TOP 15 NBA spēlētāji, kuri nopelnījuši milzu algas, esot zaudējošās komandās

13/03/2020 22:22
Nokopēts
Stefons Mārberijs, Karmelo Entonijs, Kevins Lavs, www.sportazinas.com

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas neko nedara bez iemesla un kārtīgas izpētes. Tās analizē, pēta un beigu beigās izraugās potenciāli talantīgākos spēlētājus draftā, izvēlas pieejamākos un labākos variantus brīvo aģentu tirgū, meklē iespējas maiņu darījumos un veido sastāvus, lai cīnītos par titulu.

NBA komandas cenšas parakstīt līgumus ar labākajiem pieejamajiem spēlētājiem. Jo spējīgāks tu esi, jo lielāku naudu saņem. Tā kā NBA komandām principā ir līdzīgas finansiālās iespējas, ja runājam par spēlētāju algu maksāšanu (“mazais zīmols” Minesotas “Timberwolves”, piemēram, mierīgi var maksāt tikpat lielas summas, cik “lielais zīmols” Bostonas “Celtics”), tad jebkurš tīri finansiāli var atļauties sastāvam pievienot elites līmeņa zvaigznes vai vienkārši labus basketbolistus. Tas, vai spēlētājs, pats vēlas doties uz konkrētu komandu, jau ir cits stāsts.

NBA vēsturē ir bijuši vairāki gadījumi, kad ar basketbolistiem tiek parakstīti lieli līgumi, taču reālu labumu komandai tas nav nesis. Basketbola platforma “HoopsHype” ir apkopojusi un sarēķinājusi, kuri basketbolisti  savu karjeru laikā ir saņēmuši vislielākās algas, spēlējot komandās, kas regulāro sezonu noslēgušas ar vairāk zaudējumiem nekā uzvarām.

Līdz ar to šādus līgumus var uzskatīt par sliktiem, jo tie ir milzīgi, aizņem kapacitāti komandas algu griestos, apgrūtina jaunu spēlētāju iegūšanu, basketbolistu iesaistīšanu maiņās un kluba fleksibilitāti nākotnē.

15. Taisons Čendlers

Attēlu rezultāti vaicājumam “tyson chandler”

19 – sezonas NBA karjerā
10 – sezonas, kurās zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru
85,9 M dolāri – alga pirms nodokļiem zaudējošās komandās

Neskatoties uz to, ka Čendleram ir NBA tituls un deviņas sezonas izslēgšanas turnīros, viņš tik un tā lielāko daļu karjeras pavadījis zaudējošās komandās. Piemēram, laikā no 2015. līdz 2018. gadam Čendlers no Fīniksas “Suns” saņēma teju 50 miljonus dolāru un lieki piebilst, ka viņš ne reizi ar šo komandu neuzspēlēja “play-off” mačos.

14. Bruks Lopess

Attēlu rezultāti vaicājumam “brook lopez”

11 – sezonas NBA karjerā
8 – sezonas, kurās zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru
89 M dolāri – alga pirms nodokļiem zaudējošās komandās

Lai arī pēdējā laikā varētu šķist, ka Lopess ir visai veiksmīgs spēlētājs, pārstāvot vienu no šī brīža favorītēm Milvoki “Bucks”, tomēr pirms tam viņa karjera aizritējusi pārsvarā zaudējošās komandās (Ņūdžersijas/Bruklinas “Nets” un Losandželosas “Lakers”). Pirms pievienošanās “Bucks” 2018. gadā viņš izslēgšanas turnīra bija spēlējis vien divas reizes.

13. Beirons Deiviss

Attēlu rezultāti vaicājumam “baron davis warriors”

15 – sezonas NBA karjerā
7 – sezonas, kurās zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru
91,1 M dolāri – alga pirms nodokļiem zaudējošās komandās

Savos labākajos gados Deiviss bija spožs spēlētājs, kurš bija gana atlētisks un apveltīts ar lielisku bumbas pieturēšanas un piespēlēšanas prasmi. Viņš karjeras sākumā piecas sezonas pēc kārtas spēlēja izslēgšanas mačos, bet pēc tam atlikušajās 10 sezonās to iespēja vien divreiz. Deiviss bijis arī Andra Biedriņa komandas biedrs savulaik Goldensteitas “Warriors” rindās.

12. Zeks Rendolfs

Attēlu rezultāti vaicājumam “zach randolph nba.com”

18 – sezonas NBA karjerā
8 – sezonas, kurās zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru
92,1 M dolāri – alga pirms nodokļiem zaudējošās komandās

Rendolfs nav sliktākais piemērs no visiem. Lielāko daļu karjeras viņš tomēr ir spēlējis uzvarošās komandās. Labākajos gados viņš kā Memfisas “Grizzlies” spēlētājs pelnīja ap 17 miljoniem sezonā un arī regulāri cīnījās “play-off”, bet pirms Memfisam viņam bija lieli līgumi Portlendas “Trail Blazers”, Ņujorkas “Knicks” un Losandželosas “Clippers” rindās, bet karjeras izskaņā viņš divās sezonās nopelnīja papildus 20 miljonus Sakramento “Kings”, ar kuru izslēgšanas turnīrā nespēlēja.

11. Kobe Braients

Attēlu rezultāti vaicājumam “kobe bryant”

20 – sezonas NBA karjerā
4 – sezonas, kurās zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru
93,1 M dolāri – alga pirms nodokļiem zaudējošās komandās

Šeit, protams, varētu rasties jautājumi. Braients bija leģenda, kurš izslēgšanas mačus izlaida tikai četrās no 20 sezonām. Viņš ir pieckārtējs čempions un divkārtējs finālu MVP, tomēr skaitļi runā paši par sevi. Kobe pēdējās karjeras sezonās vairāk pelnīja, nevis veda “Lakers” pretim uzvarām – pēdējo trīs NBA sezonu laikā viņš nopelnīja 79 miljonus dolāru, izslēgšanas mačos nespēlējot. Protams, tādēļ mēs viņu nesauksim par “neveiksminieku”, kāds viņš noteikti nebija. Skaidrs, ka “Lakers” ar Braienta pēdējo līgumu gribēja arī viņam pateikt “paldies” par ieguldījumu klubā visas karjeras laikā.

10. Herisons Bārnss

Attēlu rezultāti vaicājumam “harrison barnes champion”

8 – sezonas NBA karjerā
4 – sezonas, kurās zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru
93,5 M dolāri – alga pirms nodokļiem zaudējošās komandās

Bārnss šajā topā gadu gaitā varētu pakāpties augstāk. Viņa karjeras ievads Goldensteitā bija daudzsološs, tiekot arī pie viena titula, taču pēc tam sākās lielā pelnīšana. Ja “Warriors” sastāvā viņš četrās sezonās tika pie nepilniem 15 miljoniem, tad nākamajās četrās, šo ieskaitot, Bārnsa kontā ieripojuši 93,5 miljoni dolāru. Ja šī NBA sezona netiks atcelta, “Kings”, visticamāk, nepretendēs uz vietu “play-off” un Bārnss ceturto gadu pēc kārtas izlaidīs izslēgšanas turnīru.

9. Džuvans Hovards

Attēlu rezultāti vaicājumam “juwan howard nba.com”

22 – sezonas NBA karjerā
11 – sezonas, kurās zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru
94,6 M dolāri – alga pirms nodokļiem zaudējošās komandās

No 22 sezonām Hovards izslēgšanas turnīrā bija septiņas reizes, bet divas no tām bija karjeras izskaņā, kur viņš bija dziļš Maiami “Heat” rezervists. Viņš savulaik noslēdza septiņu gadu 105 miljonu līgumu ar “Wizards”. Kopā ar Vašingtonu viņš izslēgšanas spēlēs pabija vienu reizi.

8. Džo Džonsons

Attēlu rezultāti vaicājumam “joe johnson nba.com”

19 – sezonas NBA karjerā
7 – sezonas, kurās zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru
94,7 M dolāri – alga pirms nodokļiem zaudējošās komandās

Džonsons lielāko daļu karjeras bija veiksmīgs spēlētājs, 13 reizes sasniedzot “play-off”, tomēr sezonās, kurās viņa komanda vairāk zaudēja nekā uzvarēja, Džonsons saņēma lielas algas. Viņa iespaidīgākais līgums bija 123,7 miljoni sešos gados, kuru basketbolistam 2010. gadā piešķīra Atlantas “Hawks”.

7. Karmelo Entonijs

Attēlu rezultāti vaicājumam “carmelo anthony knicks”

16 – sezonas NBA karjerā
5 – sezonas, kurās zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru
95,9 M dolāri – alga pirms nodokļiem zaudējošās komandās

NBA zvaigzne, kas, visticamāk, nekad neizcīnīs titulu. Lai arī Karmelo ir nākamais basketbola Slavas zāles dalībnieks, kurš pirmajās 10 sezonās allaž sasniedza izslēgšanas spēles, viņa karjera sabojājās Ņujorkas “Knicks” rindās. Lai arī pirmajās divās sezonās ar šo komandu viņš tika “play-off”, pēc tam viņam bija četru gadu pārtraukums no izslēgšanas spēļu basketbola līdz viņš atkal tur iekļuva kopā ar Oklahomasitijas “Thunder”.

6. Šarīfs Abdur-Rahims

Attēlu rezultāti vaicājumam “shareef abur rahim”

13 – sezonas NBA karjerā
12 – sezonas, kurās zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru
96,2 M dolāri – alga pirms nodokļiem zaudējošās komandās

Spēlētājs, kurš karjeras laikā krietni vairāk zaudēja nekā uzvarēja, ir 2002. gada Zvaigžņu spēles dalībnieks Abdur-Rahims. Lai arī viņš karjeras laikā ne reizi vienas sezonas ietvaros nesaņēma vairāk par 14,6 miljoniem dolāru, tomēr, tik ilgi esot zaudējošās komandas, līgumi sasummējas un beigās naudas izteiksme izveidojās visai iespaidīga.

5. Kevins Lavs

Attēlu rezultāti vaicājumam “kevin love nba.com”

12 – sezonas NBA karjerā
8 – sezonas, kurās zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru
96,2 M dolāri – alga pirms nodokļiem zaudējošās komandās

Lavs četras sezonas ir bijis Lebrona Džeimsa komandas biedrs agrāk jaudīgajā “Cavaliers” komandā, ar kuru uzbrucējs 2016. gadā kļuva par čempionu. Tomēr šīs četras sezonas arī ir vienīgās veiksmīgās viņa karjerā, jo citās, ieskaitot šo, ar “Cavs” viņš pārsvarā ir zaudējis, kā arī ne tās labākās sezonas aizvadītas kopā ar Minesotas “Timberwolves”. Neskatoties uz to, ar četrām labām sezonām un vien titulu, īsti nevarētu teikt, ka Lavs ir neveiksminieks.

4. Rūdijs Gejs

Attēlu rezultāti vaicājumam “rudy gay nba.com”

14 – sezonas NBA karjerā
10 – sezonas, kurās zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru
104,4 M dolāri – alga pirms nodokļiem zaudējošās komandās

Nesen medija “The Ringer” basketbola eksperts Kriss Vernons izteicās: “Gejs ir spēlētājs, ar kuru komandas parasti neuzvar.” Šis citāts nav tālu no patiesības, jo Gejs, lai arī savulaik uzskatīts par spožu spēlētāju, par ko liecina arī statistika (2014./15. gada sezonā vidēji 21,1 punkts mačā), “play-off” uzspēlējis vien trīs sezonas, no kurām divas bija 2019. un 2018. gadā Sanantonio “Spurs” sastāvā, kad Geja karjera jau lēnām gāja uz beigām un statistika vairs nebija tik spīdoša. Gejs it kā bijis zvaigzne, bet tajā pašā laikā savos labākajos gados nav spējis vest komandas (“Grizzlies”, “Kings”, “Raptors”) pretim uzvarām.

3. Eltons Brends

Attēlu rezultāti vaicājumam “elton brand nba.com”

19 – sezonas NBA karjerā
13 – sezonas, kurās zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru
105,2 M dolāri – alga pirms nodokļiem zaudējošās komandās

Brends vienmēr tika uzskatīts par lielu talantu, taču karjeru izbojāja traumas. Divkārtējais Zvaigžņu spēles dalībnieks un 1999. gada NBA drafta pirmais numurs piecas reizes spēlēja izslēgšanas spēlēs. Brends lielu algu pelnīja, ilgus gadus spēlējot “Clippers” un “76ers” komandās, ar kurām gan pārsvarā vairāk zaudēja nekā uzvarēja.

2. Nikolass Batums

Attēlu rezultāti vaicājumam “nicolas batum”

12 – sezonas NBA karjerā
6 – sezonas, kurās zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru
107 M dolāri – alga pirms nodokļiem zaudējošās komandās

Francijas izlases spēlētājs Batums karjeras sākumā bija solīds “Trail Blazers” spēlētājs, taču tad “Hornets” viņam 2016. gadā piešķīra absurdu kontraktu, kura apjoms bija 120 miljoni piecos gados. Batums tā arī ar “Hornets” nav spējis iekļūt izslēgšanas turnīrā pēdējās četrās sezonās, šo ieskaitot. Viņa sniegums kopš lielā līguma parakstīšanas gājis uz leju un šogad viņš pat publiski atvainojās kluba līdzjutējiem, ka nav spējis attaisnot uz sevi liktās cerības.

1. Stefons Mārberijs

Attēlu rezultāti vaicājumam “stephon marbury”

13 – sezonas NBA karjerā
11 – sezonas, kurās zaudējumu ir vairāk nekā uzvaru
136,5 M dolāri – alga pirms nodokļiem zaudējošās komandās

Pārliecinošs līderis – Stefons Mārberijs jeb kādreizējais līgas spīdeklis, kurš pārsvarā dzīvojās pa turnīra tabulas lejasgalu un reizē pelnīja lielu naudu. Viņš bija visai populārs spēlētājs NBA aprindās, kurš piecas reizes spēlēja izslēgšanas turnīrā, divas reizes iekļuva Zvaigžņu spēlē un divreiz bija līgas trešajā simboliskajā izlasē. Mārberijs pārstāvēja tādas komandas kā Minesotas “Timberwolves”, Ņūdžersijas “Nets”, Fīniksas “Suns”, Ņujorkas “Knicks” un Bostonas “Celtics”, bija kvalitatīvs spēlētājs, vidēji karjerā gūstot 19,3 punktus, un pelnīja solīdu algu, taču viņa komandas parasti biežāk zaudēja un Mārberijam tā arī nebija lemts pabūt vienībā, kas reāli cīnītos par titulu.

NBA

Komentāri

  • Bongo
    14/03/2020 10:52

    Sis saraksts ir riktigs bullshit😂😂😂

Komentāri ir slēgti

TOP notikumi
1
X
2
4.6
3.75
1.73
1.71
-
1.97
3.25
3.1
2.3
1.12
-
6.5
1.9
-
1.81
2.4
4.1
2.25
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām