Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) ziņojumā norādīts uz “iespējamu ļaunprātību” Lielbritānijas riteņbraucēju testēšanā.
Aģentūras neatkarīgā Izlūkošanas un izmeklēšanu nodaļa martā sāka pārbaudi par Lielbritānijas Riteņbraukšanas savienības un Lielbritānijas Antidopinga aģentūras rīcību 2011.gadā pirms Londonas olimpiskajām spēlēm.
Pasaules antidopinga aģentūras direktors Ginters Joungers otrdien atzina, ka “Operācijā Atbalss” apstiprināta “toreizējo Lielbritānijas Riteņbraukšanas savienības un Lielbritānijas Antidopinga aģentūras amatpersonu iespējama ļaunprātība”.
Viņš piebilda, ka saistībā ar notikušo nav noteiktas nekādas rekomendācijas, jo 2011.gada notikumos iesaistītās personas vairs nestrādā Lielbritānijas Antidopinga aģentūrā un tā jau ir veikusi drošības pasākumus, lai tādi pārkāpumi neatkārtotos. Iesaistītās puses pilnībā sadarbojušās ar aģentūras izmeklētājiem.
Ziņojumā norādīts, ka Lielbritānijas riteņbraukšanas savienības darbinieki, kas analizēja iespējamo uztura bagātinātāju neatbilstību normām, ievāca paraugus no elites sportistiem tā, lai Lielbritānijas Antidopinga aģentūra neuzzinātu rezultātus, un WADA neapstiprinātā laboratorijā veica paraugu pārbaudi uz anabolisko steroīdu nandrolonu. Tāda rīcība neatbilst WADA noteikumiem.
Tāpat izmeklēšanā noskaidrots, ka vismaz viens Lielbritānijas Antidopinga aģentūras darbinieks bija informēts par situāciju, kā arī institūcijā nav saņemti tādu analīžu rezultāti.
Tomēr nav rasti pierādījumi apgalvojumiem, ka britu antidopinga uzraugs 2016.gadā riteņbraukšanas savienībai ir izsniedzis atsevišķu sportistu bioloģiskās pases datus un ļāvis diviem sportistiem pēc nelabvēlīgiem rezultātiem privāti veikt konkrētu uztura bagātinātāju testēšanu, šos rezultātus vēlāk pieņemot antidopinga sēdē.
Lielbritānijas Riteņbraukšanas savienība uzsvēra, ka ziņojumā nav apstiprināta organizācijas vaina, bet darbinieks, kas sadarbojās ar antidopinga uzraugu jau vairākus gadus vairs organizācijā nestrādā. Tāpat esot grozītas vairākas procedūras, tostarp ir iecelts galvenais mediķis, kurš atbild organizācijas vadītājam, izveidota klīniskās pārvaldības komiteja un ieviesta elektroniskā medicīnisko datu glabāšana.
WADA uzsvēra, ka šāda veida situācijas Lielbritānijas Antidopinga aģentūrā vairs nebūtu iespējamas, turklāt visas britu riteņbraucējiem veiktās analīzes bijušas negatīvas.
Jau vēstīts, ka martā britu Ārstniecības personu tribunāla dienests atzina bijušo Lielbritānijas riteņbraukšanas komandas ārstu Ričardu Frīmenu par vainīgu neatļauto vielu iegādē, neatgriezeniski anulējot viņa licenci.
Frīmens atzina savu vainu vai tika pierādīta viņa vaina 21 no 22 apsūdzībām, tostarp neatļautās vielas testosterona pasūtīšanā, nepatiesību datu reģistrēšanā un neatbilstošā sportam nepiederošu personu ārstēšanā.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu