Trīs Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas interesējas par kādreizējo latviešu vārtsarga Jāņa Kalniņa komandas biedru Miko Lehtonenu, ziņo medijs “Sportsnet”.
Lehtonens karjeru neturpinās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandā Helsinku “Jokerit”, bet izmēģinās spēkus NHL. Par viņu šobrīd interese ir no Losandželosas “Kings”, Ņūdžersijas “Devils” un Monreālas “Canadiens” vienībām.
Lehtonens savas karjeras laikā nekad nav spēlējis NHL un šajā līgā pat nav ticis draftēts.
Aizsargs šosezon bija rezultatīvākais KHL aizsargs regulārajā turnīrā. Viņš 60 mačos sakrāja 49 punktus (17+32). Izslēgšanas spēlēs 26 gadus vecajam spēlētājam sešās spēlēs vieni vārti un trīs rezultatīvas piespēles.
Lehtonenam šī bija pirmā sezona KHL. Iepriekš viņš bija spēlējis Somijas un Zviedrijas hokeja līgās. Aizsargs piedalījies arī pasaules čempionātos hokejā, kur Somijas izlases sastāvā nospēlējis 20 mačus, kuru laikā guvis trīs vārtus un iedevis sešas rezultatīvas piespēles. Pagājušajā gadā viņš kopā ar Somijas izlasi kļuva pasaules čempionu.
“Jokerit” finišēja trešajā vietā Rietumu konferencē ar 84 punktiem 62 mačos. Gagarina kausa pirmajā kārtā “Jokerit” izslēdza no cīņās Jaroslavļas “Lokomotiv” ar 4-2. Nākamajā raundā komandai būtu jāspēlē pret Sanktpēterburgas SKA, taču vēl pirms sezonas oficiālās atcelšanas Helsinku klubs paziņoja par izstāšanos no čempionāta.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu