ASV izlase pārliecinoši uzvar slovākus un iekļūst olimpiskajā ceturtdaļfinālā

20/02/2018 09:01

Phjončhanas olimpisko spēļu hokeja turnīra ceturtdaļfinālā iekļuvusi ASV izlase, kas aizvadītajā naktī ar 5:1 (0:0, 3:1, 2:0) pārspēja Slovakijas valstsvienību.

Ar diviem vārtiem amerikāņu rindās izcēlās uzbrucejs Raiens Donato, kurš ikdienā pārstāv Nacionālo koledžu sporta asociācijas (NCAA) komandu.

ASV ceturtdaļfinālā tiksies ar Čehijas izlasi.

Pamatus uzvarai amerikāņi ielika spēles otrajā trešdaļā, kad spēja gūt trīs bezatbildes vārtus. Vispirms precīzs bija “students” Donato, bet pēcāk atzīmējās pieredzējušais aizsargs Džeimss Višņevskis un uzbrucējs Marks Arkobello. Vienīgu ripu slovāku labā otrajā periodā guva uzbrucejs Peters Cerešnaks, kurš atzīmējās vairakuma izspēlē.

Cīņas trešajā periodā otros vārtus guva Donato, precīzs bija arī trešdaļā Gerets Rou, nodrošinot ASV izlasei pārliecinošu panākumu.

ASV izlase priekšsacīkstēs izcīnīja tikai vienu uzvaru trīs mačos, ar četriem punktiem grupā paliekot trešajā vietā, bet Slovākija, lai arī pirmajā mačā negaidīti ar 3:2 uzvarēja Olimpiskos sportistus no Krievijas, pēc tam cieta divas neveiksmes, B apakšgrupā paliekot pēdējā – ceturtajā – vietā.

Jau vēstīts, ka pēc priekšsacīkstēs vietu uzreiz ceturtdaļfinālā nodrošināja Zviedrijas, Čehijas, Olimpisko sportistu no Krievijas un Kanādas komandas.

Vēl trīs ceturtdaļfinālistes tiks noskaidrotas vēlāk otrdien, kad spēkiem mērosies Slovēnija ar Norvēģiju, Somija tiksies ar Dienvidkoreju, bet Šveice cīnīsies ar Vāciju.

Slovēnijas un Norvēģijas dueļa uzvarētāji ceturtdaļfinālā tiksies ar olimpiešiem no Krievijas, kurus trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. Somijas un Dienvidkorejas spēles uzvarētāji pēc tam tiksies ar Kanādu, bet Šveices un Vācijas pāra stiprāko komandu gaida Zviedrija