Somu žurnālists par Latvijas klubu Somijā, kopējo PČ pieteikumu un kaislīgiem Latvijas faniem

22/05/2022 10:17
Nokopēts
Somijas izlases fani

Pēdējās dienās un nedēļās izskatās, ka par Latvijas hokeja federācijas (LHF) galveno sadarbības partneri kļuvusi Somija. Dažas jauniešu komandas nākamsezon spēlēs šajā valstī, tiek runāts par Latvijas kluba dalību Somijas pēc spēka otrajā līgā (“Mestis”), savukārt 2023. gada PČ varētu notikt Tamperē un Rīgā. Lai uzzinātu vairāk par to, cik tas tiešām ir vajadzīgs pašiem somiem, “sportazinas.com” aprunājās ar Somijas medija “Iltalehti” hokeja apskatnieku Lasi Kuismu.

“Šis ir interesants jautājums,” Latvijas kluba iespējamo pievienošanos “Mestis” komentē žurnālists. “Tā ir otrā spēcīgākā līga Somijā, bet pašlaik situācija tajā neizskatās labi. “Liiga” jeb augstākā līga ir slēgta, kas nozīmē, ka komandas no “Mestis” nevar tikt paaugstinātas līdz “Liiga”. Tas novedis pie lielās līmeņa atšķirības starp divām līgām, gan pēc skatītāju skaita, gan pēc algām. “Liiga” klubi ir krietni bagātāki nekā “Mestis” klubi. Daudzi somi uzskata, ka to varētu mainīt. Ja “Mestis” komandas varētu pacelties uz “Liga”, tas padarītu “Mestis” par krietni interesantāku turnīru un palīdzētu mūsu hokejam kopumā. Problēma ir tāda, ka “Liiga” komandas ir arī līgas īpašnieki un neizskatās, ka viņi būtu gatavi to atvērt, jo tad kādam draudētu izkrišana uz “Mestis”,” stāsta apskatnieks.

Tas nozīmē, ka “Mestis” ir visai niecīgas izredzes attīstīties tieši Somijā. Iespējams, tas ir iemesls, kādēļ notiek sarunas ar Latviju un citam Baltijas valstīm. Es redzu, ka “Mestis” nevar augt Somijā un viņi meklē iespējas augt, iesaistot citas valstis. Es gan gribētu, lai “Liiga” ir atvērta līga, un lai “Mestis” [labākajām] komandām tiktu dota iespēja saņemt paaugstinājumu, ja tās tiešām ir labas,” savu redzējumu sniedz žurnālists.

“Somija ir liela valsts, bet ar Latvijas komandu “Mestis” teritorija kļūtu vēl lielāka. Es gribētu zināt, ko paši spēlētāji domās par to, ka būs jābraukā vēl vairāk. Jo pašlaik situācija ir tāda, ka viņi daudz ceļo, saņem mazu naudu un dara daudz darba,” aizkulises atklāj Kuisma. “Es nezinu “Mestis” klubu vidējo budžetu, bet varu dot jums dažus skaitļus. Šosezon par čempioni kļuva “Kettera” vienība. Viņu apgrozījums 2020./2021. gada sezonā bija 521 600 eiro, savukārt personāla izmaksas (spēlētāji, treneri, citi darbinieki) bija 332 tūkstoši eiro. Savukārt “KooVee” vienība šosezon ieņēma pēdējo vietu. Viņi apgrozījums 2020./2021. gada sezonā bija 196 400 eiro, bet personāla izmaksas – 80,5 tūkstoši eiro,” atklāj soms.

“Domāju, organizēt divus PČ pēc kārtas ir vieglāk nekā vienu tik īsā laikā,” par Krievijai atņemtā 2023. gada Pasaules čempionāta likteni saka kolēģis. “Vai tas tiešām vajadzīgs Somijai? No šī gada PČ Somijas hokeja federācija cer uz peļņu 5-10 miljonu eiro apmērā. Kad 2012. un 2013. gadā pie mums notika PČ kopā ar Zviedriju, par diviem turnīriem federācija iekasēja 12,1 miljonu eiro. Organizēt PČ ir visai izdevīgi. Esmu pārliecināts, ka daudzas valstis gribētu rīkot PČ, un jautājums ir par to, kurš saņems tās tiesības [uz 2023. gada turnīru]. Uzskatu, ka Latvijas un Somijas pieteikums ir diezgan spēcīgs, jo pie mums viss jau ir gatavs. Bet, protams, tas būtu godīgi dot iespēju arī citām valstīm, ja tādas ir. Uz 2023. gada PČ rīkošanu pretendē arī Slovēnija un Ungārija. No vienas puses, šīs ir valstis, kurās hokejam ir potenciāls attīstīties. No citas – vai PČ tajās tiešām tiks organizēts labā līmenī?” jautā hokeja apskatnieks.

“Daudz nezinu par jūsu hokeju, liekas, ka jums vienmēr bijuši meistarīgi un spēcīgi spēlētāji ar labu slidošanu. Ko es atceros no 2006. gada Rīgā – jūsu cilvēki tribīnēs bijuši kaislīgi. Gribētos ko tādu redzēt arī Somijā – šogad atmosfēra Tamperes arēna nav tik laba, kādai tai jābūt,” Somijas fanu uzvedību komentē žurnālists.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām