“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” komanda otrdien Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņas trešās kārtas atbildes mačā atspēlēja pirmajā spēlē iegūto deficītu un apturēja “Gulbenes Buki”/BJSS vienību.
Nākamo kārtu jeb fāzi pirms pusfināla otrdien sasniedza arī “Latvijas Universitātes” (LU) un “Kandava”/”Anzāģe” basketbolisti. Jau tagad zināms, ka ceturtajā kārtā savā starpā spēlēs LU un “Valmiera Glass”/ViA komandas.
Valmierieši pirms divām nedēļām Gulbenes komandai zaudēja ar 70:89, bet otrdien savā laukumā uzvarēja ar 95:47 (18:19, 30:14, 26:11, 21:3) un divu maču summā guva virsroku ar 165:136.
“Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” rindās Valters Vēveris guva 21 punktu, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles, 21 punkts un astoņas bumbas zem groziem bija Tervelam Bekam, 18 punktus guva Edgars Kaufmanis, bet 12 punkti un desmit atlēkušās bumbas bija Tadam Vaičūnam. Gulbeniešiem Jānis Engers guva desmit punktus, bet Artūrs Strēlnieks un Jānis Antrops – pa deviņiem. Šie trīs spēlētāji katrs izcīnīja pa septiņām atlēkušajām bumbām.
Tikmēr LU komanda viesos ar rezultātu 75:63 (20:19, 22:10, 16:17, 17:17) pārspēja “Rīgas Stradiņa universitāte”/”VEF Rīga” basketbolistus un summā uzvarēja ar 160:134. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Reinis Avotiņš, bet 14 punktus pievienoja Gustavs Kārlis Kampuss. Pretiniekiem 22 punktus guva Nils Baumeisters, bet uz fārmklubu nosūtītajam Iļjam Gromovam bija 13 punkti un 12 atlēkušās bumbas.
Savukārt “Kandava”/”Anzāģe” izbraukumā ar 91:79 (18:16, 28:16, 22:17, 23:30) pārspēja “Jelgavu” un divu spēļu summā uzvarēja ar 175:153. “Kandava”/”Anzāģe” komandai 25 punktus guva Artūrs Grīnbergs, 22 punkti bija Guntaram Strāķim, bet 18 punkti un 11 atlēkušās bumbas – Mārcim Saulītim. Jelgavniekiem ar 15 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām atzīmējās Armands Seņkāns.
Trešdien tiks noskaidrotas pārējās trīs ceturtās kārtas dalībnieces. Dueļos tiksies “Ogre” ar “Cēsis”/”Cēsu sporta skola” komandu (105:71 pirmajā spēlē), “Ventspils” ar “Ķekavu” (117:69) un “Liepāja” ar “Nīca”/”BLi” (96:72). “Gulbenes Buki”/BJSS Latvijas kausu sāka no pirmās kārtas, bet Nīcas un Cēsu komandas iesaistījās otrajā kārtā. Sākot ar trešo kārtu, turnīrā iesaistās Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) komandas, kā arī Nacionālās basketbola līgas pārstāve “Jelgava”, bet pašreizējā kausa glabātāja “VEF Rīga” turnīru sāks ar pusfinālu.
Sacensībām pieteikušās komandas no trim Latvijas līgām. Uzvarētāji tiks noskaidroti sešās kārtās. Pirmajās piecās kārtās komandas sacentīsies divu spēļu sērijās, bet kausa ieguvēji noskaidrosies vienā spēlē februārī. Latvijas kausa izcīņa vīriešu komandām pērn atsākas pēc 27 gadu pārtraukuma. Piedalījās 21 komanda, finālspēlē 7.martā Ventspilī “VEF Rīga” ar 74:62 pārspējot “Ventspils” vienību.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu