Anglijas premjerlīgas komanda Londonas “Chelsea” gatavojas izstāties no futbola Superlīgas klubu skaita, vēsta medija ESPN žurnālists Džeimss Ollijs. Uzreiz pēc tam šādu lēmumu pieņēma arī Mančestras “City”.
Chelsea have begun the process of pulling out of the proposed European Super League, sources have told @JamesOlley. https://t.co/LUsXFRLxtb
ReklāmaSaturs turpinās— ESPN FC (@ESPNFC) April 20, 2021
“Chelsea” un “City” ir pirmie no 12 futbola klubiem, kas pieņēmis lēmumu atteikties no idejas veidot futbola Superlīgu. Par šādu soli “Chelsea” organizācija rīkojās jo pie komandas stadiona bija sapulcējušies fani, kuri protestēja pret Londonas vienības potenciālo dalību Superlīgā.
Manchester City is now reportedly joining Chelsea in withdrawing from the Super League.
Updates ➡️ https://t.co/s63rcwrwDt pic.twitter.com/RooIFXzVWa
— Yahoo Soccer (@FCYahoo) April 20, 2021
Vairāki Eiropas futbola grandi ir gatavi pievienoties jaunam projektam – futbola Superlīgai, kurā bagātākie klubi no Eiropas valstīm plāno aizvadīt atsevišķu turnīru. Jauno līgu šobrīd vēl atbalsta tādas komandas kā Mančestras “United”, “Liverpool”, Londonas “Arsenal”, Totenhemas “Hotspur”, “Barcelona”, Madrides “Real”, Madrides “Atletico”, Milānas “Inter”, “Milan” un Turīnas “Juventus”.
Taču UEFA kopā ar Anglijas, Itālijas un Spānijas futbola federācijām piedraudējuši, ka visas komandas, kas pievienosies šādai līgai, tiks diskvalificētas no iepriekš pārstāvētajiem savu valstu čempionātiem un UEFA turnīriem – Čempionu līgas un Eiropas līgas. Tāpat UEFA un FIFA varētu aizliegt šo klubu spēlētājiem pārstāvēt savas izlases Pasaules kausos un Eiropas čempionātos.
Superlīgas projekts ir atbilde jaunajam Čempionu līgas formātam, kuru plānots izziņot nākamnedēļ. Tā sākums plānots 2024. gadā, kura ietvaros Čempionu līga kļūtu par 36 komandu līgu. Šobrīd ČL finālturnīrā 32 komandas tiek sadalītas astoņās grupās un 16 labākās pēc tam iekļūst “play-off”, kur noskaidro turnīra uzvarētāju. Jaunais formāts katrai komandai paredzētu par četrām spēlēm vairāk, kas palielinātu ierasto 125 spēļu kalendāru līdz 225 mačiem.
Lai piedalītos Superlīgas turnīrā, komandām būtu jāiemaksā 310 miljonu mārciņu dalības maksa, iepriekš vēstīja medijs “The Times”. Savukārt portāls “BT” raksta, ka Superlīgas izveide būtu “nāve” Čempionu līgai, tādēļ ir saprotama pašreizējā UEFA nostāja un draudi, kas vērsti klubu un spēlētāju virzienā.
Superlīgas ideju iepriekš aizstāvējis “Juventus” prezidents un Eiropas klubu asociācijas (ECA) vadītājs Andrea Anjelli. Tādi Eiropas futbola grandi kā Parīzes “Saint-Germain” un Minhenes “Bayern” nav atbalstījuši Superlīgas projektu. “Vēlamies turēties pie UEFA tradīcijām,” iepriekš paziņoja PSG, kas tostarp ir pārliecināti, ka Eiropas spēcīgākajā turnīrā iespēja būtu jādod jebkurai komandai, nevis tikai bagātākajiem Eiropas klubiem.
Superlīgas ietvaros turnīrā būtu paredzēta vieta 20 klubiem. 15 komandas tajā būtu regulāras un nemainīgas dalībnieces, bet vēl piecas sezonu no sezonas vietu izcīnītu ar kvalifikācijas turnīra palīdzību. 20 vienības tiktu sadalītas divās grupās, bet četras labākās no katras pēc tam izspēlētu izslēgšanas spēļu fāzi, lai noskaidrotu čempionu. Superlīgas ideja ir veidota kā Čempionu līgas alternatīva, taču šāds turnīrs būtu paredzēts bagātākajiem Eiropas klubiem, limitējot “uz papīra” vājāku komandu iespējas cīnīties par it kā prestižu klubu trofeju. Klubiem paralēli būtu zaļā gaisma spēlēt vietējos čempionātos, taču UEFA, Spānijas, Anglijas un Itālijas futbola saimniecības plāno diskvalificēt visus Superlīgas dalībniekus no vietējiem valstu čempionātiem un kausa izcīņām.
"It's not football anymore" 🗣
Chelsea fans protest the Super League outside of Stamford Bridge.
(via @JacobSteinberg) pic.twitter.com/oSHGkwJvii
— ESPN FC (@ESPNFC) April 20, 2021
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu