Stenlija kauss sāk “tūri” ar spēlētājiem, līdz Latvijai šomēnes neatbrauks

14/07/2025 17:25
Nokopēts
Stenlija kauss

Vakar Nacionālās hokeja līgas (NHL) čempionu trofeja Stenlija kauss uzsācis savu “ceļojumu”, dodoties uz Kvebekas provinci Kanādā.

Jau ziņots, ka aizvadītajā sezonā par trofejas ieguvēju otro sezonu pēc kārtas kļuva Uvja Balinska pārstāvētā Floridas “Panthers”, kura finālā ar 4-2 pārspēja Edmontonas “Oilers”. Pēc NHL noteikumiem, katrs čempionkomandas spēlētājs iegūst kausu savā īpašumā uz vienu dienu un drīkst to atvest uz kādu no sev zīmīgām vietām.

Reklāma
Saturs turpinās

Par pirmo spēlētāju no šī gada čempionkomandas, kuram kauss tika pasniegts uz vienu dienu, kļuva uzbrucējs Eidži Grīrs, kurš to atveda uz dzimto provinci. Tiek ziņots, ka kauss tālu nebija jāved, jo nesen notikušajā uzvārdu iegravēšanas ceremonija notika tieši šajā provincē.

Iepriekš žurnālists Mārtiņš Kļavenieks vēstīja, ka šogad kauss Latvijā būs apskatāms augustā, konkrētu datumu vēl neminot. Kā arī tiek ziņots, ka šogad Balinskis kausu nevedīs uz Ventspili. Visticamāk, tas apskatei būs pieejams Rīgā.

Jau ziņots, ka arī Balinskim šis ir otrais izcīnītais Stenlija kauss pēc kārtas. Ja pērn viņa uzvārds uz tā netika iegravēts, jo netika izpildīti aizvadīto spēļu skaita kritēriji, tad šogad tie ir izpildīti un arī latviešu aizsarga uzvārds ir atrodams uz kausa.

Jāatgādina, ka Stenlija kauss Rīgā bija apskatāms arī 2023. gadā, kad Teodors Bļugers to izcīnīja Vegasas “Golden Knights” sastāvā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām