Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komisārs Ādams Silvers, tiekoties ar klubu īpašniekiem, atklāja, ka cīņa ar “tankošanu” šobrīd ir ļoti sarežģīta problēma, ko līga šobrīd cenšas rūpīgi izanalizēt, lai spētu rast visefektīvāko risinājumu tās novēršanai.
“Tankošana” jeb komandu apzināta zaudēšana, lai palielinātu savas izredzes uz labākas drafta izvēles iegūšanu, īpaši novērojama NBA pamatturnīru otrajā pusē, kad komandas, kas jau praktiski zaudējušas izredzes kvalificēties “play-off”, nereti līdz sezonas izskaņai atpūtina savus līderus, laukumā sūtot mazpieredzējušus vai iemaņu ziņā daudz vājākus spēlētājus, kas veicina zaudējumu krāšanos.
NBA vadība šo problēmu cer risināt ar izmaiņām drafta izlozes kārtībā. Ja līdz šim klubs ar visvājāko uzvaru-zaudējumu bilanci automātiski ieguva 25% iespējamību izlozē tikt pie pirmās izvēles, bet otras vājākās komandas iespējas ir 19,9%, tad sākot ar 2019. gada NBA draftu trim vājākajām pamatturnīra vienībām šīs izredzes būs vienādas, ar 14% iespējamību iegūt pirmo numuru.
“Redzēsim, cik lielu iespaidu atstās šīs izmaiņas, taču jau tagad jūtu, ka ar to nebūs gana. Apzināmies, ka mūsu mērķis ir katru vakaru laukumā redzēt labākos spēlētājus, taču vēlamies, lai tas būtu balansā ar klubu centieniem veikt komandu pārbūves. Zinu, ka šosezon nekas tāds nenotika, un es esmu ļoti neapmierināts,” nolūkus turpināt risināt šo problēmu pauda Silvers.
“Apzinos, ka pēc vecās sistēmas komandām ir liels vilinājums uzlabot savas izredzes nākamajos NBA draftos. Šajā situācijā pēdējais, ko es vēlotos darīt kā NBA komisārs ir doties pie komandām un ar pirkstu norādīt, kurus spēlētājus laist laukumā un cik ilgi viņiem būtu jāspēlē.”
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu