Tbilisi, 29.nov., LETA. Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta spēlē svētdien pēc pirmā puslaika ar 46:39 izbraukumā uzvar līgas pastarīti Tbilisi “Vita” no Gruzijas.
Pēc pirmā puslaika “VEF Rīga” sastāvā desmit punktus iemetis Jānis Bērziņš, bet deviņus pievienojis Mārtiņš Meiers.
Šo dueli veiksmīgāk iesāka “Vita” basketbolisti, izvirzoties vadībā ar 8:0, bet pēc tam panākot arī 19:9. Tiesa, pamazām rīdzinieki atguvās, pirmās ceturtdaļas beigās veicot izrāvienu un noslēdzot šo mača nogriezni ar trīs punktu deficītu (18:21). Puslaika turpinājumā “VEF Rīga” turpināja spēlēt gana sekmīgi un pārņēma vadību un pirmās 20 minūtes noslēdza sev par labu ar 46:39.
Šī sezona “VEF Rīga” komandai ir neveiksmīga un deviņās Vienotās līgas spēlēs gūtas tikai divas uzvaras. Kārtējā sāpīgā neveiksme tika ciesta pirmdien aizvadītajā iepriekšējā cīņā, kad “VEF Rīga” pirmajā puslaikā sasniedza pat 21 punkta pārsvaru, tomēr noslēgumā ar 82:83 piedzīvoja zaudējumu Somijas vienībai Loimā “Nilan Bisons”.
Jau pirms šīs spēles “VEF Rīga” komandu bija atstājis amerikāņu saspēles vadītājs Kenets Smits, bet šonedēļ rīdzinieki tieši uz “Vita” komandu izīrēja Krievijas uzbrucēju Vladislavu Starateļevu, līdz ar to viņu sastāvā tagad palikuši vairs tikai pieci leģionāri.
Tikmēr “Vita” zaudējusi visās deviņās šosezon aizvadītajās spēlēs Vienotās līgas, turklāt sīvākās neveiksmes bijušas ar desmit punktu deficītu. Savukārt trīs no zaudējumiem piedzīvoti ar vairāk nekā 40 punktiem un iepriekšējā mačā Tbilisi klubs ar 50:101 kapitulēja Jāņa Timmas pārstāvētajai līgas līderei Sanktpēterburgas “Zeņit”.
Sezonu Gruzijas klubs sāka ar trim amerikāņiem (visi – pirmgadnieki Eiropā pēc spēlēšanas koledžu basketbolā), diviem ukraiņiem un virkni pašmāju spēlētājiem, bet pašlaik komandā no leģionāriem palicis vairs tikai viens amerikānis, viens ukrainis un Starateļevs.
Vienotās līgas kopvērtējumā pašlaik “VEF Rīga” ar divām uzvarām deviņās spēles ieņem 14.vietu 16 komandu konkurencē, bet “Vita” ir pēdējā. Starp abām komandām vēl ir Kazahstānas vienība “Astana”, kas svinējusi vienu panākumu.
Arī šosezon VTB Vienotajā līgā sacenšas 16 komandas, kas bez dalījuma apakšgrupās aizvadīs divu apļu turnīru.
Šī gada pavasarī “VEF Rīga” pēc gada pārtraukuma triumfēja Latvijas čempionātā, finālsērijā ar 4-2 pieveicot pagājušā gada čempioni “Ventspili”. Tikmēr pārējos turnīros Latvijas galvaspilsētas klubam neveicās tik labi, jo VTB Vienotajā līgā tas nesasniedza izslēgšanas spēles, bet Eiropas kausā nepārvarēja pirmo posmu.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu