Šosezon bez zaudējumiem spēlējošā “Valmiera”/ORDO BBL mačā uzņem Tallinas TLU/”Kalev” vienību

27/10/2015 01:33
Nokopēts

Valmiera, 27.okt., LETA. Šosezon bez zaudējumiem spēlējošā “Valmiera”/ORDO komanda šodien aizvada “Triobet” Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārā čempionāta maču, kurā savā laukumā uzņem Tallinas TLU/”Kalev” no Igaunijas.

Mača sākums paredzēts plkst.18.30, bet tas norisināsies Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Reklāma
Saturs turpinās

“Valmiera”/ORDO komandai sezonas sākums izdevies teicams un septiņās aizvadītajās spēlēs izcīnītas tikai uzvaras. Latvijas čempionātā “Valmiera”/ORDO iekrājusi piecus panākumus un ir vienīgā komanda, kas nav piedzīvojusi zaudējumus un ar 100% uzvaru atrodas turnīra tabulas pirmajā vietā. BBL turnīrā vidzemnieki aizvadījuši divas spēles, vispirms ar rezultātu 90:59 sagraujot Igaunijas komandu Raplas “Avis”, bet pēc tam ar ar 89:65 pārliecinoši uzvarot citu Igaunijas klubu “Port of Parnu”.

Tikmēr TLU/”Kalev” BBL čempionātā šosezon aizvadījusi vienu dueli, kurā ar 67:75 piekāpās Panevēžas “Lietkabelis” no Lietuvas, bet trīs Igaunijas čempionāta cīņās tikusi pie divām uzvarām, kopvērtējuma tabulā ieņemot trešo pozīciju.

Savukārt plkst.19 Rakverē savā starpā cīnīsies latviešu Roberta Stumbra un Reiņa Strupoviča pārstāvētā vietējā igauņu vienība “Tarvas” un Kazahstānas vienība Atirau “Barsi”.

Šī “Tarvas” komandai būs otrā spēle jaunajā BBL sezonā. Pagājušajā sezonā tā ar latvieti Juri Umbraško ierindā izcīnīja ceturto vietu Igaunijas čempionātā, bet šajā starpsezonā piesaistījusi divus citus Latvijas basketbolistus. Kā zināms, Stumbris pagājušo sezonu iesāka tieši “Tarvas” komandā, bet tās laikā tika pieķerts marihuānas lietošanā un saņēma deviņu mēnešu diskvalifikāciju.

Pirmajā BBL cīņā “Tarvas” ar 74:64 pieveica Latvijas komandu “Jēkabpils”. Savukārt “Barsi” savā pagaidām vienīgajā cīņā ar 79:86 piekāpās citam latviešu klubam “Liepāja”/”Triobet”.

Kazahstānas vienība sezonas laikā ikdienā spēlē Latvijā un sacenšas arī Rietumu līgas turnīrā. “Barsi” treneru kolektīvā šosezon ir arī Latvijas speciālists Edmunds Valeiko.

Jaunajā BBL sezonā piedalās 14 komandas no četrām valstīm, kas sadalītas divās apakšgrupās, pa septiņām vienībām katrā. A grupā spēlē “Barons”/LDz, “Valmiera”/ORDO (abi – Latvija), Panevēžas “Lietkabelis”, Ķēdaiņu “Ņevežis” (abi – Lietuva), kā arī Raplas “Tyco”, “Port of Parnu” un Tallinas TLU/”Kalev” (visi – Igaunija).

Savukārt B grupā sacenšas Atirau “Barsi” (Kazahstāna), “Jēkabpils”, “Jūrmala”/”Fēnikss”, “Liepāja”/”Triobet” (visi – Latvija), Rakveres “Tarvas”, Tallinas TTU (abi – Igaunija) un “Prienai-Birstonas” (Lietuva).

Kazahstānas komanda “Barsi” regulārās sezonas laikā vairākas spēles aizvadīs savā laukumā, bet citas cīnīsies izbraukumā.

Izslēgšanas turnīram kvalificēsies abu grupu piecas labākās komandas, kā arī labākā no sestās vietas ieguvējām. Savukārt citām vienībām būs iespēja piedalīties izslēgšanas turnīrā, ja tajā iesaistīsies mazāk par piecām komandām no FIBA Eiropas kausa.

Izslēgšanas turnīrā ar pirmajiem numuriem tiks izliktas tieši vienības no Eirokausiem – čempioni “Šiauliai” (Lietuva) būs izlikti ar pirmo numuru, otrais tiks Latvijas vicečempioniem “Ventspils”, bet attiecīgi trešais, ceturtais un piektais numurs gaida Utenas “Juventus” (Lietuva), Tartu TU/”Rock” (Igaunija) un Pasvāles “Pieno žvaigzdes” (Lietuva).

Iepriekšējā sezonā par BBL čempioni tika kronēta “Šiauliai”, kas finālā divu spēļu summā pieveica “Ventspili”.

Aizvadītajā sezonā BBL pamatturnīrā piedalījās 22 komandas no piecām valstīm.

Jaunajā sezonā BBL ieguvusi jaunu titulsponsoru – bukmeikeru uzņēmumu “Triobet”, kas līgu atbalstīs turpmākos trīs gadus.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām