Divu Latvijas basketbolistu cīņā svētdien Lietuvas kausa finālā Jānis Strēlnieks un Kauņas “Žalgiris” svinēja uzvaru pār Kaspara Bērziņa pārstāvēto Panevēžas “Lietkabelis”. “Žalgiris” Viļņā par Karaļa Mindauga kausa izcīņu nosauktā turnīra finālā pārspēja “Lietkabelis” ar 91:66 (22:12, 24:15, 22:16, 23:23).
Final score: Lietkabelis – Zalgiris 66-91. Zalgiris are the King Mindaugas Cup 2022 champions! 🏆 pic.twitter.com/OcINZWX4gT
ReklāmaSaturs turpinās— BC Zalgiris Kaunas (@bczalgiris) February 20, 2022
Strēlnieks laukumā pavadīja 18 minūtes un 20 sekundes, realizējot vienīgo divpunktu metienu un vienīgo tālmetienu. Tāpat viņa kontā arī divas atlekušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divas kļūdas, trīs personiskās piezīmes, kā arī lietderības koeficients trīs un +/- rādītājs +12.
Bērziņš pretinieku komandā ar 13 punktiem kļuva par otru rezultatīvāko basketbolistu. 21 minūtē un 45 sekundēs laukumā viņš realizēja vienu no četriem trīspunktu metieniem, kā arī četrus no astoņiem divpunktu metieniem un abus soda metienus. Tāpat viņa kontā arī četras atlekušās bumbas, viena kļūda, trīs personiskās piezīmes, divi izprovocēti pārkāpumi pretiniekiem, kā arī lietderības koeficients septiņi un +/- rādītājs -14.
Uzvarētājiem 25 punktus guva Džošua Nībo, bet Žofrijs Loverņs sakrāja 19 punktus un astoņas atlēkušās bumbas. Pretiniekiem ar 14 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām rezultatīvākais bija Vītenis Lipkevičs.
Spēlē par trešo vietu “Šiauliai” ar 71:76 (16:23, 18:14, 19:13, 18:26) piekāpās Viļņas “Rytas”. Jau ziņots, ka sestdien pusfinālos “Žalgiris”pārspēja “Šiauliai” ar 80:68, bet “Lietkabelis” ar 82:80 apspēlēja Viļņas “Rytas”. Pagājušajā sezonā “Žalgiris” finālā ar 76:69 pārspēja “Lietkabelis” vienību.
Latvijas basketbolists Rolands Šmits svētdien Granadā laukumā nedevās, bet viņa pārstāvētā “Barcelona” svinēja panākumu Karaļa kausa finālā pār Madrides “Real”. Lietuviešu speciālista Šarūna Jasikēviča vadītā “Barcelona” uzvarēja “Real” ar 64:59 (5:19, 13:10, 23:17, 23:13).
🏆 ᴄ ᴀ ᴍ ᴘ ᴇ ᴏ ɴ ᴇ ꜱ 🏆
🙌 @FCBbasket pic.twitter.com/mRH4W2lx3R
— FC Barcelona (@FCBarcelona_es) February 20, 2022
Barselonas klubs pretiniekus rezultātā noķēra vien ceturtās ceturtdaļas sākumā, kā arī guva pēdējos piecus punktus mačā. Šmits laukumā nedevās, taču trešo reizi kļuva par kausa ieguvēju.
Rezultatīvākais Barselonas komandā ar 19 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un sešām izprovocētām piezīmēm bija Nikola Mirotičs, kurš realizēja visus deviņus soda metienus. 12 punktus sakrāja lietuvietis Roks Jokubaitis. Madrides vienībā desmit punktus guva Tomā Ertels.
Jau ziņots, ka “Barcelona” ceturtdaļfinālā ar 107:70 uzvarēja Mārča Šteinberga pārstāvēto Manrezas “Baxi”, bet pusfinālā – Rinalda Mālmaņa pārstāvēto Mursijas UCAM ar 103:90. “Real” ceturtdaļfinālā ar 73:67 apspēlēja Lugo “Rio Breogan”, bet pusfinālā ar 94:74 – Tenerifes “Lenovo” Ceturtdaļfināla barjeru nepārvarēja Badalonas “Joventut” bez Kriša Helmaņa pieteikumā, kas ar 62:64 piekāpās Tenerifes “Lenovo”.
Karaļa kausā piedalās komandas, kas pēc Spānijas čempionāta pirmās puses ieņēma vietas pirmajā astoņniekā. Pērn Madridē “Barcelona” ar 88:73 (20:11, 32:20, 17:19, 19:23) uzvarēja Madrides “Real”, Rolandam Šmitam otro reizi karjerā kļūstot par Karaļa kausa ieguvēju. 2019.gadā viņš kļuva par pirmo latvieti, kurš triumfējis Karaļa kausa izcīņā. “Real” ar 28 uzvarām ir turnīra titulētākā komanda, bet “Barcelona” izcīnījusi par vienu titulu mazāk. Iepriekšējo reizi kāda cita komanda uzvarēja 2009.gadā, kad prestižo trofeju ieguva “Baskonia”.
Latvijas basketbolists Ingus Jakovičs svētdien Limožā guva piecus punktus Francijas augstākās līgas vienības Limožas CSP uzvarā. Limožas CSP savā laukumā pārspēja “Pau-Orthez” komandu ar 85:75 (19:14, 30:20, 17:18, 19:23).
Jakovičs laukumā pavadītajās 14 minūtēs realizēja piecus no sešiem soda metieniem, bet garām grozam lidoja vienīgais divpunktu metiens. Viņš arī divreiz rezultatīvi piespēlēja, vienreiz kļūdījās, četrreiz pārkāpa noteikumus un trīsreiz izprovocēja pārkāpumus pretiniekiem, kā arī noslēdza spēli ar +/- rādītāju +6 un lietderības koeficientu četri. Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 18 gūtajiem punktiem bija Kristians Masinburgs. Nantēras vienībā 21 punktu sakrāja Džastins Bibinss.
Limožas vienība ar izcīnītām desmit uzvarām 20 aizvadītās spēlēs turnīra tabulā ieņem devīto vietu un cīnās par iekļūšanu “play-off” turnīrā. Limožas CSP vienošanos ar Latvijas basketbolistu noslēgusi līdz sezonas beigām.
Rodions Kurucs svētdien Nišā guva deviņus punktus Belgradas “Partizan” zaudējumā Korāča kausa jeb Serbijas kausa basketbolā finālā. “Partizāni” svētdien finālā ar 68:85 (13:20, 15:29, 18:18, 22:18) piekāpās citai Belgradas komandai “Crvena zvezda mts”.
Latvijas basketbolists 31 minūtē un 14 sekundēs laukumā realizēja trīs no četriem divpunktu un vienu no četriem trīspunktu metieniem. Viņš arī izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, reizi rezultatīvi piespēlēja, trīsreiz pārķēra bumbu, sakrāja trīs personiskās piezīmes un reizi izprovocēja piezīmi pretiniekam, kā arī sakrāja spēlē sliktāko +/- rādītāju -17 un lietderības koeficientu desmit. Rezultatīvākais “Partizan” vienībā ar 19 punktiem bija Matiass Lesors, bet pretiniekiem 18 punktus sakrāja Nikola Kaliničs.
Jau ziņots, ka “Partizan” piektdien Nišā ceturtdaļfinālā ar 101:48 sagrāva Zemunas “Borac”. un sestdien ar 92:89 pieveica citu Belgradas komandu FMP. “Crvena zvezda mts” pusfinālā ar 72:53 pieveica vēl vienu Belgradas vienību “Mega”. “Crvena zvezda mts” uzvarēja Korāča kausa izcīņā otro gadu pēc kārtas un uzvaru skaita ziņā ar astoņām panāca “Partizan”. 2021.gada finālā “Crvena zvezda mts” ar 73:60 pārspēja Belgradas “Mega”.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu