Lecile Tebogo | Foto: REUTERS/Kai Pfaffenbach
Tekvondo
Dienvidkorejiete Judzina Kima un Uzbekistānas sportists Ulugbeks Rašitovs ceturtdien Parīzē kļuva par olimpiskajiem čempioniem tekvondo.
Kima svara kategorijā līdz 57 kilogramiem finālā ar 2-0 pieveica irānieti Nahidu Kijaničandehu. Bronzas medaļas izcīnīja kanādiete Skailere Pārka un bulgāriete Alizadeha Kimia.
Rašitovs svara kategorijā līdz 68 kilogramiem finālā ar 2-0 pieveica Jordānijas sportistu Zaidu Karīmu. Cīņā par bronzas medaļu uzvaras svinēja ķīnietis Lians Jušuai un brazīlietis Edivals Pontess.
Bokss
Uzbekistānas bokseris Hasanbojs Dusmatovs un ķīniete Čana Juaņa ceturtdien svinēja uzvaru Parīzes olimpisko spēļu turnīra finālā. Dusmatovs svara kategorijā līdz 51 kilogramam finālā ar tiesnešu vērtējumu 5-0 pieveica mājinieku Bilalu Benemā.
Iepriekš bronzas medaļu bija izcīnījis Dominikānas Republikas bokseris Huniors Alkantara un Kaboverdes pārstāvis Daniels de Pina, kurš savai valstij izcīnīja vēsturē pirmo olimpisko medaļu.
Svara kategorijā līdz 54 kilogramiem Čana finālā ar tiesnešu vērtējumu 5-0 pieveica turcieti Hatici Akbašu. Bronzas medaļas iepriekš bija izcīnījušas KTDR boksere Čolmi Panga un dienvidkorejiete Ima Adži.
Grieķu-romiešu cīņa
Irānis Saeids Esmaeili un Semjons Novikovs no Bulgārijas ceturtdien kļuva par Parīzes olimpisko spēļu čempioniem grieķu-romiešu cīņā, bet japāniete Akari Fudzinami uzvarēja brīvās cīņas turnīrā. Esmaeili svara kategorijā līdz 67 kilogramiem finālā ar 6:5 pieveica ukraini Parvizu Nasibovu.
Bronzas medaļas šajā svara kategorijā izcīnīja kubietis Luiss Orta un azerbaidžānis Hasrats Džafarovs.
Svara kategorijā līdz 87 kilogramiem finālā Novikovs no Bulgārijas ar 7:0 pieveica irāni Alirezu Mohmadipiani. Bronzas medaļas šajā svara kategorijā izcīnīja Dānijas pārstāvis Turpals Bisultanovs un ukrainis Žans Beleņuks.
Svara kategorijā līdz 53 kilogramiem nepārspēta palika Fudzinami, kura finālā ar 10:0 pārspēja ekvadorieti Lusiju Jepesu.
Bronzas medaļas šajā svara kategorijā izcīnīja ķīniete Pana Cjaņju un KTDR cīkstone Hjogjonga Čo.
Handbols, sievietes
Norvēģijas un Francijas izlases ceturtdien iekļuva Parīzes olimpisko spēļu sieviešu handbola turnīra finālā.
Pasaules vicečempiones norvēģietes ar 25:21 (11:8) apspēlēja pēdējo divu pasaules čempionātu bronzas medaļnieces dānietes. Savukārt olimpiskā un pasaules čempione Francija tikai pagarinājumā ar 31:28 (10:12, 15:13) pieveica Zviedriju.
Mačs par bronzas medaļām un finālspēle norisināsies sestdien.
Volejbols, sievietes
Parīzes olimpisko spēļu volejbola turnīra pusfinālā sievietēm ceturtdien iekļuva ASV un Itālijas volejbolistes.
Pusfinālā Itālijas valstsvienība ar 3-0 (25:22, 25:19, 25:22) pārspēja Eiropas čempiones turcietes. Otrā pusfinālā olimpiskās čempiones ASV volejbolistes ar 3-2 (25:23, 18:25, 25:15, 23:25, 15:11) pieveica pasaules un olimpiskās vicečempiones brazīlietes.
Cīņa par bronzas medaļām tiks aizvadīta sestdien, bet čempiones tiks noskaidrotas svētdien.
Lauku hokejs
Nīderlandes lauka hokejisti ceturtdien Francijā trešo reizi kļuva par olimpisko spēļu čempioniem. Nīderlandieši finālā pēcspēles metienos ar 3:1 uzvarēja Vāciju.
Ceturtajā ceturtdaļā Nīderlandi vadībā izvirzīja Tjerī Brinkmans, bet izlīdzinājumu panāca Tīss Princs.
Pēcspēles metienos pirmajās divās sērijās vārti netika gūti, pēc nākamajās trijās nīderlandieši izmantoja savas iespējas, uzvaras vārtus gūstot Duko Telgenkampam.
Nīderlande olimpiskajās spēlēs bija uzvarējusi arī 1996. un 2000.gadā.
Cīņā par bronzas medaļām Indija ar 2:1 pārspēja Spāniju. Marks Miraljess 18.minūtē izvirzīja vadībā Spāniju. Harmanprīts Sings 30.minūtē rezultātu izlīdzināja, bet 33.minūtē guva uzvaras vārtus.
Vieglatlētika
Botstvānas vieglatlēts Lecile Tebogo ceturtdien uzvarēja Parīzes olimpisko spēļu 200 metru skrējienā, izcīnot savai valstij pirmo zelta medaļu olimpisko spēļu vēturē. Tebogo uzvarēja ar jaunu Āfrikas rekordu 19,46 sekundes.
Par 0,16 sekundēm atpalika amerikānis Kenets Bednareks, bet trešais ar rezultātu 19,70 sekundes bija čempions 100 metros amerikānis Noā Lailss. Sudraba un bronzas medaļu ieguvēji šāda paša kaluma medaļas izcīnīja arī pirms trim gadiem Tokijā, bet čempions kanādietis Andrē de Grase neiekļuva finālā.
ASV vieglatlēte Sidnija Maklaflina-Levrona ceturtdien Parīzes olimpiskajās spēlēs ar jaunu pasaules rekordu uzvarēja 400 metru barjerskrējienā, aizstāvot savu pirms trim gadiem Tokijā izcīnīto titulu. Maklaflina-Levrona uzvarēja ar rezultātu 50,37 sekundes, savu iepriekšējo sasniegumu, kas sasniegts jūnija beigās ASV atlases sacensībās, pārspējot par 0,28 sekundēm. Viņas kontā ir arī uzvara Tokijas spēlēs 4×400 metru stafetē.
Personisko rekordu 51,87 sekundes sasniedza arī uzvarētājas tautiete Anna Kokrela, bet trešā ar rezultātu 52,15 sekundes bija nīderlandiete Femke Bola, atkārtojot pirms trim gadiem sasniegto.
Burāšana
Parīzes olimpisko spēļu sacensībās jauktajā “470” burāšanas klasē ceturtdien uzvarēja austrieši Lara Valdava un Lukass Mērs. Jauktā “470” klase olimpisko spēļu programmā iekļauta pirmo reizi, aizstājot līdz Tokijas Olimpiādei esošās atsevišķās vīriešu un sieviešu “470” klases.
Austriešu burātāji pamatsacensībās iekrāja septiņu punktu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem Horhi Ksamaru Ernadesu un Noru Brugmani no Spānijas un medaļu braucienā Valdavai un Mēram pietika ar septīto vietu, lai tiktu pie zelta godalgas.
Summā austrieši triumfēja ar 38 punktiem, bet sudraba medaļas ar 41 punktu izcīnīja japāņi Kaidžu Okada un Mišo Ošijoka. Tikmēr pie bronzas ar 47 punktiem tika zviedri Antons Dālbergs un Luvīsa Kārlssone, kamēr spāņi izšķirošajā braucienā palika devītie un kopvērtējumā noslīdēja uz ceturto pozīciju. Austrijas sportistiem šī bija tikai otrā medaļa Parīzes olimpiskajās spēlēs un pirmais zelts. Iepriekš austrieši bija tikuši pie bronzas džudo sacensībās.
Ātrkāpšana
Par Parīzes olimpisko čempionu sporta kāpšanas sacensībās uz ātrumu ceturtdien kļuva Vedriks Leonardo no Indonēzijas, izcīnot savai valstij pirmo zelta godalgu šajās spēlēs. Kvalifikācijā trīskārtējais Pasaules kausa uzvarētājs Leonardo bija ātrākais, turklāt sasniedza jaunu pasaules rekordu – 4,79 sekundes.
Ceturtdaļfinālā indonēzietis ar laiku 4,88 sekundes pārspēja mājinieku Bassu Mavīmu (5,26 sekundes), bet pusfinālā tika galā ar Rezu Alipuru (4,78 sekundes pret 4,84 sekundes) no Irānas.
Finālā Leonardo virsotni sasniedza 4,75 sekundēs, kamēr sudrabu izcīnīja ķīnietis Vu Pens, kurš čempionam zaudēja tikai divas sekundes simtdaļas. Savukārt bronzas medaļu ar jaunu pasaules rekordu 4,74 sekundes izcīnīja Sems Vatsons no ASV, kurš par 0,08 sekundes bija ātrāks par Alipuru. Leonardo izcīnīja Indonēzijai otro medaļu Parīzes Olimpiādē. Pirms tam indonēzieši tika pie vienas bronzas godalgas badmintonā.
Sporta kāpšanas ātrumsacīkstes olimpiskajās spēlēs kā atsevišķa disciplīna norisinājās pirmo reizi. Iepriekšējā Olimpiādē Tokijā savā debijā kāpēji medaļas sadalīja kombinācijā, kur apvienota disciplīna uz ātrumu, boulderings un grūtās kāpšanas disciplīna.
Smaiļošana
Vācijas vīriešu smaiļošanas četrinieks ceturtdien uzvarēja Parīzes olimpisko spēļu 500 metru sprinta sacensībās, tuvākos sekotājus austrāliešus pārspējot par nieka četrām sekundes simtdaļām. Vācijas komanda, kuras sastāvā bija Makss Rendšmits, Makss Lemke, Jākobs Šopfs un Toms Lībšers-Lucs, finišēja vienā minūtē un 19,80 sekundēs. Trešo vietu ieguvušie spāņi zaudēja sekundes ceturtdaļu. Piekto vietu izcīnīja Lietuvas četrinieks, kas no godalgotajām pozīcijām atpalika 1,08 sekundes.
Sievietēm smaiļošanā četriniekiem 500 metru distancē par čempionēm kļuva jaunzēlandietes Līza Keringtona, Ališa Hoskina, Olīvija Breta un Tāra Voana. Jaunzēlandes kvartets finišēja vienā minūtē un 32,20 sekundēs, 0,42 sekundes zaudēja vācietes un 0,73 sekundes atpalika ungārietes.
Vīriešiem kanoe airēšanā divniekiem 500 metru distancē uzvarēja ķīnieši Liu Hao un Dzji Boveņs, finišējot vienā minūtē un 39,48 sekundēs. Spraigā cīņā par otro vietu itāļi Gabriēle Kasadei un Karlo Takīni par vienu sekundes desmitdaļu pārspēja spāņus Hoanu Antoni Moreno un Djego Domingesu, šiem duetiem uzvarētājiem zaudējot attiecīgi 1,6 un 1,7 sekundes.
Daiļlēkšana
Ķīnas sportists Sje Sije ceturtdien izcīnīja zelta medaļu Parīzes olimpisko spēļu daiļlēkšanas sacensībās lēcienos no trīs metru tramplīna, atkārtojot savu panākumu Tokijas Olimpiādē pirms trim gadiem un turpinot šīs valsts dominanci šajā sporta veidā.
Sje finālā iekrāja 543,60 punktus, bet otrais, tāpat kā Tokijas olimpiskajās spēlēs, bija viņa tautietis Vans Dzunjuaņs, kurš summā ieguva 530,20 punktus. Bronzas godalgu ar rezultātu 500,40 punkti izcīnīja meksikānis Osmars Olvera Ibarra, kuram iepriekš bija arī sudrabs sinhronajā daiļlēkšanā no trīs metru tramplīna.
Ķīna daiļlēkšanā bijusi nepārspēta visās olimpiskajās spēlēs kopš 1988.gada un arī šoreiz būs pirmā šī sporta veida medaļu ieskaitē, jo uzvarējusi visās līdzšinējās sešās no astoņām paredzētajām disciplīnām. Daiļlēkšanas sacensībās Parīzē vēl jānoskaidro olimpiskie čempioni divās disciplīnās – vīriešiem no desmit metru torņa un sievietēm no trīs metru tramplīna.
Svarcelšana
Ķīnas sportiste Luo Šifana ceturtdien ar jaunu olimpisko rekordu triumfēja Parīzes olimpisko spēļu svarcelšanas sacensībās svara kategorijā līdz 59 kilogramiem. Raušanā patreizējā pasaules čempione pacēla 107 kilogramus, bet grūšanā pievienoja 134 kilogramus, triumfējot ar summā 241 paceltiem kilogramiem. Kā raušanā, tā grūšanā un arī summā Luo sasniedza jaunus olimpiskos rekordus.
Sudraba godalgu ar 236 (106+130) kilogramiem izcīnīja Mode Šarona no Kanādas, kura iepriekšējā Olimpiādē tika pie zelta svara kategorijā līdz 64 kilogramiem, bet pie bronzas ar summā paceltiem 235 (105+130) kilogramiem tika Tokijas olimpisko spēļu čempione šajā svara kategorijā Hsingčuna Kuo no Taivānas.
Treka riteņbraukšana
Jaunzēlandes sportiste Elese Endrūsa ceturtdien Parīzes olimpiskajās spēlēs treka riteņbraukšanā izcīnīja uzvaru keirinā. 24 gadus vecā Tokijas spēļu sudraba medaļniece finālā par 0,062 sekundēm apsteidza nīderlandieti Hetiju van de Vauvu un par 0,092 sekundēm – britu sportisti Emmu Finukeinu. Parīzē Endrūsa jau bija izcīnījusi sudraba medaļu komandu sprintā, bet Finukeina bija uzvarējusi komandu sprintā.