Latvijas sieviešu basketbola izlase 2027. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrajā kārtā K grupā spēkosies ar Itālijas, Slovēnijas un Austrijas valstsvienībām, noskaidrojās šodien notikušajā izlozē.
Pirms izlozes komandas bija sadalītas četros grozos, ņemot vērā vietu FIBA rangā. Latvijas valstsvienība (35. vieta pasaulē, 18. vieta Eiropā) bija iekļauta trešajā grozā. No pirmā groza K grupā tika ielozēta Itālijas izlase (trešā vieta 2025. gada Eiropas čempionātā, tikko kvalificējās Pasaules kausa izcīņai), no otrā – Slovēnija (devītā vieta 2025. gada Eiropas čempionātā), ar kuru latvietes jau tikās pirmajā kārtā, bet no ceturtā – Austrija.
Paredzams, ka latvietes turnīru sāks 11. novembrī Rīgā, spēlējot ar Austrijas izlasi. Sekos spēles izbraukumā ar Slovēnijas (14.) un Itālijas (17.) izlasēm. Otrais aplis tiks izspēlēts 2027. gada februārī: 10. februārī izbraukumā Austrijā, 13. un 16. februārī Rīgā ar Slovēniju un Itāliju.
“Itālija patlaban ir viena no Eiropas top komandām. Slovēnijas izlasi labi pazīstam, bet arī viņas labi pazīst mūs. Tikko Rīgā uzvarējām, taču jāņem vērā, ka tajā mačā nespēlēja naturalizētā spēlētāja Šeparda. Austrijas izlase pārsteidza kvalifikācijā. Stipras pretinieces, bet mūsu mērķis ir skaidrs – jāizcīna ceļazīme uz finālturnīru,” izteicies Latvijas sieviešu izlases galvenais treneris Matīss Rožlapa.
“Kvalifikācijas pirmā posma laikā ne tikai sasniedzām sportiskos mērķus, sešās spēlēs izcīnot piecas uzvaras, bet, galvenais, iestrādājām komandas spēles pamatprincipus, kurus gribam attīstīt tālāk. Paldies spēlētājām par ieguldīto enerģiju un pozitīvo attieksmi! Tāpat kā pirms gada, arī šovasar plānojam pastrādāt kopā, lai uzturētu komandas garu un palīdzētu spēlētājām sagatavoties nākamajai sezonai, kurā cīnīsimies par lieliem mērķiem,” norādījis Rožlapa.
Kvalifikācijas pirmajā kārtā Latvijas basketbolistes B grupā cīnījās ar Nīderlandi, Igauniju un Slovēniju. Latvija uzvarēja piecās no sešām spēlēm un ieņēma pirmo vietu grupā.
2027. gada Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks no 16. līdz 27. jūnijam. Grupu turnīri notiks Antverpenē (Beļģija), Klaipēdā (Lietuva), Espo (Somija) un Stokholmā (Zviedrija). Šo valstu komandām garantētas vietas finālturnīrā. Medaļas un sešas ceļazīmes uz 2028. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru tiks sadalītas izslēgšanas turnīrā Viļņā.
| I grupa | J grupa | K grupa | L grupa | M grupa | N grupa |
| Polija | Horvātija | Latvija | Slovākija | Ukraina | Portugāle |
| Turcija | Spānija | Itālija | Serbija | Francija | Vācija |
| Melnkalne | Čehija | Slovēnija | Grieķija | Lielbritānija | Ungārija |
| Izraēla | Bulgārija | Austrija | Nīderlande | Luksemburga | Dānija |
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu