Papildlaiku karalis Daugaviņš labojis pasaules čempionātu rekordu

13/05/2024 16:44
Nokopēts
Kaspars Daugaviņš

Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš labojis papildlaikā gūto vārtu rekordu pasaules čempionātos, apkopojusi Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF).

Jāatgādina, ka Latvijas valstsvienība pasaules čempionātu Ostravā sākusi ar divām uzvarām papildlaikā – 5:4 pret Poliju un 3:2 pret Franciju. Abas reizes uzvaru nesošos vārtus overtaimā guva tieši Daugaviņš. Līdz ar to Daugaviņš savā karjerā pasaules čempionātos ir guvis četrus vārtus pagarinājumā, kļūstot par rekordistu. Izlases kapteinis ar diviem uzvaras vārtiem papildlaikos izcēlās arī 2015. gada pasaules čempionātā Prāgā.

Interesanti, ka pirms šī pasaules čempionāta kopā ar Daugaviņu rekordista godu dalīja cits Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kurš šajā PČ soms Sakari Manninens un bijušais dāņu aizsargs Peters Regīns – neviens cits spēlētājs PČ vēsturē papildlaikos nav guvis vairāk par vieniem vārtiem.

Daugaviņš šajā turnīrā pirmajās divās spēlēs atzīmējies ar pieciem (3+2) punktiem, kas viņam ļauj dalīt pirmo vietu rezultatīvāko spēlētāju sarakstā. Tikpat punktus pirmajos divos mačos sakrājis kanādietis Konors Bedārds, gūstot četrus vārtus un vienu reizi rezultatīvi piespēlējot, bet Šveices aizsargs Romāns Josi guvis divus vārtus un atdevis trīs rezultatīvas piespēles.

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām