OS astotā diena: 100 metru sprintā pirmās trīs vietas izcīna jamaikietes, Džokovičs paliek bez medaļas

31/07/2021 18:51
Nokopēts
Jamaikas sprinteres

100 metru sprints

Eleina Tompsone-Hera sestdien olimpiskajās spēlēs Tokijā vieglatlētikas sacensībās atkārtoti uzvarēja 100 metru distancē, visu goda pjedestālu aizņemot Jamaikas sprinterēm. Tompsone-Hera, kura uzvarēja arī Riodežaneiro spēlēs, finišēja ar jaunu olimpisko rekordu 10,61 sekunde.

Aiz amerikānietēm Vaiomijas Tajasas un Geilas Dīversas, kā arī citas jamaikietes Šellijas Annas Freizeres-Praisas Tompsone-Hera kļuva par otro sprinteri, kam divreiz izdevies uzvarēt olimpiskajās spēlēs. Freizere-Praisa sestdien varēja kļūt par pirmo sprinteri sieviešu konkurencē, kam izdevies uzvarēt trīsreiz, taču 2008. un 2012.gada čempionei nācās samierināties ar sudrabu, distanci veicot 10,74 sekundēs. Trešo vietu ar jaunu personisko rekordu 10,76 sekundes izcīnīja Šerika Džeksone.

4×400 metru jauktajā stafetē, kas pirmoreiz ir iekļauta spēļu kalendārā, uzvarēja Polijas komanda ar Karolu Zalevski, Natāliju Kačmareku, Justīnu Šveti-Erseticu un Kajetanu Dušinski. Poļi uzvarēja četru komandu finišā, vadībā izvirzoties finiša taisnē. Viņi uzvarēja ar jaunu olimpisko rekordu trīs minūtes un 9,87 sekundes. Otro vietu finišā ar jaunu valsts rekordu izcīnīja Dominikānas Republika (3:10,21), kas par vienu sekundes simtdaļu pārspēja ASV vienību. Vēl 14 sekundes simtdaļas aiz ASV finišēja jaunu valsts rekordu sasniegusī Nīderlande. Neveiksmi piedzīvoja Vācija, kas nefinišēja.

Jau ziņots, ka diska mešanas sacensībās lietuviešu sportists Audrjus Gudžus sestdien ieņēma sesto vietu ar 64,11 metrus tālu raidījumu. Dubultuzvaru svinēja zviedri. Pirmais ar otrajā mēģinājumā sasniegtajiem 68,90 metriem bija Dāniels Stols, komandas biedru Sīmonu Petešonu apsteidzot par 1,51 metru. Trešais ar 67,07 metriem bija austrietis Lukass Veishaidingers. Vieglatlētikas sacensības norisināsies līdz 8.augustam.

Peldēšana

Titulētais ASV peldētājs Keilebs Dresels sestdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu 100 metru tauriņstila sacensībās, labojot pasaules rekordu. Finālpeldējumā Dresels finiša atzīmei pieskārās pēc distancē pavadītā 49,45 sekundēm, sev piederošo pasaules rekordu uzlabojot par piecām sekundes simtdaļām.

Ungārs Krištofs Milāks, kurš uzvarēja uz pusi garākā distancē, čempionam zaudēja 0,23 sekundes, toties laboja Eiropas rekordu, kas tagad ir 49,68 sekundes. Trešās vietas ieguvējs Noe Ponti no Šveices bija 1,29 sekundes lēnāks par olimpisko čempionu. Dresels Tokijā uzvarēja arī 100 metru brīvajā stilā un 4×100 metru brīvā stila stafetē. Amerikānis olimpiskās spēles var noslēgt pat ar piecām zelta medaļām, ja uzvarēs pēdējās divās distancēs, kurās piedalīsies.

Tikmēr par trīskārtēju olimpisko čempioni 800 metru sprintā kļuva amerikāniete Ketlīna Ledeki, kura finālā finišēja astoņās minūtēs un 12,57 sekundēs. Viņas sīvākā konkurente austrāliete Airarne Titmasa finišēja 1,26 sekundes vēlāk un laboja Okeānijas rekordu (8:13.83). Bronzu izcīnījusī itāliete Simona Kvadrella no Ledeki atpalika 5,78 sekundes. Ledeki ir septiņi olimpiskās čempiones titulu, par vienu atpaliekot no savas tautietes Dženijas Tompsones, kuras ziedu laiki bija deviņdesmitajos un divtūkstošo gadu sākumā.

Savukārt 200 metru peldējumā uz muguras uzvarēja Austrālijas uzlecošā zvaigzne Keilī Makiouna. 20 gadus vecā sportistes aizvadīja teicamu pēdējo nogriezni, finišēdama divās minūtēs un 4,68 sekundēs. Tāpat kā 100 metrus uz muguras, otrā aiz Makiounas palika kanādiete Kailī Mase, kura uzvarētājai zaudēja 0,74 sekundes. Savās ceturtajās olimpiskajās spēlēs bronzu izcīnīja austrāliete Emīlija Sīboma, kura no savas tautietes atpalika 1,49 sekundes.

Olimpisko peldēšanas sacensību priekšpēdējā diena noslēdzās ar 4×100 metru kompleksā peldējuma jaukto stafeti, kurā uzvarēja Lielbritānijas kvartets ar Ketlīnu Dousoni, Edamu Pītiju, Džeimsu Gaju un Annu Hopkinu sastāvā. Briti laboja pasaules rekordu, finišējot trīs minūtēs un 37,58 sekundēs.

Sudrabu izcīnījušie Ķīnas peldētāji zaudēja 1,28 sekundes, bet vēl deviņas sekundes simtdaļas atpalika austrālieši. ASV komanda ar Dreselu pēdējā etapā finišēja piektā. Svētdienas rīta sesijā tiks sadalīti pēdējie pieci Tokijas olimpisko spēļu medaļu komplekti peldēšanā.

Teniss

Serbs Novaks Džokovičs sestdien Tokijā zaudēja olimpisko spēļu mačā par trešo vietu un pleca traumas dēļ atteicās no spēles mazajā finālā jauktajā dubultspēlē.

Pasaules ranga pirmais numurs spēlē par bronzu vīriešu turnīrā iemeta savu raketi tukšajās tribīnēs un vēl vienu sadauzīja pret tīkla stabu, sestdien zaudējot vēsu prātu zaudējumā spānim Pavlo Karreno-Bustam olimpisko spēļu mačā par bronzas medaļu. Divdesmitkārtējais “Grand Slam” turnīru čempions ar sesto numuru sacensībās izsētajam spānim zaudēja ar 4-6, 7-6 (8:6), 3-6, spānim izcīnot uzvaru ar sesto mačbumbu.

Džokovičs un viņa pāriniece Nina Stojanoviča pēc vienspēles cīņas paziņoja par izstāšanos arī no bronzas spēles jauktajā dubultspēlē pret austrāliešiem Ešliju Bārtiju un Džonu Pīrsu. Vēlāk tika paziņots, ka izstāšanās notikusi pleca traumas dēļ, nevēloties riskēt mēnesi pirms ASV atklātā čempionāta. Tas nozīmē, ka pasaules ranga pirmais numurs pametīs Tokiju bez medaļas. Šī pēc neveiksmēm mačos ar Dominiku Tīmu un Rodžeru Federeru 2019.gada ATP tūres finālturnīrā ir pirmā reize, kad Džokovičs pēc kārtas zaudējis divas vienspēles cīņas.

Mačs ar Karreno Bustu bija aizraujoša divas stundas un 47 minūtes gara cīņa Tokijas karstumā. Džokovičs pirmo mačbumbu atspēlēja otrā seta taibreikā, vēl četrus atspēlējot trešā seta beigās. Tomēr spānis, kurš turnīrā uzvarēja arī ar otro numuru izlikto Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) tenisistu Daņiilu Medvedevu, uzvarēja 32 kombinācijās, kamēr Džokovičam tādu bija tikai 18.

30 gadus vecais spānis beidzot varēja priecāties par bronzas izcīnīšanu, kad viņa titulētais pretinieks raidīja tīklā bumbiņu pēc sitiena no ērtās puses. Džokovičs varēja atcerēties zaudējumu pret Karreno Bustu pagājušā gada ASV atklātajā čempionātā, kad viņš netīšām ar bumbu trāpīja līnijtiesnesim.

Šoreiz serbs iemeta savu raketi tālu tukšajās tribīnēs pēc trešā seta pirmajā geimā neizmantotas breikbumbas, un turpināja dusmoties, pēc netrāpīta sitiena pie tīkla iznīcinot vēl vienu raketi. Tiesnesis atstāja bez brīdinājuma pirmo izlēcienu, taču izteica serbam brīdinājumu pēc otrā incidenta.

Citviet Sieviešu dubultspēlē Tokijā sestdien cīņā par bronzas medaļām uzvaru svinēja Brazīlijas tenisistes Laura Pigosi un Luiza Stefani. Brazīlijas duets ar 4-6, 6-4, 11:9 apspēlēja Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) pārstāves Veroniku Kudermetovu un Jeļenu Vesņinu. Cīņā par pirmo vietu svētdien tiksies Čehijas duets Barbora Krejčīkova/Kateržina Siņjakova un Šveices pāris Belinda Benčiča/Viktorija Golubica.

Triatlons

Lielbritānijas sportisti Džesika Lērmonta, Džonijs Braunlī, Džordžija Teilore-Brauna un Alekss Jī sestdien Tokijā kļuva par vēsturē pirmajiem olimpiskajiem čempioniem triatlona stafetē.

Standarta olimpiskais triatlona ietver 1,5 kilometru peldējumu, 40 kilometru riteņbraukšanu un desmit kilometru skrējienu. Savukārt stafetē, kas debitēja 2009.gada pasaules čempionātā, katram sportistam jāveic supersprints jeb attiecīgi 300 metru peldējums, 6,8 riteņbraukšana un divu kilometru skrējiens.

Pirmajā posmā Lērmonta finišēja trešā divas sekundes aiz amerikānietes Ketijas Zaferesas, bet otrajā Braunlī pārņēma vadību, ko Teilore-Brauna veiksmīgi noturēja. Pēdējā posmā francūzis Vensāns Luī riteņbraukšanā pabrauca garām Jī, bet sekmīga pāreja uz skriešanas disciplīnu ļāva britiem atgriezties vadībā.

Jī finišēja ar kopējo laiku viena stunda 23 minūtes un 41 sekunde, bet pa ceļam uz finišu amerikānis Morgans Pīrsons apsteidza Luī, čempioniem zaudējot 14 sekundes. Luī finišēja vēl deviņas sekundes vēlāk. Individuālajās distancēs Tokijā uzvarēja norvēģis Kristians Blūmenfelts un Bermudu pārstāve Flora Dafija. Tokijas olimpiskās spēles norisināsies līdz 8.augustam.

Šaušana

Spānijas šāvēji Fatima Galvesa un Alverto Fernandess sestdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu jaukto pāru sacensībās tranšejas stendā. Finālcīņā Spānijas duets iekrāja 41 punktu no 50, par punktu pārspējot Sanmarīno dueti Alesandru Perilli un Džanmarko Berti. Sanmarīno šī bija otrā medaļa vēsturē. Pirmo ceturtdien individuālajās sacensībās izcīnīja Perilli.

Bronzas cīņā amerikāņi Medelinna Berno un Braiens Berouzs un viņu pretinieki slovāki Zuzana Rehāka-Štefečkova un Eriks Varga sakrāja pa 42 punktiem katrs. Pāršaudē pārāki bija ASV šāvēji. Kvalifikāciju nepārvarēja pasaules čempioni Letiša Skenlena un Džeimss Villets no Austrālijas.

Vingrošana

Ķīnas vingrotājs Duns Duns sestdien Tokijā kļuva par pirmo vingrotāju, kurš lēcienos uz batuta izcīnījis medaļas četrās olimpiskajās spēlēs. Tiesa, par čempionu tika kronēts baltkrievs Ivans Litvinovičs, kurš finālsacensībās iekrāja 61,715 punktus.

Tikmēr 32 gadus vecais Duns par savu sniegumu nopelnīja 61,235 punktus, kas deva sudraba medaļu. Bronzas godalga un 60,675 punkti bija jaunzēlandietim Dilanam Šmitam.

Duns 2008.gadā Pekinā bronzu, četrus gadus vēlāk Londonā kļuva par čempionu, bet pirms pieciem gadiem Riodežaneiro ieguva sudrabu.  Duns karjeras laikā izcīnījis 12 zelta medaļas pasaules čempionātos. Jau ziņots, ka piektdien sieviešu sacensībās uzvaras laurus plūca ķīniete Sjuejina Džu.

Loka šaušana

Turcijas loka šāvējs Mete Gazozs sestdien Tokijā uzvarēja olimpisko spēļu sacensībās loka šaušanā vīriešiem, pārtraucot Dienvidkorejas uzvaru sēriju. 22 gadus vecais Gazozs finālā ar 6-4 (26:29, 28:28, 27:26, 29:29, 29:26) pieveica 2012.gada olimpisko čempionu Londonā komandu sacensībās itāli Mauro Nespoli. Tas turkam ir līdz šim lielākais panākums karjerā.

Tikmēr Dienvidkoreja, kuras pārstāvji bija ieguvuši visas olimpiskās zelta medaļas kopš zaudējuma vīriešu komandu sacensībās Londonā, svētdien palika bez medaļas vispār. Cīņā par bronzu 36 gadus vecais japānis Takaharu Furukava ar 7-3 (29:28, 27:29, 28:28, 29:28, 29:28) pārspēja taivānieti Čihčuņu Tanu.

Tans ceturtdaļfinālā no cīņas par medaļām bija izslēdzis pēdējo dienvidkorejieti, olimpiskā rekorda īpašnieku un divkārtējo olimpisko čempionu komandu sacensībās Vojinu Kimu, pārspējot viņu ar 6-4.

Dienvidkoreja šajā sporta veidā ir lielvalsts, uzvarot 27 no 45 sacensībām, kopš loka šaušana atgriezās spēļu programmā 1972.gadā. Dienvidkorejieši pirmo reizi uzvarēja visās disciplīnās 2016.gada Riodežaneiro spēlēs un bija uzvarējuši arī pirmajās četrās sacensībās Tokijā, Anai Sanai iegūstot trīs zelta medaļas.

“Es nejutu spiedienu, jo citi komandas biedri ir sasnieguši mērķus, ko mēs izvirzījām,” pēc sacensībām teica Kims. “Tāpēc es jutos mazliet nervozs, taču es to nesauktu par spiedienu. Tas ir pārāk slikti, bet tas nav nekas tāds, par ko būt šokētam.” Šīs bija pēdējās sacensības loka šaušanā Tokijā.

Regbijs

Jaunzēlandes sieviešu izlase sestdien triumfēja Tokijas olimpisko spēļu regbija-7 turnīrā. Regbijs-7 iekļauts olimpisko spēļu programmā otro reizi pēc kārtas, bet līdz šim Jaunzēlandei, kurā regbijs ir nacionālais sporta veids, nebija izdevies uzvarēt. Finālā Jaunzēlandes regbistes ar rezultātu 26:12 pārspēja Franciju.

Bumbu aiz līnijas aiznesa Mikaela Blaide, Geila Brotone, Steisija Flūlere un Tila Nātana-Vonga, kura bija arī trīs nekļūdīgas realizācijas. Francijai piezemējums un realizācija bija Karolīnei Druānai, bet vienreiz “meloni” mājās nogādāja Anna Sesila Siofani.

Bronzas spēlē Fidži ar 21:12 uzveica Lielbritāniju. Divi piezemējumi uzvarētājām bija Alovesi Nakoci kontā. Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione Austrālija cīņā par piekto vietu ar 17:7 uzvarēja ASV. Vīru turnīrā divās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas uzvarējuši Fidži regbisti.

Vingrošana

ASV vingrošanas zvaigzne Simona Bailsa sestdien ir atsaukusi līdzdalību Tokijas olimpisko spēļu finālsacensībās līdztekās un atbalsta lēcienā. To viņa darījusi “pēc papildu konsultācijām ar medicīnisko personāls,” sestdien paziņoja ASV Vingrošanas federācija (USAG). Paziņojumā teikts, ka 24 gadus vecās sportistes veselības stāvokli “katru dienu turpinās izvērtēt, lai noteiktu, vai viņa piedalīsies finālsacensībās uz baļķa un brīvajās kustībās”.

Jau ziņots, ka Bailsa otrdien izstājās no komandu finālsacensībām, vēlāk izstājoties arī no ceturtdien notikušajām daudzcīņas sacensībām “ar mērķi koncentrēties uz savu mentālo veselību”.

Četrkārtējā olimpiskā čempione 2016.gadā Riodežaneiro Tokijā mērķēja uz Čehoslovākijas vingrotājas Veras Časlavskas sasnieguma atkārtošanu. Časlavska daudzcīņas sacensībās olimpiskajās spēlēs uzvarēja divreiz pēc kārtas 1964.gadā Tokijā un 1968.gadā Mehiko. Cīņa par medaļām līdztekās un atbalsta lēcienā notiks svētdien, brīvajās kustībās – pirmdien un uz baļķa – otrdien.

Šaušana

Šveiciete Nina Kristena sestdien Tokijā ar jaunu olimpisko rekordu uzvarēja olimpisko spēļu sacensībās šaušanā 50 metru distancē. Kristena sestdien astoņu labāko sportistu izslēgšanas sacensībās sašāva 463,9 punktus, sasniedzot jaunu olimpisko rekordu. Kristenai jau bija izcīnīta Tokijas spēļu bronza desmit metru distancē sacensībās ar pneimatisko šauteni.

Finālā viņa pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) pārstāvi Jūliju Zikovu, kura sakrāja par diviem punktiem mazāk. Bronzas medaļa tika citai OKR šāvējai Jūlijai Karimovai, kura sakrāja 450,3 punktus. Šaušanas sacensības Tokijā noslēgsies pirmdien.

Vindsērfings

Ķīnas sportiste Juņsju Lu un nīderlandietis Kīrans Badlū sestdien kļuva par olimpiskajiem čempioniem vindsērfingā RS:X klasē. Sacensībās burātāji aizvadīja 12 braucienus, pēc kuriem labākie desmit aizvadīja vēl četrus braucienus, iegūto pozīciju reizinot ar divi. Summējot rezultātus, netika ņemts vērā sliktākais no 12 braucieniem pirmajā sacensību fāzē.

Lu otrajā fāzē palika trešā, bet ar to bija gana, lai nosargātu pirmo vietu. Ķīnas sportistei bija 36 punktiem, bet ar 38 sekoja otrajā fāzē uzvarējusī francūziete Šarlīne Pikona un britu sportiste Emma Vilsone. Pikona ir Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione. Igauniete Ingrīda Pūsta izcīnīja 16.vietu.

Tikmēr trešajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas RS:X klasē vīriešiem uzvarēja Nīderlandes pārstāvis, šoreiz veiksmei uzsmaidot Badlū. Viņš bija pārliecinoši labākais šajā klasē, jo iekrāja divtik mazāk punktu par tuvākajiem sekotājiem – 37. Francūzim Tomā Gojā bija 74 punkti, bet ķīnietis Kuņs Bi guva 75 punkti. Izraēlietim Joavam Koenam ar nevainojamu otro fāzi pietrūka viena punkta līdz godalgām.

Arī vīriešu sacensībās bija pārstāvēta kāda no Baltijas valstīm, lietuvietim Jozam Bernotam izcīnot 15.vietu. Latvija šajās olimpiskajās spēlēs nepiedalīsies burāšanas sacensībās, kur turpmākajās četrās dienās tiks sadalīti vēl astoņi medaļu komplekti. Tokijas olimpiskās spēles norisināsies līdz 8.augustam.

Džudo

Tedijs Riners ar savu trešo uzvaru olimpiskajās spēlēs sestdien Tokijā palīdzēja Francijai uzvarēt jaukto komandu džudo sacensībās un kļuva par olimpiskajām medaļām bagātāko džudistu vīriešu konkurencē. Šo spēļu pēdējo džudo sacensību finālā Francija ar 4-1 pārspēja mājinieci Japānu.

32 gadus vecais Riners nopelnīja savu otro medaļu Tokijā pēc bronzas svara kategorijā virs 100 kilogramiem. Kopā tā viņam bija jau piektā medaļa olimpiskajās spēlēs, zeltu  nopelnot arī individuālajās sacensībās divās iepriekšējās Olimpiādēs. Pirmo medaļu – bronzas – viņš nopelnīja individuālajās sacensībās 2008.gadā Pekinā.

Neviens cits sportā nav izcīnījis piecas olimpiskās medaļas, izņemot japānieti Rjoko Tani, kura laikā no 1992. līdz 2008.gadam ir izcīnījusi pa divām zelta un sudraba medaļām un vienu bronzu.

Savu otro zelta medaļu Tokijā izcīnīja Klarisa Agbeņenū, kura uzvarēja svara kategorijā līdz 63 kilogramiem, bet pirmo – Aksels Kleržē, Gijoms Šens, Sāra Leonija Sizika un Romana Diko. Bronzas medaļas tika Izraēlai un Vācijai, kas attiecīgi ar 4-1 pieveica Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandu un ar 4-2 – Nīderlandi.

Mājiniece Japāna spēlēs izcīnīja deviņas zelta, divas sudraba un vienu bronzas medaļu 15 sacensībās, bet Francija ar bilanci 2-3-3 ierindojās otrajā vietā.

Diska mešana

Lietuviešu sportists Audrjus Gudžus olimpiskajās spēlēs sestdien Tokijā vieglatlētikas sacensībās ieņēma sesto vietu diska mešanā, bet uzvaru svinēja zviedrs Dāniels Stols. 2017.gada pasaules un 2018.gada Eiropas čempions Gudžus ar 64,05 metrus tālu pirmo raidījumu iekļuva astoņu labāko diska metēju finālā, kur ceturtajā mēģinājumā uzlaboja savu rezultātu par sešiem centimetriem.

Dubultuzvaru svinēja zviedri. Pirmais ar otrajā mēģinājumā sasniegtajiem 68,90 metriem bija Dāniels Stols, komandas biedru Sīmonu Petešonu apsteidzot par 1,51 metru. Trešais ar 67,07 metriem bija austrietis Lukass Veishaidingers.

Badmintons

Taivānas duets Jans Lī un Čiliņs Vans sestdien izcīnīja Tokijas olimpisko spēļu zelta medaļas badmintonā, vīriešu duetu finālā pārspējot Ķīnas sportistus un izcīnot pirmo medaļu valsts sporta veida vēsturē. Lī un Vans pieveica Ķīnas sportistus Juņu Hui Li un Ju Čeņu Liu ar 2-0 (21:18, 21:12).

Bronzas medaļu izcīnīja Malaizijas pāris Ārons Čia un Voi Jiks Sohs, ar 2-1 (17:21, 21:17, 21:14) pārspējot indonēziešus Mohammadu Ohsanu un Hendru Setiavanu. Iepriekš jauktajā dubultspēlē triumfēja Ķīnas sportisti Ljuji Vans un Dunpina Huana. Sacensības badmintonā Tokijā norisināsies līdz pirmdienai.

Paukošana

Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) paukotājas sestdien izcīnīja zelta medaļu Tokijas olimpisko spēļu komandu sacensībās paukošanā ar zobenu. Finālā OKR sportistes Olga Ņikitina, Sofija Pozdņakova, Sofija Veļikaja un Svetlana Ševeļeva ar 45:41 pārspēja Francijas paukotājas.

Bronzas medaļu ieguva Dienvidkorejas paukotāju komanda, kuras ar 45:42 uzvarēja Itālijas paukotājas. Tādējādi OKR komanda paukošanā šajās olimpiskajās spēlēs ieguvusi jau septiņas medaļas – pa trim zelta un sudraba medaļām un vienu bronzas medaļu. Otrajā vietā ar četrām medaļām – vienu zeltu, divām sudraba un vienu bronzu – ir Francija, kura rangā pārspēj Dienvidkoreju, kurai ir piecas medaļas – pa vienai zelta un sudraba un trīs bronzas.

Ungārijai ir trīs medaļas – pa vienai no katra kaluma, bet piektajā vietā ir Igaunija, kura šajā sporta veidā izcīnījusi vienu zelta un vienu bronzas medaļu. Svētdien ar sacensībām ar floreti vīriešu komandām noslēgsies Tokijas olimpisko spēļu paukošanās turnīrs.

Svarcelšana

Svarcēlājs Faress Ibrahims Elbahs sestdien Tokijas spēlēs svara kategorijā līdz 96 kilogramiem pārspēja divus olimpiskos rekordus un izcīnīja Kataras vēsturē pirmo olimpisko zeltu. 2019.gada pasaules vicečempions dominēja vīriešu svara kategorijā līdz 96 kilogramiem sacensībās, pārspējot divus olimpiskos rekordus – grūšanā paceļot 225 kilogramus un summā – 402 kilogramus.

Visu trīs medaļnieku labākais mēģinājums raušanā bija 177 kilogrami. Sudraba medaļu Tokijas olimpiskajās spēlēs šajā svara kategorijā ieguva venecuēlietis Kejdomars Sančess, kurš grūšanā pacēla 210 kilogramus. Tādu pašu svaru grūšanā pacēla arī bronzas medaļas ieguvējs Gruzijas atlēts Antons Pļesnojs.

Elbaha medaļa ir sestā olimpiskā godalga Katarai olimpiskajās spēlēs – līdz šim Katarai bija viena sudraba un četras bronzas medaļas, tostarp Saida Saifa Asada 2000.gadā Sidnejā izcīnītā trešā vieta svarcelšanā svara kategorijā līdz 105 kilogramiem. Sacensības svarcelšanā Tokijas olimpiskajās spēlēs turpināsies līdz 4.augustam.

Bokss

Tokijas olimpisko spēļu bronzas medaļu pusvieglajā svarā izcīnījusi boksere itāliete Irma Testa un Kerisa Artingstola no Lielbritānijas. 1.pusfinālā boksā sievietēm 54-57 kilogramu svara kategorijā Testa ar 1:4 atzina filipīniešu bokseres Nestijas Petesio pārsvaru.

Savukārt 2.pusfiālā Sena Irija no Japānas ar 3:2 pārspēja britu bokseri Artingstolu. 3.augustā olimpiskā čempione boksā pusvieglajā svarā tiks noskaidrota Petesio un Irijas cīņā. Tokijas olimpisko spēļu boksa turnīrs turpināsies līdz 8.augustam.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām