OS septītā diena: Barega izcīna pirmo zeltu vieglatētikā, DĀR peldētāja labo pasaules rekordu

30/07/2021 23:43
Nokopēts
Selemons Barega

Vieglatlētika

Pirmo olimpisko zeltu vieglatlētikas sacensībās Tokijā ar uzvaru 10 000 metru distancē piektdien izcīnīja etiopietis Selemons Barega.

Barega uzvarēja pirmajā Tokijas spēļu disciplīnā vieglatlētikā, finišēdams pēc 27 minūtēm un 43,22 sekundēm. Viņš par 0,41 sekundi apsteidza pasaules rekordistu no Ugandas Džošua Čeptegeji. Čeptegeji, kurš Riodežaneiro pirms pieciem gadiem finišēja sestais,  2017.gadā šajā distancē izcīnīja pasaules čempionāta sudrabu un 2019.gadā – zeltu. 2020.gadā viņš sasniedza pasaules rekordu 5000 un 10 000 metros.

21 gadu vecais Barega perfekti sprintoja pēdējā aplī, neatstājot konkurentiem cerības uz zeltu. Bronzas medaļa tika Čeptegei komandas biedram Džeikobam Kiplimo, 25 sportistu konkurencē finišējot pēc 27 minūtēm un 43,88 sekundēm. Jau ziņots, ka piektdien 800 metru priekšskrējienā traumas dēļ izstājās olimpisko spēļu debitante Līga Velvere. Latvijas vieglatlētu komandas sastāvs Tokijas olimpiskajās spēlēs: Laura Igaune, Gatis Čakšs, Līna Mūze, Ruslans Smolonskis, Arnis Rumbenieks, Madara Palameika, Anete Kociņa, Līga Velvere.

Loka šaušana

Dienvidkorejas sportiste Sana Ana piektdien kļuva par vēsturē pirmo loka šāvēju, kas vienās olimpiskajās spēlēs izcīnījusi trīs zelta medaļas. Tokijas olimpisko spēļu sieviešu individuālo sacensību finālā Ana ar rezultātu 6-5 pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) sportisti Jeļenu Osipovu.

Ana pēc diviem setiem bija vadība ar 3-1, bet krieviete pārņēma vadību, ceturtajā setā panākot 5-3. Osipovu no olimpiskā zelta šķīra tikai viens setpunkts, taču nākamajā setā viņa trāpīja trīsreiz devītniekā (27), kamēr dienvidkorejietei bija par diviem punktiem vairāk (29). Līdz ar to čempione tika noskaidrota pāršaudē. Ana trāpīja desmitniekā, bet Osipovas raidītā bulta iedūrās astoņu punktu lauciņā.

Bronzas finālā itāliete Lusilla Boari ar 7-1 uzvarēja amerikānieti Makenziju Braunu, kura Anai pusfinālā piekāpās tikai pāršaudē. 20 gadus vecā Ana Tokijas olimpiskajās spēlēs uzvarēja arī jaukto pāru un sieviešu komandu sacensībās.

Pēc loka šaušanas atgriešanās olimpisko spēļu programmā Dienvidkoreja kļuva par šī sporta veida dominējošo valsti, izcīnot 27 no 44 zelta medaļām. Riodežaneiro Dienvidkoreja uzvarēja visās četrās disciplīnās. Sestdien ar vīriešu individuālajām sacensībām noslēgsies loka šaušanas programma Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Airēšanas slaloms

Čehijas airētājs Jiržī Prskavecs piektdien kļuva par Tokijas olimpisko spēļu čempionu airēšanas slalomā ar smailīti. Prskavecs otrās vietas ieguvēju Jakubu Grigaru no Slovākijas apsteidza par 3,22 sekundēm, bet trešo medaļnieku Hannesu Aigneru no Vācijas – par 5,48 sekundēm.

Grigars līdzšinējā karjerā nebija ticis pie lieliem panākumiem un pasaules rangā ieņem vien 14.vietu. Aigners izcīnīja tāda paša kaluma medaļu kā 2012.gadā Londonā. Tomēr vissaldāk savu medaļu izbaudīja Prskavecs, kurš pirms pieciem gadiem Riodežaneiro finālā viļņu dēļ aizkavējās pie piektajiem vārtiem, bet vēlāk dabūja divu sekunžu sodu pie 18.vārtiem. Toreiz viņam šīs kļūdas maksāja zelta medaļu, čeham samierinoties ar bronzu.

Tokijā visās četrās kanoe un smaiļošanas slaloma disciplīnās pie godalgām tika Vācijas sportisti.

Vingrošana

Ķīnas vingrotājas Sjuejina Džu un Linlina Liu piektdien izcīnīja pirmās divas vietas Tokijas olimpisko spēļu sacensībās lēcienos uz batuta. Džu finālā iekrāja 56,635 punktus, bet Liu bija 56,350 punkti. Trešā ar 55,735 punktiem bija Lielbritānijas sportiste Brionija Peidža, kura par 0,275 punktiem pārspēja ceturtajā vietā palikušo Riodežaneiro olimpisko spēļu čempioni Rozannu Maklenanu no Kanādas.

Kopš sporta veida iekļaušanas olimpisko spēļu programmā 2000.gadā Ķīna sieviešu konkurencē izcīnījusi septiņas no līdz šim 18 sadalītajām medaļām. Šī ir otrā reize, kad divi Ķīnas sportisti kāpj uz goda pjedestāla un piektā reizes pēc kārtas, kad tiek izcīnītas godalgas. Vienīgo reizi Ķīna pie godalgām netika 2000.gadā Sidnejā.

Sestdien sacensības aizvadīs vīrieši.

Airēšana

Jaunzēlandes airētāja Emma Tviga piektdien uzvarēja Tokijas olimpisko spēļu sieviešu vieninieku sacensībās, pēc divām ceturtajām vietām Olimpiādēs beidzot izcīnot zeltu. Tviga 2000 metrus airēja septiņās minūtēs un 13,97 sekundēs, labodama olimpisko rekordu. Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) sportiste Hanna Prakacena bija 3,42 sekundes lēnāka, bet bronzu izcīnījusi austriete Magdalēna Lobniga zaudēja 5,75 sekundes.

34 gadus vecā Tviga piedalās savās ceturtajās olimpiskajās spēlēs, bet piektdien pirmo reizi kāpa uz uz goda pjedestāla. Par Jaunzēlandes airēšanas “vecmammu” dēvētā sportiste olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro un Londonā samierinājās ar ceturto vietu. Viena no favorītēm šajā klasē bija Īriju pārstāvošā latviete Sanita Pušpure, kura saslimšanas dēļ aizvadīja pieticīgu pusfinālu un svētdien neizgāja uz starta B finālā.

Vīriešiem vieniniekos par čempionu kļuva grieķis Stefans Ntuskos, kurš finišēja sešās minūtēs 40,45 sekundēs un arī laboja olimpisko rekordu. Sudraba godalga un 1,21 sekundes deficīts pret uzvarētāju bija norvēģim Hjētilam Borkam, bet 2,13 sekundes zaudēja horvāts Damirs Martins.

Pārliecinoši pēdējais, sestais finālā bija lietuvietis Mindaugs Griškonis. Vēlāk sieviešu astoņnieku sacensībās uzvaras laurus plūca Kanādas airētājas Līza Romana, Kasja Grušalla-Vezīrski, Kristīne Roupere, Andrea Proske, Suzanna Greindžere, Medisona Meilija, Sidnija Peina, Avalona Veseneisa un Kristena Kita. Kanādietes finišēja piecās minūtēs un 59,13 sekundēs, 0,91 sekundi zaudēja Jaunzēlande, bet 2,08 sekundes – Ķīna.

Olimpisko spēļu sacensības akadēmiskajā airēšanā noslēdzās ar vīru astoņnieku airējumu, kurā uzvarēja Jaunzēlandes komanda: Tomass Makintošs, Hemišs Bonds, Toms Marejs, Maikls Breiks, Daniels Viljamsons, Filips Vilsons, Šons Kirkems, Mets Makdonalds un Sems Bosvorts. Jaunzēlande finišu sasniedza piecās minūtēs un 24,64 sekundēs, Vācija zaudēja 0,96 sekundes, bet Lielbritānija atpalika 1,09 sekundes.

Tikmēr Jaunzēlandes un Ķīnas sieviešu airēšanas astoņnieku komandu stūrmaņi kļuvuši par olimpisko spēļu vēsturē pirmajiem vīriešiem, kuri ieguvuši medaļas sieviešu sacensībās. Tas kļuvis iespējams pēc tam, kad 2017.gadā Starptautiskā Airēšanas federācija (WRF) un Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) mainīja airēšanas sacensību noteikumus, atceļot dzimuma ierobežojumus stūrmanim.

Fināla airējumā sieviešu astoņnieku komandām piektdien Jaunzēlandes izlase 0,91 sekundi atpalika no Kanādas komandas. Bronzas medaļu izcīnīja ķīnietes, kuru stūrmanis bija Dečans Džans. Arī piektajā vietā palikušās Austrālijas komandas stūrmanis bija vīrietis – Džeims Ruks.

BMX riteņbraukšana

Lielbritānijas BMX riteņbraucēja Betānija Šrīvere un nīderlandietis Nīks Kimmans piektdien tika kronēti par Tokijas olimpisko spēļu čempioniem. Finālā Šrīvere ātri ieguva vadību un aiz sevis noturēja iepriekšējo divu spēļu čempioni Marianu Pahonu no Kolumbijas. Pahona pēdējā taisnē piebrauca klāt sāncensei, tomēr noslēdzošajos metros pārāka bija olimpisko spēļu debitante Šīvere. Trešā bija nīderlandiete Merela Smuldersa, kuras māsa Laura bronzu izcīnīja 2012.gada olimpiskajās spēlēs. Laura Smuldersa apstājās pusfinālā.

BMX riteņbraukšana ir pēdējo četru olimpisko spēļu programmā, bet par divkārtējiem čempioniem izdevies kļūt diviem sportistiem – Pahonai un latvietim Mārim Štrombergam. Vīriešiem par čempionu kļuva ātri vadību ieguvušais Kimmans, sudrabu izcīnīja brits Kaijs Vaits, bet bronza bija kolumbietim Karlosam Ramiresam Jepesam, kurš trešais finišēja arī pirms pieciem gadiem Riodežaneiro. Kimmans pirms tam šonedēļ vienā no treniņiem trasē sadūrās ar tiesnesi, un tika ziņots, ka nīderlandietis šajā negadījumā savainojis ceļgalu. Dažādas likstas šajās olimpiskajās spēlēs piemeklēja arī Nīderlandes šosejas un kalnu riteņbraucējus.

Pusfināla trešajā braucienā smagu kritienu piedzīvoja Riodežaneiro uzvarējušais amerikānis Konors Fīldss, kurš no trases tika nonests nestuvēs un nogādāts slimnīcā. Pagaidām nav zināms, cik nopietnus savainojumus guvis 28 gadus vecais Fīldss. Viņš tika uzskatīts par vienu no galvenajiem favorītiem arī šajās olimpiskajās spēlēs. Jau ziņots, ka ceturtdaļfināla barjeru nepārvarēja Latvijas BMX riteņbraucēji Helvijs Babris un Vineta Pētersone.

Tikmēr Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions BMX riteņbraukšanā amerikānis Konors Fīldss pēc sacensību laikā Tokijā piedzīvotā kritiena ir pie samaņas un atrodas mediķu uzraudzībā, vēsta ziņu aģentūra AP. Tokijas olimpisko spēļu pusfināla trešajā braucienā 28 gadus vecais Fīldss piedzīvoja smagu kritienu un no trases tika nonests nestuvēs un nogādāts slimnīcā.

Pēc pirmajām divām kārtām sacensību favorīts Fīldss bija ceturtajā vietā. Pusfināla braucienā viņš startēja no pirmās pozīcijas, tad krita un nekustīgi palika guļam uz asfalta, kamēr viņam pāri pārbrauca divi sāncenši. Tokijas olimpisko spēļu BMX trases pirmais līkums jau iepriekš radījis problēmas riteņbraucējiem, jo tajā vienlaikus ir jāstūrē augšup, sportistam jāpaliecas pa kreisi, jāpagriež riteņi un jāpiezemējas. Mirkli pirms šī līkuma Fīldsa velosipēda priekšējais ritenis saskārās ar vienīgā viņam priekšā esošā braucēja aizmugurējo riteni, viņš sasvērās, zaudēja līdzsvaru un līkumā nokrita. Vairākas minūtes Fildsu uz trases aprūpēja mediķi un brīvprātīgie, bet pēc tam viņu uz nestuvēm nonesa no trases.

ASV riteņbraukšanas komandas ārsts paziņoja, ka “varam apstiprināt, ka Konors Fīldss ir pie samaņas un gaida turpmākus medicīniskus izmeklējumus”. Izdevums “Sports Ilustrated” sazinājās ar Lasvegasā dzīvojošo Fīldsa tēvu Maiku, kurš smago kritienu tiešraidē vēroja televīzijā. Īsziņā izdevumam Fīldsa tēvs, kurš savulaik dēlam nopirka pirmo BMX velosipēdu, atzina, ka pašlaik nejūtas labi, tomēr apstiprināja, ka ir saņēmis informāciju, ka dēls “ir pie samaņas, atbild uz jautājumiem un kustina visas savas ekstremitātes”. Fīldsam sāpot, viņš esot savārdzis un viņam tiekot veikta datortomogrāfija galvai, mugurai un vēderam.

2012.gada olimpiskajās spēlēs Londonā, kad par divkārtēju olimpisko čempionu kļuva Māris Štrombergs, Konors arī piedzīvoja kritienu un palika septītajā vietā, 2016.gada martā viņš salauza plaukstas locītavu, tādēļ viņam veica operāciju. Lai gan pēc rehabilitācijas treniņiem atlika tikai divi mēneši, Fīldss Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs spēja kļūt par čempionu. 2018.gada ASV čempionātā pēc smaga kritiena viņš guva galvas traumu un no trases tika nogādāts slimnīcā. Lai gan pats sportists pēc tam atzina, ka guvis “baisāko traumu savā dzīvē”, jau pēc dažiem mēnešiem viņš atkal piedalījās sacensībās.

Peldēšana

Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) peldētāja Tatjana Shūnmākere ar jaunu pasaules rekordu triumfēja Tokijas olimpisko spēļu 200 metru brasa sacensībās. Shūnmākere finišēja divās minūtēs un 18,95 sekundes, dānietes Rīkes Melleres-Pedersenas 2013.gadā sasniegto rekordu labojot par 0,16 sekundēm. Aiz viņas finišēja divas ASV peldētājas, treniņu partneres Lillija Kinga un Annija Lazora, kuras zaudēja attiecīgi 0,97 un 1,89 sekundes.

Jau priekšsacīkstēs Shūnmākere izdarīja nopietnu pieteikumu jaunam pasaules rekordam. Finālā pirmajos divos starpfinišos priekšā gan bija Kinga. Pēdējo reizi kāda DĀR peldētāja par olimpisko čempioni kļuva 1996.gadā, kad 100 un 200 metros brasā zeltu izcīnīja Penija Heinsa.

Tikmēr 200 metros uz muguras par čempionu kļuva Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) peldētājs Jevgeņijs Rilovs, kurš Tokijā uzvarēja arī uz pusi īsākā distancē. Rilovs finiša atzīmei pieskārās pēc peldētas vienas minūtes un 53,27 sekundēm, labodams olimpisko rekordu. Riodežaneiro olimpisko spēļu čempions Raiens Mērfijs no ASV atpalika 0,88 sekundes, bet bronzu guvušais brits Lūks Grīnbenks bija 1,45 sekundes lēnāks. Iepriekšējās sešās olimpiskajās spēlēs šajā distancē uzvarēja amerikāņi. Rilovs Japānā ieradās ar pieciem no 17 visu laiku ātrākajiem rezultātiem 200 metru peldēšanā uz muguras.

Savukārt 100 metros brīvajā stilā uzvaru svinēja Austrālijas zvaigzne Emma Makeona, kura finišēja ar jaunu olimpisko rekordu – 51,96 sekundēm. Šovana Bernadete Hohi no Honkongas zaudēja 0,31 sekundi un laboja Āzijas rekordu (52,27), bet austrāliete Keita Kempbela no savas tautietes atpalika 0,56 sekundes un izcīnīja bronzu. Ātrāk par Makeonu šo distanci peldējusi tikai zviedriete Sāra Šēstrēma, kura piektdien finišēja sestā. Abas peldētājas ir vienīgās, kuras 100 metros brīvajā stilā finišējušas ātrāk par 52 sekundēm. Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione Simone Manuela Tokijā nestartēja, jo nepārvarēja ASV atlasi.

Rīta sesijas noslēgumā norisinājās medaļu cīņas 200 metros kompleksajā peldējumā, uzvaru svinot ķīnietim Šuņam Vanam, kurš finišēja ar jaunu Āzijas rekordu – viena minūte un 55,00 sekundes. Lielbritānijas peldētājs Dankans Skots zaudēja 0,28 sekundes, bet šveicietis Žeremī Deplānšs bija 1,17 sekundes lēnāks. Sezonas līderis Maikls Endrū no ASV samierinājās ar piekto vietu, bet Riodežaneiro uzvarējušais japānis Daija Seto bija ceturtais. Seto bija starp favorītiem uz pusi garākā distancē, taču nesasniedza finālu. Tokijas olimpiskajās spēlēs peldēšanā baseinā palikušas vairs tikai divas sacensību dienas.

Badmintons

Ķīnas duets Ljuji Vans un Dunpina Huana piektdien izcīnīja Tokijas olimpisko spēļu zelta medaļas badmintonā, jaukto pāru finālā negaidīti pārspējot tautiešus Sivei Dženu un Jacjunu Huanu. Pirms olimpisko spēļu fināla abi Ķīnas pāri bija tikušies 15 reizes, un 13 no tām bija uzvarējuši Džens un Huana, kuri ir divkārtējie pasaules čempioni un pasaules ranga pirmais duets.

Tomēr Tokijas olimpisko spēļu finālā Vans un Huana ar 2:1 (21:17, 17:21, 21:19) pārspēja titulētos tautiešus. Bronzas medaļu ieguva Japānas duets Juta Vatanabe un Arisa Higašino. Ķīnai tā badmintonā bija ceturtā olimpiskā zelta medaļa jaukto pāru dubultspēlēs. Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs triumfēja Tontovi Ahmads un Lilijana Nacira no Indonēzijas.

Džudo

Kubiete Idalisa Ortisa un francūzis Tedijs Riners piektdien Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja savu ceturto olimpisko medaļu, bet sporta veida lielvalsts Japāna izcīnīja jau devīto zeltu pašmāju spēlēs. 31 gadu vecā Ortisa izcīnīja sudrabu svara kategorijā virs 75 kilogramiem, finālā zaudējot cīņu pret mājinieci Akiru Soni pēc trešā brīdinājuma saņemšanas papildlaikā.

Savukārt Sone mājiniekiem izcīnīja devīto zeltu 14 svara kategorijās. Ortisa ieguva otro sudrabu pēc kārtas pēc zelta 2012.gadā un bronzas 2008.gadā Bronzas medaļas izcīnīja Romana Diko no Francijas un Irina Kindzerska no Azerbaidžānas. Tikmēr 32 gadus vecais Riners zeltam divās iepriekšējās spēlēs un bronzai Pekinā pievienoja vēl vienu bronzas medaļu svara kategorijā virs 100 kilogramiem. Otra bronzas medaļa tika Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) pārstāvim Tamerlanam Bašajevam.

Savukārt cīņā par zeltu pārāks bija čehs Lukāšs Krpāleks, kurš 13 sekundes pirms cīņas beigām ar “ippon” pieveica gruzīnu Guramu Tušišvili. Čehs 2016.gadā Riodežaneiro uzvarēja svara kategorijā līdz 100 kilogramiem. Sestdien džudo programma Tokijā noslēgsies ar jaukto komandu sacensībām.

Teniss

Vīriešu dubultspēļu sacensībās uzvaru piektdien olimpiskajās spēlēs Tokijā finālā divu Horvātijas duetu cīņā svinēja Nikola Mektičs un Mate Pavičs. Mektičs/Pavičs pārspēja Marinu Čiliču un Ivanu Dodigu ar 6-4, 3-6, 10:6.

Jau ziņots, ka Markuss Daniels un Maikls Vīnuss piektdien kļuva par pirmajiem jaunzēlandiešiem 109 gadu laikā, kuri izcīnījuši olimpisko medaļu tenisa turnīrā, vīriešu dubultspēļu bronzas medaļas mačā pārspējot amerikāņus Ostinu Krajičeku un Tenisu Sandgrēnu ar 7-6 (7:3), 6-2.

Pasaules vienspēļu ranga pirmā rakete serbs Novaks Džokovičs piektdien jaukto dubultspēļu pusfinālā kopā ar Ninu Stojanoviču ar 6-7 (4:7), 5-7 piekāpās Jeļenai Vesņinai un Aslanam Karacevam no Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandas. Jau ziņots, ka jauktās dubultspēles pirmajā pusfinālā pasaules ranga pirmajā vietā esošā austrāliete Ešlija Bārtija duetā ar Džonu Pīrsu ar 7-5, 4-6, 11:13 piekāpās OKR tenisistēm Anastasijai Pavļučenkovai un Andrejam Rubļovam. Tenisa sacensības Tokijā beigsies svētdien.

Galda teniss

Ķīnietis Ma Lons piektdien kļuva par pirmo galda tenisistu vīriešu konkurencē, kurš ieguvis četras olimpiskās zelta medaļas. 32 gadus vecais sportist finālā pārspēja tautieti Džeņdonu Faņu ar 4-2 (11:4, 10:12, 11:8, 11:9, 3:11, 11:7). Otrā mačpunkta izspēlē 2014.gada vasaras jaunatnes olimpisko spēļu uzvarētājs Faņs, uzņemot servi, bumbiņu raidīja tīklā.

Tas bija Lona otrais zelts pēc kārtas individuālajās sacensībās pēc tautieša Džana Dzikes pārspēšanas 2016.gadā. Vēl viņa kontā ir divas uzvaras komandu sacensībās 2012. un 2016.gadā. Ķīnai Čeņa Mena ceturtdien ieguva zeltu arī sieviešu vienspēlēs. Vīriešu konkurencē Lons ir vienīgais četrkārtējais olimpiskais čempions, kamēr sieviešu sacensībās to pašu ir spējusi Vana Ņaņa, kurai ir vēl arī viena sudraba medaļa, Dena Japina un Džana Jiņina.

Cīņā par bronzu Vācijas galda tenisists Dimitrijs Ovčarovs ar 4-3 (13:11, 9:11, 6:11, 11:4, 4:11, 15:13, 11:7) pārspēja Taivānas sportistu Jundzu Liņu. Ovčarovam tā bija otrā olimpiskā bronza pēc 2012.gadā Londonā izcīnītās. Viņa kontā arī viena sudraba un divas bronzas medaļas komandu sacensībās. Galda tenisa sacensībās atlicis sadalīt divus medaļu komplektus komandu sacensībās vīriešiem un sievietēm. Galda tenisa sacensības Tokijā beigsies 6.augustā.

Pludmales volejbols

Tokijas olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīra astotdaļfinālā iekļuvuši pasaules ranga līderi Šerifs Junuse un Ahmeds Tidžans no Kataras un otrajā vietā esošie Norvēģijas pludmales volejbolisti Annešs Mūls/Kristians Sērums.

Kataras duets piektdien pēdējā C grupas spēlē ar 2:0 (21:18, 21:17) uzvarēja amerikāņus Džeiku Gibu un Trī Bornu, kurš stājies ierastā Giba partnera Tailera Kreba vietā. Krebam, kurš kopā ar Gibu ir ceturtais spēcīgākais pludmales volejbolistu pāris pasaulē, konstatēta saslimšana ar Covid-19, tādēļ viņš Tokijas olimpiskajās spēlēs piedalīties nevar. Neskatoties uz zaudējumu Gibs/Borns, kuri uzvarēja abās iepriekšējās spēlēs, ierindojās C grupas 2.vietā un kvalificējās astotdaļfinālam.

Mūls/Sērums ar divām uzvarām grupu turnīrā A grupā ieņem otro vietu un iekļuvuši starp sešpadsmit labākajiem duetiem olimpiskajās spēlēs. A grupā uzvarēja Iļja Lešukovs un Konstantīns Semenovs no Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandas, kuri nepārspēti palika visās trīs grupu turnīra spēlēs.

D grupā trim pāriem bija vienāds punktu skaits – pieci -, tomēr, ņemot vērā savstarpējo spēļu rezultātus, olimpiskā pludmales volejbola turnīra astotdaļfinālam kvalificējās brazīlieši Alisons Seruti un Alvaru Filju un 2013.gada pasaules čempioni no Nīderlandes – Aleksandrs Brouvers un Roberts Mēvsens. Arī E grupā triumfēja brazīlieši Evandru Gonsalvess un Brunu Šmits, kuri uzvarēja visās trīs grupu turnīra spēlēs. 2.vietu grupā un vietu astotdaļfinālā izcīnīja Mihals Brils/Gžegožs Fijaleks no Polijas, kuri grupu turnīrā ieguvuši piecus punktus.

Sestdien savu pēdējo spēli grupu turnīrā aizvadīs Latvijas duets Pļaviņš/Točs, ar Meksikas pāri Hosue Gastons/Hosē Rubio. B grupā Latvijas duets ar divām uzvarām divās spēlēs pagaidām ir līderi. Tāpat uzvarētājs tiks noteikts F grupā, kurā pašlaik līderi ar visām trim uzvarētām spēlēm ir Paolo Nikolai un Danieli Lupo no Itālijas.

Tokijas olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīra astotrdaļfinālā iekļuvusi olimpiskā čempione Laura Ludviga pārī ar Margaretu Kozuhu no Vācijas. Ludviga ir 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu čempione, bet toreiz viņa spēlēja vēl pārī ar Kiru Valkenhorstu, turklāt abas gadu vēlāk bija labākās arī pasaules čempionātā.

Vācietes ar pieciem punktiem trīs spēlēs ieņem 2.vietu F grupā. Šīs grupas līderes ir Šveices pāris Nina Bečarta/Tanja Hīberli. A grupā astotdaļfinālam kvalificējās kanādietes Sāra Pevena un Melisa Hjūmena-Paredesa, kuras grupu turnīrā palika nepārspētas, un šveicietes Anuka Veržē-Deprē/Joana Heidriha, kuras ieguvušas piecus punktus. B grupā nepārspētas palika amerikānietes Eiprila Rosa/Aleksandra Klinemena, bet ar pieciem punktiem trīs spēlēs astotdaļfinālam kvalificējās arī Čeņa Sjue un Sjiņsjiņa Vana no Ķīnas.

Arī no C grupas astotdaļfinālam kvalificējās Ķīnas duets Faņa Vana un Sjiņji Sja, kuras grupu turnīrā uzvarēja visās trīs spēlēs. Cīņu par medaļām turpina arī pasaules ranga līderes Agata Bednarčuka un Eduārda Santusa Lisboa jeb Duda no Brazīlijas, kuras trīs spēlēs ieguva piecus punktus. E grupā visās trīs spēlēs triumfēja Nadežda Makroguzova un Svetlana Holomina no Krievijas Olimpiskās komitejas komandas, aiz sevis atstājot Miraiefu Artako/Talikva Klensiju no Austrālijas. D grupā sestdien par otro uzvaru cīnīsies Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, kurām grupas pēdējā spēlē jāsacenšas ar Kenijas duetu Gaudensija Makoha/Breksaidsa Hadambi.

Dalību astotdaļfinālā nodrošina visu sešu grupu divas labākās komandas, kā arī divas labākās trešo vietu ieguvējas. Vēl divas vietas astotdaļfinālā vienā “laimīgo zaudētāju” mačā noskaidros pārējās četras trešās vietas ieņēmējas. Olimpiskie čempioni pludmales volejbolā tiks noskaidroti 6. un 7.augustā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām