Pēc pandēmijas varētu tikt atdzīvināta ideja par daudznacionālu pārrobežu līgu izveidi

24/05/2020 13:24
Nokopēts
RFS un Riga FC, sportazinasc

Futbola klubiem koronavīrusa pandēmijas laikā zaudējot ieņēmumus, tiks atdzīvināta ideja par daudznacionālu līgu izveidi, šonedēļ savu viedokli pauda Starptautiskā Profesionālo futbolistu asociācijas federācija (FIFPro) ģenerālsekretārs Jonass Bērs-Hofmans.

Daudzi klubi vīrusa pandēmijas apstākļos riskē bankrotēt, spēlējot tukšos stadionos tuvākajā laikā un cīnoties par sponsoru atrašanu ilgtermiņā.

Tāpēc pārrobežu līgu veidošana vēlreiz būtu jāapsver futbola ekonomikas debatēs, sacīja Bērs-Hofmans.

“Iespējams, ka nav ilgspējīgi vadīt tik daudzus klubus,” konferenczvana laikā žurnālistiem sacīja Bērs-Hofmans.

Kamēr nav pieejama vakcīna pret Covid-19, klubiem tiek atņemti spēļu dienu ienākumi, kas ir svarīgi valstīs, kur vietējie un starptautiskie apraides darījumi nav tik ienesīgi.

“Tas atstāj lielu iespaidu uz šo līgu biznesa modeļiem,” saka FIFPro amatpersona.

Līgas Eiropā ar vairāku valstu klubu piedalīšanos jau sen tiek apspriestas kā iespējamais risinājums valstīm, kurām ir daži izcili klubi, bet kuras komerciāli cīnās ar liela tirgus konkurentiem.

Par iespējamiem pārrobežu partneriem tiek uzskatītas Nīderlandes un Beļģijas līgas, kurām abām sezonas beigas pienāca veselības krīzes dēļ. Eiropas Futbola asociāciju savienībai (UEFA) gan oficiāls priekšlikums nav iesniegts.

2016.gadā jaunievēlētais UEFA prezidents Aleksandrs Čeferins teica, ka atbalsta neatkarīgas nacionālās līgas.

“Nozarei ir nepieciešama saruna par ekonomiskiem jautājumiem nozarē,” trešdien sacīja Bērs-Hofmans, paredzot sarežģītu gadu spēlētājiem un viņu darba devējiem.

Kādas Horvātijas komandas izpilddirektors pagājušajā nedēļā jau teica, ka 100 līdz 200 klubu šogad var bankrotēt, ja viņu vajadzības netiks izprastas.

Bērs-Hofmans atzīmēja, ka Skotijā 43% no futbola ieņēmumiem bija “balstīti uz spēļu apmeklēšanu”.

FIFPro biedri ir 65 nacionālās spēlētāju arodbiedrības visā pasaulē, tostarp daudzās valstīs, kur spēlētāji saņem algas, kas ir salīdzināmas ar nacionālajiem vidējās algas rādītājiem.

Septiņās valstīs – Botsvānā, Ēģiptē, Kolumbijā, Hondurasā, Panamā, Paragvajā un Urugvajā – arodbiedrības ir palīdzējušas nodrošināt pārtikas pakas spēlētājiem, kamēr futbola spēlēšana ir aizliegta, sacīja Bērs-Hofmans.

Koronavīrusa laikā futbolistiem tiek liegta ienākumu gūšana, un lielais vairums futbolistu ir pakļauti tādam pašam finanšu spiedienam kā pārējā sabiedrība.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
6.5
4.8
1.44
5
4.2
1.62
1.63
4.2
4.75
4.8
3.9
1.68
1.41
4.75
7.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām