3×3 basketbolistus lidostā sagaidījuši vairāk nekā 200 līdzjutēju, LOK un LBS pārstāvji (VIDEO)

30/07/2021 20:05

Par olimpiskajiem čempioniem kļuvušos olimpiskos čempionus 3×3 basketbolā – Edgaru Krūmiņu, Agni Čavaru, Kārli Paulu Lasmani un Nauri Miezi – Rīgas lidostā piektdien sagaidīja vairāk nekā 200 līdzjutēji ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidentu Žoržu Tikmeru un Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidentu Raimondu Vējoni priekšgalā.

Kaut arī LOK aicināja 3×3 basketbola komandas atbalstītājus epidemioloģiskās situācijas dēļ nedoties sagaidīt olimpiskos čempionus uz lidostu “Rīga”, bet vērot viņu ierašanos Rīgā LTV7 tiešraidē, gana daudz līdzjutēju bija devušies arī uz lidostu. Kā pēc aizbraukšanas džipos līdz turpat lidostā izveidotai skatuvei teica Miezis, līdzjutēju bija daudz. LBS prezidents Vējonis atgādināja, ka jau jāsāk domāt par nākamajām olimpiskajām spēlēm un kopā ar LBS ģenerālsekretāru Kasparu Ciprusu dāvāja atbraucējiem “zelta” kedas.

Sporta kustības “Ghetto Games” dibinātājs Raimonds Elbakjans noliedza savus nopelnus medaļu komplekta tapšanā, īpaši izceļot trenera Raimonda Feldmaņa nopelnus, kā arī Čavaru par komandas kopāsavākšanu. Viņš arī atzīmēja, ka tādu ķīmiju, kāda bija 3×3 basketbola komandai, viņš vēl nav redzējis. Savukārt Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) uzsvēra disciplīnas, komandas un pārliecības par saviem spēkiem nozīmi puišu uzvarā.

Vēlāk olimpiskos čempionus un viņu treneri Raimondu Feldmani un fiziskās sagatavotības treneri Dāvi Feikneru bija iespējams redzēt goda brauciena no lidostas “Rīga” uz Latvijas Televīziju Zaķusalā. Līdzjutēji, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, ar karogiem un plakātiem sveica sportistus šajā maršrutā.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase trešdien Tokijā kļuva par vēsturē pirmo čempioni 3×3 basketbolā vīriešiem, finālmačā ar rezultātu 21:18 pārspējot Krievijas Olimpiskās komitejas (OKR) komandu. Tokijā kopā ar Latvijas komandu bija arī fizioterapeits Oskars Urbanovičs. Tāpat nozīmīga loma titula izcīnīšanā bija arī Artūram Strēlniekam, kurš kā komandas piektais spēlētājs palīdzēja sekmēt kvalificēšanos olimpiskajām spēlēm. Kopā ar medaļniekiem atgriezās arī peldētāja Ieva Maļuka un trenere Jūlija Kuzmina.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
27/09/2021 22:17

Kids vēlas, lai Porziņģis būtu “basketbola spēlētājs”, nevis tikai trīspunktu metējs

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Džeisons Kids vēlas, lai Kristaps Porziņģis nebūtu tikai trīspunktu metējs, bet gan daudzpusīgs spēlētājs, šodien NBA komandu mediju dienā atklāja speciālists….