Pētījums: “Twitter” lietošana pasliktina NBA spēlētāju sniegumu laukumā

10/12/2018 16:04
Nokopēts
Lebrons Džeimss, www.sportazinas.com

Nacionālās miega organizācijas (“National Sleep Foundation”) žurnālā “Sleep Health” publicēts pētījums, kur apskatīta sociālās vietnes “Twitter” ietekme uz Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāju sniegumu laukumā.

Pētījuma rezultāti izvirza teoriju, ka, lietojot visā pasaulē populāro “Twitter” jeb “tvītojot” vakaros pirms NBA mačiem, spēlētāju sniegums piedzīvo kritumu vairākos statistikas rādītājos, salīdzinot ar vakariem, kad spēlētāji pirms spēlēm izvēlas nelietot “Twitter”.

Reklāma
Saturs turpinās

Pētījuma veicēji kopumā izanalizēja vairāk nekā 37 tūkstošus “tvītu”, ko nosūtījuši 112 NBA spēlētāji laika posmā no 2009. līdz 2016. gadam. “Tvīti” tika sadalīti divās kategorijās – vēlu naktī veiktie (no plkst. 2:00 līdz 6:00 naktī) un agrā vakarā veiktie. Ņemot vērā komandu lielos pārbraucienus un laika zonu atšķirības, vērā tika ņemtas tikai spēles, kur savā starpā tikās klubi no vienas konferences.

Rezultāti apstiprināja laba miega nozīmi NBA spēlētāju sniegumā nākamajā dienā laukumā. Proti, spēlētāji, kuri veikuši “Twitter” ierakstus naktīs, sekojošajā mačā metienus no spēles izpildījuši ar par vidēji 1,7% zemāku precizitāti, salīdzinot ar reizēm, kad šie paši spēlētāji naktīs izvēlas “netvītot”. Tāpat gūto punktu skaits šajos gadījumos nokrītas par 1,1 punktu, bet izcīnīto atlēkušo bumbu skaits – par 0,5. Jāatzīmē arī, ka vidēji laukumā pavadīto minūšu skaits samazinās par divām. Iespējams, iemesls tam ir, ka spēlētāji ātrāk nogurst pēc slikta miega iepriekšējā naktī.

Atšķirības varbūt nav tik dramatiskas, taču pētījuma rezultāti apstiprina, ka pēc laba miega sportisti nākamajā dienā laukumā ir produktīvāki.

“Saraustīts miegs ir kļuvis par epidēmiju,” atzīst viena no pētījumā iesaistītajām dakterēm Lorena Heila. “Septiņas līdz deviņas stundas ir ieteicamais miega ilgums lielākajai daļai cilvēku. Dažiem pietiek arī ar septiņām, taču ieteicamais ilgums būtu astoņas stundas. Uzskatu, ka ir ļoti svarīgi sekot līdzi apstākļiem, kas mums ļauj iemigt. Ir vērts paturēt prātā un izmēģināt jebkādas metodes, kas mums ļautu uzlabot mūsu miegu.”

Viens šī pētījuma elements, kas skar ne tikai profesionālus sportistus, ir savu sociālo tīklu pārbaudīšana pirms gulētiešanas. Izmantojot jebkādu ierīci ar ekrānu, palielinās iespējamība, ka samazināsies miega ilgums un pasliktināsies tā kvalitāte.

“Iemesli tam ir vairāki. Pirmkārt, gaišā gaisma, ko izstaro ekrānu, tur jūsu ķermeni saspringumā,” turpināja daktere Heila. “Organisma dabiskā tieksme doties gulēt ap plkst. 22:00 šajās situācijās vairs nestrādā, jo acu priekšā ir gaišs gaismas objekts. Tāpat arī ekrānā redzamais saturs ir stimulējošs un saistošs – vai tā būtu datorspēle, filma vai sociālie tīkli. Veicot ierakstu “tviterī”, rodas tieksme gaidīt, kad kāds cits lietotājs uz to atbildēs, tāpēc tu pārbaudi savu telefonu ik pēc 15 minūtēm. Visi šie apstākļi kaitē miegam, jo tādējādi tiek “apēsts” lietderīgs laiks, kas varētu tikt izmantots kvalitatīvam miegam.”

 

 

NBA
    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām