Vembanjamas ēnā palikušais Hendersons – jebkura cita NBA drafta pirmais numurs?

19/01/2023 11:47
Nokopēts
Stērlings

Šī gada vasarā gaidāmā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafta sakarā visbiežāk tiek pieminēts Francijas basketbolista Viktora Vembanjamas vārds, kurš šobrīd visai pārliecinoši ieņem pirmo vietu NBA klubu pārstāvju blociņos. Neskatoties uz to, arī paredzamā otrā izvēle Stērlings “Skūts” Hendersons ir ļoti talantīgs spēlētājs, kurš šobrīd gan palicis Vembanjamas ēnā.

Hendersons jau 17 gadu vecumā kļuva par profesionāli, kad 2021.gadā parakstīja divu gadu līgumu ar NBA G līgas izlases komandu “Ignite”, kļūstot par jaunāko profesionālo basketbolistu ASV vēsturē. Protams, ka nav 100% pārliecības, ka tieši viņš būs otrā izvēle šī gada draftā vai, ka Vembanjamu noteikti draftēs kā pirmo, taču uz šo brīdi šāds scenārijs izskatās ticamākais, jo gan “Nbadraft.net”, gan “Nbadraftroom.com”, gan “DraftExpress” kopā ar ESPN veidotajās drafta prognozēs tiek minēts tieši šāds sadalījums.

Šīs sezonas novembrī 18 gadus vecais Hendersons guva smadzeņu satricinājumu un deguna lūzumu, kas lika viņam izlaist kopumā 11 spēles. Taču kopumā Hendersons jau ir pieradis pie uzmanības un visvairāk viņš to izpelnījās tad, kad viņš kopā ar “Ignite” aizvadīja maču pret Viktoru Vembanjamu un “Metropolitans 92”, kad visi NBA pārstāvji bija ieradušies skatīties 2023. gada drafta divus labākos talantus. Lai gan par Vembanjamu tiek runāts skaļāk, arī Hendersons ir saņēmis brīnišķīgas atsauksmes. Viņš septiņās no astoņām spēlēm ir guvis vismaz 20 punktus, kā arī jau tagad izpildījis vienu no šī gada labākajiem “Slam Dunk”. 

Varu saprast, kāpēc Vembanjama ir pirmais numurs sarakstā. Tā ir sirdsapziņa, ar kuru būtu jāsadzīvo, ja tādu spēlētāju palaistu garām,” izteicies “Ignite” ģenerālmenedžeris Entonijs Makklišs. “Klubu pārstāvjiem ir jāizvēlās un jāliek savs vārds aiz veiktajām izvēlēm, kā arī jāveido reputācija. Personīgi nepazīstu Viktoru, tāpēc, protams, ka esmu neobjektīvs, bet ar 100% pārliecību varu teikt, ka es galvotu par Hendersonu tagad un tuvākajā nākotnē. Nezinu, vai to var teikt par Vembanjamu.”

Tāpat “Ignite” ģenerālemenedžeris norādīja, ka šobrīd Hendersonam nav nekādu attiecību ar Vembanjamu, taču pagaidām viņus kopā saista ļoti daudz. Domājams, ka Vembanjama ir labākā izvēle gaidāmajā draftā, bet Hendersons, visticamāk, būs otrais numurs. Medija “The Athletic” apskatnieks Sems Vecenijs savā nesenajā drafta prognozē rakstījis, ka Hendersons pavisam noteikti būtu pirmā izvēle 2022. un 2020. gada NBA draftos, kuros kā pirmos izvēlējās Paolo Bankero un Entoniju Edvardsu.

Stērlings "Skūts" Hendersons un Viktors Vembanjama

Stērlings “Skūts” Hendersons un Viktors Vembanjama | Foto: Ethan Miller/Getty Images/AFP/Scanpix

Viens vārdā nenosaukts līgas izpilddirektors sarunā ar “The Athletic” salīdzinājis Hendersonu ar Raselu Vestbruku un Džonu Volu, sakot, ka Hendersonam varētu būt līdzīga karjera kā viņiem. Pats Hendersons gan atzinis, ka nebūtu ar to apmierināts. “Nē, es gribētu savu karjeru,” paudis jaunais talants. “Gribu iet savu ceļu un nevēlos mēģināt sekot kāda piemēram. Protams, ka Vestbruks un Vols ir lieliski spēlētaji, aizsargi un līderi, bet centīšos izveidot savu karjeru.”

Arī pats Hendersons sarunā ar mediju “HoopsHype” minēja spēlētajus, ar kuriem viņš varētu salīdzināt savu spēles stilu. ”Cilvēki atkal un atkal turpina to teikt – Rasels Vestbruks. Tomēr es gribu līdzināties Andrē Milleram, kurš augstā spēles tempā izcili pārredzēja laukumu. Vēlos piespēlēt un būt tik gudrs kā Kriss Pols, prasmju līmenī gribu būt kā Damians Lilards. Īstenībā vēlos spēlēt pret šiem visiem puišiem. Aizsardzībā pievēršu uzmanību Drū Holidejam. Skatos visas viņu spēles un cenšos būt viens vesels spēlētājs. Uzaugu skatoties Kobi Braientu, tāpēc viņš ir mans visu laiku mīļākais spēlētājs.”

“Bleacher Report” žurnālists Džonatans Vasermans arī izteicis savu viedokli par Hendersonu. “Eksplozīvs uzbrukuma noslēdzējs, kreatīvs dribētājs, kurš var iemest arī pustālos metienus. Uzlabotais tālmetiens un spēles veidošana ir palīdzējusi viņam kļūt par drafta otro labāko talantu. Lēmumu pieņemšana (metienu izvēle un kļūdas) ir vienīgā svarīgā lieta, kam viņam būs jāpievērš uzmanība pirmajās sezonās pasaules spēcīgakajā līgā.”

Hendersons nav aizmirsis arī par izglītību. Viņš mācās programmā saistībā ar nekustamajiem īpašumiem, kā arī par sporta biznesu. Lai gan lielākā daļa debitantu NBA ienāk tad, kad nav pieraduši pie slavas, tad Hendersons jau divus gadus izpelnījies pastiprinātu uzmanību visām savām darbībām. Viņš ir centies izmantot visas iespējas, ko viņam ir devusi spēle “Ignite” komandā. Sākumā viņš bijis pārsteigts par to, cik daudz brīvā laika ir profesionālam basketbolistam, tāpēc viņš sācis lasīt grāmatas par sevis pilnveidošanu. Hendersons vēlas progresēt un grib būt gatavs arī neveiksmēm.

“Zinu, kad esi tik jauns un gūsti panākumus, tad būs arī daudz negatīvās lietas,” atzinis Hendersons. “Iekšēji ne vienmēr jutīsies lieliski, tāpēc centīšos šīs lietas pēc iespējas vairāk samazināt. Vienkārši mēģinu būt drošs, ka ar mani viss būs kārtībā. Man nepatīk neveiksmes, tāpēc arī nevēlos tās nekad iegūt.

Tāpat Hendersons savu brīvo laiku aizpilda ar vēla vakara treniņiem trenažieru zālē. Ar šo darbu viņš sagatavojas un pārvar sevi, kas viņam palīdz būt mierīgam, neskatoties uz palielināto interesi par viņu. “Cenšos būt lielisks it visā, būt labākais līderis, kāds vien varu būt,” atklājis jaunais basketbolists. “Esmu pārliecināts, ka varat sevi pazaudēt NBA un nopelnīt daudz naudas, bet arī psiholoģiski ir jābūt veselīgam.”

Kopā ar Skūtu visbiežāk sporta zāli apmeklēt arī viņa tēvs Kriss Hendersons, kam joprojām ir vislielākā ietekme uz Skūtu un viņš bieži vien var pavadīt ilgu laiku ar dēlu, runājot par kādu tēmu. “Viņš man vienmēr ir mācījis, ka neko nesasniegšu, ja smagi nestrādāšu,” izteices Skūts. “Basketbola dievi vienmēr atradīs tos, kuri nestrādā. Mēģinu to paturēt savā prātā un lūkoju parādīt basketbola dieviem sevi no labākās puses.”

Šosezon Hendersons G līgas turnīrā vidēji izceļas ar 21,1 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām, 6,4 rezultatīvām piespēlēm un 1,6 pārtvertām bumbām. Tapāt jāmin, ka tālmetienus viņš izpilda ar 42,1% precizitāti.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām