Porziņģis atgriežas laukumā ar rezultatīvu sniegumu, ”Mavericks” nenosargā pārsvaru un zaudē (VIDEO)

10/10/2019 04:44

Aizvadot pirmo spēli pēc pusotra gada pārtraukuma, latviešu basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis šonakt debitēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Dalasas “Mavericks” rindās un guva 18 punktus, taču viņa pārstāvētā komanda izlaida 15 punktu pārsvaru un ļoti rezultatīvā mačā ar 117:124 piekāpās Detroitas ”Pistons”.

Porziņģis savā debijas spēlē ”Mavericks” sastāvā nospēlēja tikai 19 minūtes un septiņas sekundes, taču guva 18 punktus (1p. 2/2, 2p. 5/11, 3p. 2/7) un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas. Tāpat latvietis izpildīja divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, mača sākumā nopelnīja divas piezīmes un ieguva labāko +/- rādītāju komandā (+13).

Latviešu uzbrucējs maču uzsāka ļoti rezultatīvi. Savā aizsardzības zonā jau pirmajā minūtē pārtverot bumbu un apturot pretinieku uzbrukumu, viņš mirkli vēlāk pretējā laukuma galā bija precīzs no pustālās distances un atzīmējās ar pirmajiem gūtajiem punktiem “Mavericks” rindās – 4:0.

Pēc minūtes Detroita samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (5:6), taču nedaudz vēlāk Porziņģis realizēja tālu trīspunktnieku un panāca 9:5. Lai gan “Pistons” drīz vien atkal pietuvojās “Mavericks” līdz viena precīza metiena tiesai (7:9), Porziņģis vēlreiz izcēlās no tālās distances un palīdzēja viesiem iegūt tobrīd lielāko pārsvaru spēlē – 12:7.

Mirkli vēlāk Dalasa panāca jau septiņu punktu handikapu (14:7), bet mājinieki neļāva ” Mavericks” turpināt savu izrāvienu un pirmā ceturkšņa turpinājumā nedaudz samazināja rezultāta starpību. Pēc rezultatīvās pirmās ceturtdaļas viesi atradās vadībā tikai ar divu punktu pārsvaru – 28:26.

Kaut gan pirmā puslaika otrajā daļā Porziņģis uzbruka grozam ar zemu precizitāti un guva tikai divus punktus, “Pistons” otrajā ceturksnī nebija pa spēkam pārņemt vadību vai vismaz atjaunot uz tablo līdzsvaru. Vēl jo vairāk – Dalasa vienubrīd palielināja savu pārsvaru līdz 15 punktiem un pirmā puslaika pārtraukumā devās pārliecinošā vadībā (59:50).

Pēc mazrezultatīva snieguma otrajā ceturtdaļā Porziņģis mača trešo ceturksni uzsāka ar četriem gūtiem punktiem pirmajās nedaudz vairāk nekā 60 sekundēs un, triecot bumbu grozā no augšas, panāca viesiem 13 punktu handikapu – 63:50. Latviešu uzbrucējs trešās ceturtdaļas turpinājumā savam rēķinam pievienoja vēl četrus punktus, bet Detroita atspēlēja 15 deficītu un pirms pēdējā ceturkšņa atjaunoja uz tablo līdzsvaru (86:86).

Mājinieki neapstājās pie sasniegtā – izšķirošās ceturtdaļas sākumā viņi veica 9:0 izrāvienu un pirmoreiz visā mačā nonāca vadībā – 95:86. ”Mavericks” atbildēja ar pieciem gūtiem punktiem pēc kārtas un nedaudz sadeldēja deficītu (91:95), taču atlikušajā spēles daļā nespēja atgūties no piedzīvotā šoka. Beigu beigās Dalasa piedzīvoja zaudējumu ar 117:124 un cieta otro neveiksmi aizvadītajās divās pirmssezonas pārbaudes spēlēs.

”Mavericks” rindās rezultatīvākais bija slovēnis Luka Dončičs, kurš iemeta 21 punktu, savāca astoņas atlēkušās bumbas un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles. Tikmēr Tims Hārdevejs pievienoja 17 punktus. Savukārt uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Lūks Kenards.

Dalasa nākamā pārbaudes cīņa paredzēta naktī no piektdienas uz sestdienu, kad pulksten 03:30 savā laukumā būs jāuzņem Milvoki ”Bucks”, pret kuru Porziņģis aizpagājušajā sezonā guva smago ceļgala traumu.

Savukārt pirmo spēli NBA regulārajā sezonā ”Mavericks” aizvadīs 24. oktobrī pulksten 03:30 pēc Latvijas laika, tiekoties ar cita latviešu basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvēto Vašingtonas ”Wizards”.