Šajā dienā, 16. decembrī, pirms 12 gadiem slavenajā “Madisona Square Garden” arēnā Ņujorkā līdzjutēji piedzīvoja vienu no šī gadsimta vērienīgākajiem kautiņiem Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) laukumos.
Vēl pirms Karmelo Entonijs kļuva par Ņujorkas “Knicks” zvaigzni talantīgais spēlētājs ASV metropoles publikai atmiņā bija palicis ļoti negatīvā nozīmē. Mačā starp “Knicks” un viesiem Denveras “Nuggets” 75 sekundes pirms pamatlaika beigām (100:119) atlicis vairs bija tikai noskaidrot gala rezultātu, taču tā vietā ātrajā pretuzbrukumā asi noteikumus pret vēl vienu topošo Ņujorkas “leģendu” Dž.R. Smitu pārkāpa mājinieku aizsargs Mārdijs Kolinss. Sekoja grūstīšanās vairāku spēlētāju starpā, skatītājos savus rēķinus kārtot ielidoja Smits un Neits Robinsons, un ar to vēl viss nebeidzās.
Kādam iesist “niezēja” arī Entonijam, kurš šo vajadzību apmierināja, ar lētu sitienu trāpot Kolinsam, kura uzmanība tobrīd bija vērsta citur. Savu komandas biedru aizstāvēt metās Džereds Džefrijs, taču Entonijs paguva aizmukt, un pamatīgā saķeršanās abu komandu spēlētāju vidū pamazām norimās.
Minēto maču piešķirto diskvalifikāciju dēļ priekšlaicīgi noslēgt bija spiesti visi desmit laukumā esošie spēlētāji, bet papildus diskvalifikācijas uz nākamajām spēlēm kopumā saņēma septiņi spēlētāji, tostarp Entonijs (15 spēles), Smits, Robinsons (abiem pa desmit) un Kolinss (sešas). Tika aprēķināts, ka diskvalifikāciju dēļ šie septiņi spēlētāji pa visiem kopā algās zaudēja aptuveni 1,2 miljonus dolāru. Jāatzīmē arī, ka gan “Knicks”, gan “Nuggets” šķīrās arī no pusmiljonu lielas soda naudas.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu