Portugāles basketbola izlases aizsargs Rafaels Lišboa sarunā ar medijiem, tostarp portālu “Sportazinas.com”, dalījies iespaidos pēc emocionālās uzvaras pār Igauniju un iekļūšanas Eiropas čempionāta astotdaļfinālā.
Jau vēstīts, ka Portugāles valstsvienība izšķirošajā mačā par vietu “Eurobasket 2025” izslēgšanas turnīrā dramatiskā cīņā ar 68:65 pieveica Igauniju. Portugāļi EČ “play-off” iekļuva pirmoreiz vēsturē un galvenais panākums kaldinātājs bija tieši Lišboa, kurš ar 17 punktiem bija savas komandas rezultatīvākais spēlētājs.
“Tas bija mūsu mērķis kopš turnīra sākuma. Un mērķu sasniegšana vienmēr ir laba. Esam patiešām, patiešām laimīgi – šī ir mūsu komandas rakstura uzvara! Mēs nepadevāmies un atdevām visu, tādēļ arī uzvarējām šo spēli,” teica Lišboa.
25 gadus vecais portugālis arī galotnē parādīja savu aukstasinību, trāpot ļoti tālu trīspunktnieku, kā arī realizējot četrus no četriem soda metieniem.
“Katru dienu esmu strādājis un sapņojis, lai trāpītu šādus metienus. Neparedzēju, ka tas izšķirs spēli, bet tas izrādījās ļoti svarīgs trīspunktnieks. Kad bumba nonāca manās rokās, nodomāju, ka man ir jāmet šis metiens un tas jātrāpa. Izmetu un viss nostrādāja!” realizēto trīspunktnieku raksturoja Lišboa. “Dažreiz ar šiem groziem un bumbām ir tā, kad šķiet, ka esmu izmetis labu metienu, bet tomēr netrāpu. Šoreiz saņēmu bumbu un uzreiz bija laba sajūta, ka būs iekšā.”
“Spēles laikā mēs atdodamies katrā epizodē un dažreiz nemaz nevar sajust fanu ovācijas. Jā, tu to sajūti, kad ej izpildīt soda metienus, jo tad spēle apstājas, tu paskaties apkārt un sajūti atmosfēru. Tas bija moments starp mani un grozu, taču treniņos katru dienu to atstrādāju. Nokoncentrējos un pēdējos četrus soda metienus trāpīju,” par pēdējās sekundēs realizētājiem sodiņiem izteicās Lišboa.
Jāpiemin, ka trešās ceturtdaļas izskaņā pēc otrās tehniskās piezīmes izraidīts tika Portugāles līderis Nēmiass Kveta. “Protams, Nēmiass mums ir ļoti svarīgs spēlētājs un tajā brīdī tas [ka viņš tika izraidīts] nebija labi. Bet mums ir tāda komanda un raksturs, ka zināju, ka mēs turēsimies kopā un vēl vairāk spēlēsim viens par otru.”
“Līdz tam mums nebija labākais spēles sākums, taču spērām soli uz priekšu atdeves ziņā un bijām atpakaļ spēlē. Viņš [Nēmiass] mums diemžēl nevar palīdzēt kvalifikācijas turnīros [jo ikdienā spēlē NBA], tādēļ esam jau pieraduši spēlēt bez viņa. Viņš, protams, dod milzīgu palīdzību, bet komanda šoreiz kļuva vēl ciešāka. Kad šī komanda ir tik vienota, ir ļoti grūti mūs pieveikt,” uzsvēra Lišboa.
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu