Peldētājam Komaram septītā vieta Eiropas spēļu 50 metru brasa distancē

25/06/2015 17:22
Nokopēts

(Ar jaunāko informāciju papildināts virsraksts un viss teksts.)

Baku, 25.jūn., LETA. Latvijas peldētājs Deniss Komars ceturtdien izcīnīja septīto vietu Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku notiekošo pirmo Eiropas spēļu sacensību finālā 50 metru distancē brasā.

Reklāma
Saturs turpinās

Komars priekšsacīkstēs – piektajā peldējumā – palika sestajā pozīcijā, uzrādot 13.labāko laiku starp visiem dalībniekiem. Komars distanci veica 28,89 sekundēs, tādējādi iekļūstot sacensību pusfinālā.

Savukārt tajā Komars nopeldēja vēl nedaudz ātrāk – 28,44 sekundēs -, kas viņam savā peldējumā ļāva izcīnīt trešo vietu, bet kopumā tas bija sestais rezultāts, pārliecinoši sasniedzot finālu.

Izšķirošajā peldējumā, kurā tika sadalītas medaļas, Komars distanci veica 28,47 sekundēs, astoņu dalībnieku konkurencē ierindojoties septītajā vietā. Savukārt par čempionu tika kronēts lietuvietis Andrus Sidlausks, no kura Latvijas peldētājs atpalika par 0,66 sekundēm.

Tikmēr cita Latvijas pārstāve Arina Baikova ceturtdien nepārvarēja sacensību pirmo kārtu. Priekšsacīkstēs 50 metru peldējumā uz muguras Baikova ierindojās priekšpēdējā – devītajā – vietā, uzrādot rezultātu 30,62 sekundes.

Latvijas peldētāja sacensības šajā disciplīnā noslēdza 29.vietā 47 sportistu konkurencē.

Pirms tam Baikova šajās Eiropas spēlēs startēja 200 metru distancē uz muguras, taču iekļūt finālā viņa nespēja.

Jau vēstīts, ka trešdien Daniils Bobrovs ar jaunu Latvijas rekordu izcīnīja septīto vietu brasā, bet dienu agrāk astoto pozīciju 50 metru tauriņstilā izcīnīja Artūrs Pesockis.

Kā zināms, ūdens sporta veidiem – peldēšanai, sinhronajai peldēšanai, daiļlēkšanai un ūdenspolo – Eiropas spēlēs ir vecuma ierobežojumi. Peldēšanā vīriešiem dalībnieku vecums nedrīkst pārsniegt 18 gadus, bet sacensībās sievietēm – 16 gadus.

Jau vēstīts, ka pirmo zelta godalgu Eiropas spēlēs Latvijai svētdien izcīnīja pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, bet pagājušajā nedēļā bronzu ieguva brīvā stila cīkstone Anastasija Grigorjeva.

Tāpat ar augstvērtīgiem rezultātiem priecējuši Latvijas riteņbraucēji. Septīto vietu individuālajā braucienā izcīnīja Gatis Smukulis, bet svētdien tādu pašu pozīciju grupas braucienā sasniedza Aleksejs Saramotins.

Eiropas spēlēs, kas ilgs līdz svētdienai, piedalās vairāk nekā seši tūkstoši kontinenta atlētu, kuri sacenšas 20 sporta veidos, bet plānots, ka Latviju kopumā pārstāvēs aptuveni 65 atlēti.

Dažos no sporta veidiem (šaušanā, galda tenisā un triatlonā) atlēti var nopelnīt ceļazīmes uz 2016.gadā Riodežaneiro paredzētajām olimpiskajām spēlēm. Savukārt peldēšanā un vieglatlētikā iespējams izpildīt nepieciešamos normatīvus, lai kvalificētos nākamā gada Olimpiādei. Tikmēr džudo un cīņā šajās sacensībās vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāti, bet Eiropas spēlēs nav iekļauts teniss.

Tāpat spēļu programmā nav arī tādu olimpisko sporta veidu kā burāšana, airēšana un modernā pieccīņa. Basketbola vietā ir strītbola sacensības, kā arī nav klasiskā futbola, bet ir pludmales futbols. Savukārt no neolimpiskajiem sporta veidiem programmā iekļuvuši karatē un sambo.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām