Latvijas basketbola savienības (LBS) līgu direktors Kristaps Janičenoks un Latvijas-Igaunijas basketbola līgas (LIBL) klubu pārstāvji sarunā ar Latvijas Televīzijas raidījumu “Sporta Studija” skaidrojuši iemeslus, kādēļ neizdodas palielināt Latvijas klubu skaitu dalībā LIBL čempionātā.
“Es pirms diviem gadiem teicu, ka mans sapnis ir tie desmit klubi, un sapnis vēl joprojām tāds ir. Varētu pat teikt – pašmērķis vai mērķis. Saskaroties ar reālo situāciju, man jāpiekrīt, ka tas šobrīd ir salīdzinoši ļoti nereāli Latvijas izmēram un basketbolistu skaitam un līmenim. Es gribētu teikt, ka optimālais skaits varētu būt astoņi klubi, bet šobrīd nav arī tie astoņi, Latvijas klubi ir seši,” atzīst Janičenoks.
“Mēs esam servisa institūcija. Mēs palīdzam ar padomu. Ja atbalsta mehānisms ir finansiāls atbalsts, tad tas noteikti nevar būt kaut kas ļoti liels. Tas varbūt nav labi, pieņemami, ka mēs nevaram pārdot nevienu spēli televīzijai, kā tas notiek citās līgās. Mēs produktu atdodam par velti vienai, otrai vai trešajai televīzijai. Mēs viņu ražojam paši un maksājam par to. Tā ir super liela problēma, kuru atrisināt ir ļoti grūti. Tici man, es to esmu mēģinājis ar dažādiem līdzekļiem, un man nav iznācis,” pauž Janičenoks.
“Cilvēki ir pieraduši uzskatīt, ka klubi Latvijā – mēs esam kaut kādi profesionāļi un strādājam pēc kaut kādiem biznesa principiem. Nē, mēs faktiski pildām sociālo funkciju. Diemžēl tas nemainīsies, kamēr Latvija nebūs ļoti bagāta valsts,” izsakās “Ventspils” ģenerālmenedžeris Ralfs Pleinics.
“Atalgojums nevis stāv uz vietas, bet pat krīt uz leju. Mums klubu ir maz, tieši tāpēc daudzi spēlētāji neizvēlas Latviju, lai spēlētu, jo nevaram atļauties tik daudz maksāt,” pauž “Liepājas” vienības direktors Normunds Atvars.