Zviedrijas superzvaigznes sāk ar ASV pieveikšanu, mājinieki čehi svin laimīgu uzvaru

10/05/2024 23:58
Nokopēts
Zviedrijas hokeja izlase

Zviedrijas hokeja izlase piektdien pasaules čempionāta pirmajā mačā uzvarēja ASV, bet meistarsacīkšu saimnieces Čehijas un Somijas duelī, kurā no spēles vārti netika gūti, pēcspēles metienos pārāki bija mājinieki.

B apakšgrupā Ostravā Latvijas izlases pretinieču duelī Zviedrija ar rezultātu 5:2 pārspēja ASV. Mača devītajā minūtē aizturētā soda laikā zviedrus vadībā izvirzīja Joels Ēriksons-Ēks, bet otrā perioda ceturtajā minūtē ar precīzu plaukstas metienu izcēlās Lūkass Reimonds.

Trešdaļas otrajā pusē Zeks Verenskis ar metienu no distances guva pirmos vārtus amerikāņiem, bet Markuss Jūhansons atjaunoja zviedriem divu ripu pārsvaru. Trešā perioda ceturtajā minūtē pretī vārtiem nekļūdīgs bija Broks Nelsons – 2:3. Pamatlaika pēdējā minūtē pa ripai tukšos vārtos iemeta Viktors Hedmans un Ēriksons-Ēks.

Pirms tam šajā apakšgrupā Vācija ar 6:4 uzvarēja Slovākiju. Latvijas izlase cīņā iesaistīsies sestdien ar maču pret Poliju.

Savukārt A apakšgrupā Prāgā mājiniece Čehija ar 1:0 pēcspēles metienu sērijā pārspēja Somiju. Čehi sāka apņēmīgi, pirmajā periodā nomētājot pretinieku vārtus (10:1). Mačs aizritēja dinamiski, taču vārti netika gūti kā pamatlaikā, tā arī papildlaikā, tādējādi spēles uzvarētāja tika noskaidrota pēcspēles metienu sērijā.

Harri Seteri 65 minūtēs atvairīja 27 metienus, bet Lukāšs Dostāls – 21. Dostāls arī pēcspēles metienos netika pārspēts, bet Seteri sarūgtināja Ondržejs Kaše un Romans Červenka.

Pirms tam Prāgā Šveices izlase ar rezultātu 5:2 bija pārāka pār Norvēģiju.

A apakšgrupā Prāgā cīnās Austrija, Kanāda, Čehija, Dānija, Somija, Lielbritānija, Norvēģija un Šveice, bet B apakšgrupā Ostravā spēkus mēro Latvija, ASV, Vācija, Zviedrija, Francija, Kazahstāna, Slovākija un Polija.

Seko līdzi PČ hokejā un piedalies “Optibet prognožu spēlē”

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām