Pjērs-Žiljē un Paskāls Dions – finišēja pēc sešām minūtēm un 41,257 sekundēm.

Otrajā vietā, finišējot pēc sešām minūtēm un 41,679 sekundēm, ierindojās Dienvidkorejas komanda, kurā bija Junsu Lī, Dehons Hvans, Jūngju Kvaks un Janghjuks Parks.  Savukārt bronzas medaļu izcīnīja Itālijas šorttrekisti Pjetro Sīgels, Jurijs Konfortola, Tomaso Doti un Andrea Kasinelloi, finišējot pēc sešām minūtēm un 43,431 sekundes.

Pirms četriem gadiem Phjončhanā 5000 metru stafetē uzvarēja Ungārijas šorttrekisti, otrā bija Ķīnas komanda, bet Kanāda – trešā.

Savukār Olimpiskās čempiones titulu 1500 metru distancē aizstāvēja Dienvidkorejas šorttrekiste Minjona Čoi. Pasaules rekorda 1500 metros īpašniece un Phjončhanas olimpisko spēļu čempione Čoi pusfinālā sasniedza jaunu olimpisko rekordu, bet finālā finišēja pēc divām minūtēm un 17,789 sekundēm. Pekinas olimpiskajās spēlēs viņa ieguvusi arī sudraba medaļās 1000 metru un 3000 metru distancē.

Fotofinišā noskaidrojās, ka savu karjerā 11.olimpisko medaļu izcīnījusi Itālijas šorttrekiste Aranna Fontana, kura finišēja pēc divām minūtēm un 17,862 sekundēm. Pekinā viņas kontā ir zelta medaļa 500 metru distancē un sudraba medaļa jaukto komandu stafetē.

Bronzas medaļu izcīnīja Suzanna Šultinga no Nīderlandes, kura finišēja pēc divām minūtēm un 17,865 sekundēm. Pekinas olimpiskajās spēlēs viņai ir zelta medaļa 1000 metru distancē un 3000 metru stafetē sievietēm, kā arī sudraba medaļa 500 metru distancē.

Pirms četriem gadiem Phjončhanā Čoi 1500 metru distancē apsteidza sudraba medaļas ieguvēju Dzjiņjui Li no Ķīnas, bet bronzas godalga tika kanādieti Kimai Butānai.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām