“RTU Robežsardze”/”Jūrmala” menedžeris: Iztērējām naudu, bet CEV savu risinājumu tā arī nedeva…

01/12/2020 15:40
Nokopēts
RTU Robežsardze/Jūrmala

“RTU Robežsardze”/”Jūrmala” komanda iztērēja naudu, lai izpildītu visas Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) prasības debijā CEV Izaicinājuma kausā, bet sākotnējo divu spēļu vietā Latvijā bija spiesta rēķināties ar došanos uz Čehiju, CEV nepiedāvājot savu variantu un visu atstājot klubu ziņā, sarunā ar ziņu aģentūru LETA stāsta kluba menedžeris Arnis Tunte.

Jau ziņots, ka savā debijas turnīrā par izstāšanos no Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Izaicinājuma kausa Covid-19 ierobežojumu dēļ bija spiesta paziņot “RTU Robežsardze”/”Jūrmala” komanda.

Mēneša sākumā Latvijas komandai CEV Izaicinājuma kausa 1/16 finālā bija jātiekas ar Čehijas klubu Prāgas “Lvi”. Čehijas komanda ieradās Latvijā, taču tajā diviem volejbolistiem tika konstatēta Covid-19 klātbūtne organismā, tāpēc abas Jūrmalā paredzētās spēles nenotika.

Sākotnēji tika ziņots par to, ka, ja komandām neizdosies vienoties par datumiem, kādos spēles tiks atkārtoti aizvadītas Latvijā, Čehijas klubam tiks piešķirti zaudējumi.

Zaudējumi čehiem tomēr piešķirti netika.

Tunte stāsta, ka, lai latvieši skaitītos uzvarētāji Latvijā paredzētajās spēlēs, CEV jūrmalniekiem pieprasīja Covid-19 testu veikšanu. Jūrmalas komanda tam neredzēja jēgu, ja pretinieki nevar spēlēt saslimšanas dēļ, un testus neveica. Tas komandai būtu maksājis apmēram tūkstoti eiro.

“Pēc tam, kad Latvijā pieņēma lēmumu, ka cilvēki dodas uz Covid-19 testiem tikai ar ārsta nosūtījumu, mēs neredzējām jēgu maksāt naudu, lai pārbaudītu veselus cilvēkus un varētu aizsūtīt CEV izziņu, ka mums visi ir veseli,” saka Tunte.

Viņš nesaprot, kāpēc “CEV pēc informācijas saņemšanas, ka Jūrmalā notiek divas spēles, ar ko mēs arī rēķināmies, un pēc pirmās spēles atcelšanas sāka ignorēt e-pastu, kas apstiprināja, ka divas spēles ir paredzētas Latvijā,” nesaprašanā ir Tunte.

Viņš bilst, ka nākamajā sanāksmē, kurā piedalījās gan Jūrmalas, gan Prāgas klubs, šis jautājums pat netika cilāts, kaut gan pagājušas kopš 5. un 6.novembrī plānotajām spēlēm jau bija divas nedēļas.

“Sapulces beigās abām mūsu komandām lika palikt pēdējām, un tad pēkšņi tika sākts runāt par to, ka tāda e-pasta par divām spēlēm nav bijis, ka ir runāts par vienu spēli, ka tikai gadījumā, ja būtu taisīti Covid-19 testi, mēs būtu vinnējuši un ka ir jābrauc spēlēt uz Čehiju,” atstāsta kluba menedžeris.

Tobrīd jau Latvijas komandām bija jādomā par desmit dienu pašizolāciju pēc atgriešanās, un jūrmalnieki piedāvāja aizvadīt divas spēles – vienu Jūrmalā, vienu Prāgā. Kad tas netika akceptēts, Jūrmalas klubs, lai komandai būtu bijušas spēles un tiktu iegūta spēļu prakse šāda ranga sacensībās, ierosināja aizvadīt vienu spēli vai divas apmēram pusceļā – Varšavā, sadalot izmaksas uz diviem, taču arī šis variants čehus nav apmierinājis.

Tunte bilst, ka CEV izrādīja neizlēmību, par visu ļaujot vienoties klubiem pašiem. Viņš izsaka versiju, ka varbūt tāpēc pirmajā kausa kārtā vīriešiem abas spēles notika tikai sešos no 16 pāriem.

Viņš min, ka gatavošanās spēlēm Jūrmalā komandai izmaksāja trīs līdz četrus tūkstošus eiro, kā arī klubs palīdzēja sarunāt Čehijas komandai atlaides, piemēram, viesnīcā, ierodoties Latvijā, taču latviešu līdzjutēji spēles, kaut arī internetā vai televīzijā tā arī neieraudzīja.

“Tā kā mums ir divi “leģionāri” – ukrainis Vitālijs Ščitkovs un argentīnietis Macs Nikolass Ariels, piesakoties CEV Izaicinājuma kausam, klubam bija jāiztērē gandrīz pusotrs tūkstotis eiro par spēlētāju transfēriem, kas bez starta kādā no Eiropas kausu izcīņām nebūtu jāmaksā,” skaidro Jūrmalas kluba menedžeris.

“CEV noteiktumi paredz, ka, ja spēlē kādās CEV sacensībās, tad transfēra summa ir krietni lielāka par to, kas būtu jāmaksā, ja mēs CEV Izaicinājuma kausā nebūtu piedalījušies,” saka Tunte.

Viņš nevar saprast, kā CEV varēja piekrist spēļu aizvadīšanai Čehijā, kur epidemioloģiskā situācija bija krietni sliktāka nekā Latvijā. “Latvija tobrīd bija labāko trijniekā Covid-19 rādītājos Eiropā, bet Čehijā bija otrais sliktākais rādītājs,” atceras Tunte.

Klubs sarunās ar CEV norādīja uz šiem faktoriem, taču Eiropas volejbolu uzraugošā iestāde atbildēja, ka robežas ir vaļā un jābrauc uz Čehiju. Ja tas netiks darīts, Jūrmalas klubam tiks piešķirts zaudējums.

“Viņi mainīja spēles noteikumus sacensību gaitā,” saka Tunte. “No divām spēlēm Latvijā nonācām pie brauciena uz Čehiju. Mums atbalstītāji ir Latvijā, un mūsu spēlēšanu mājās atbalstīja arī Latvijas Volejbola federācija.”

Viņš piebilst, ka latvieši acīmredzot nav interesanti CEV. “Noteikumi paredz, ka spēļu neaizvadīšanas gadījumā, ja pusēm neizdodas vienoties, nākamajā kārtā iekļūst komanda, kas ir augstāk reitingā,” viņš skaidro, ka noteikumi ir par labu spēcīgākajiem klubiem un CEV neko nedara, lai ar savu risinājumu nāktu pretī abām pusēm.

“Ja tas ir valstu reitings, es neredzu jēgu lielo valstu – Krievijas, Itālijas un Polijas – klubiem kaut kur braukt, jo viņi nākamajā kārtā iekļūst tāpat. Brauciet pie mums uz to vienu spēli, mēs jūs “sadauzām”, ejam tālāk, kā arī ietaupām laiku un naudu,” uz neloģiskajiem CEV risinājumiem Covid-19 pandēmijas apstākļos norāda jūrmalnieku menedžeris.

Beigās Jūrmalas klubs vēl piedāvāja kopā ar Prāgas klubu doties uz “burbuli” Ukrainas pilsētā Horodokā, kur paredzēts izspēlēt astotdaļfinālus un ceturtdaļfinālus, un pirms tiem aizvadīt vienu spēli, kurā tiek noskaidrots, kura no abām komandām iekļūst astotdaļfinālā, taču arī tam CEV nav piekritusi.

Jau ziņots, ka no CEV Izaicinājuma kausa izstājās arī Jēkabpils “Lūši”, kuriem neizdevās uzspēlēt pret Itālijas grandu Milānas “Allianz Powervolley”.

CEV Izaicinājuma kausā sievietēm divreiz Rīgā savām pretiniecēm no Čehijas TJ Ostrava” zaudēja “Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte”.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
7
5.25
1.39
1.29
6
9.25
6.75
4.8
1.43
1.65
-
2.25
2.05
3.75
3.2
1.78
4.25
3.6
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām