Šveice turpina būt neapturama un nodrošina pirmo vietu grupā

21/05/2023 22:52
Šveices hokeja izlase

Šveices vīriešu hokeja izlase svētdien “Arēnā Rīga” uzvarēja arī pasaules čempionāta sestajā mačā un nodrošināja pirmo vietu B apakšgrupā, kuras pēdējā spēlē otrdien tiksies ar Latviju. Šveices hokejisti ar 4:2 (1:1, 2:0, 0:1) uzvarēja Čehiju.

Septītajā minūtē čehus vadībā izvirzīja Romāns Červenka, bet perioda otrajā pusē Romēns Lefels panāca 1:1. Otrajā periodā līdz trešdaļas vidum šveiciešiem divus vārtus guva Andreass Ambīls. Trešā nogriežņa 12.minūtē Dominiks Kubalīks vairākumā samazināja pretinieku pārsvaru, taču nepilnas četrarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Taners Rišārs atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

B grupā 18 punkti sešās spēlēs ir Šveicei, 13 – Čehijai un 11 punkti – piecas cīņas aizvadījušajai Kanādai, kuras jau nodrošinājušas vietu izslēgšanas turnīra spēlēs. 11 punktus sešās cīņās sakrājusi Latvija, astoņi punkti ir Slovākijai, četri sešās spēlēs – Kazahstānai un piecās – Norvēģijai, bet punktus nav guvusi Slovēnija.

Tikmēr A apakšgrupā Tamperē ASV ar rezultātu 9:0 (3:0, 1:0, 5:0) sagrāva Franciju. ASV hokejisti pa Francijas izlases vārtiem meta 44 reizes, bet Drū Komeso amerikāņu vārtos atvairīja visus 13 pretinieku metienus.

Ar trīs vārtiem un rezultatīvu piespēli ASV izlasē izcēlās Katers Gotjē, vārti un trīs rezultatīvas piespēles bija Tomesam Džozefam Tainenam, divus vārtus guva Drū O’Konors, bet maču ar 1+2 noslēdza Skots Perunovičs un Konors Gārlends.

A grupā līdere ar 18 punktiem sešās spēlēs ir ASV, 14 punktus piecās cīņās sakrājusi Zviedrija, bet sešās spēlēs 13 punkti ir Somijai, visām jau nodrošinot vietu izslēgšanas turnīra spēlēs. Sešās cīņās deviņi punkti it Vācijai, piecās spēlēs astoņi punkti – Dānijai, četri punkti – Francijai, divi – Ungārijai, bet viens punkts sešās cīņās ir Austrijai.

Pērn pasaules meistarsacīkstēs triumfēja somi, kuri izšķirošajā mačā bija pārāki pār Kanādu. Pasaules čempionāts, kuru kopīgi rīko Somijas pilsēta Tampere un Rīga, norisināsies līdz 28.maijam.