Batņa dala piespēles uzvarā pret Somijas līgā pirmo punktu guvušo Tumānovu

24/02/2024 21:12
Oskars Batņa

Kārtējo veiksmīgo spēli Somijas augstākajā līgā (“Liiga“) šovakar aizvadīja Latvijas uzbrucējs Oskars Batņa, palīdzot Mikeli “Jukurit” vienībai ar 6:3 uzvarēt Jiveskiles JYP, kuras sastāvā rezultatīvs bija aizsargs Miks Tumānovs.

Batņa izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm. Vispirms uzbrucējs otrajā periodā palīdzēja komandai realizēt vairākumu un izvirzīties vadībā(3:2), bet trešajā trešdaļā viņš piedalījās “Jukurit” sestajos vārtos. Tikmēr Tumānovs, kurš Jiveskliles vienībā nav ieguvis stabilu lomu, bieži vien laukumā dodoties simboliski, izcēlās ar punktu šosezon un Somijas līgā kopumā – viņš asistēja JYP pirmajos vārtos.

Mačā kopumā Batņa nospēlēja 18 minūtes un sešas sekundes, kuru laikā viņš atzīmējās ar pieciem metieniem, uzvarēja sešos no desmit iemetieniem, bet spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. Tumānovam 13 minūtēs un 32 sekundēs pozitīvs +/- rādītājs +1.  Batņa šosezon 54 spēlēs sakrājis 34 (18+16) punktus, aizvadot pārliecinoši rezultatīvāko sezonu karjerā.

Citā spēlē Hemēnlinnas HPK ar Artūru Andžānu ierindā ar 1:3 zaudēja Lahti “Pelicans”. 22 gadus vecais Andžāns, kuram šī bija tikai ceturtā spēle HPK sastāvā, spēlēja pirmajā aizsargu pārī, laukumā pavadīja 21 minūti, izdarīja vienu metienu, bet iekrāja negatīvu lietderību -2.

Zviedrija

Trešo reizi pēdējās četrās spēlēs ar rezultatīvu sniegumu Zviedrijas līgā (SHL) izcēlās Rodrigo Ābols, kurš palīdzēja Engelholmas “Rogle” izbraukumā ar 3:2 apspēlēt Malmes “Redhawks”.

Ābols tika pie rezultatīvas piespēles “Rogle” pirmajos vārtos, tobrīd rezultātam kļūstot neizšķirtam 1:1. Ābols laukumā pavadīja nepilnas 18 minūtes, kurās viņš izpildīja trīs metienus, uzvarēja septiņos no 11 iemetieniem, bet spēli pabeidza ar neitrālu lietderību. Uzbrucējam šosezon 45 spēlēs 24 (13+11) punkti.

Panākumu izcīnīja arī Mārtiņš Dzierkals un “Skelleftea”, ar 5:3 pieveicot “Oskarshamn”. Dzierkalam 12 minūtēs un 24 sekundēs divi metienu, viens spēka paņēmiens un neitrāls +/- rādītājs. Tikmēr Ērnšeldsvīkas “MoDo” bez Kristiāna Rubīna ierindā ar 3:2 pārspēja “Linkoping”. Rubīnam šī bija otrā izlaistā spēle šosezon.