Rīga, 6.sept., LETA. Šodien Siguldas apkārtnē notiks ikgadējais Vienības velobrauciens, kura rīkotāji šogad beidzot cer pārspēt šī pasākuma dalībnieku rekordu, kas noturējies kopš tālā 1939.gada.
Ikvienam aktīvās atpūtas cienītājam būs iespēja izvēlēties kādu no trijām distancēm – 100 kilometru garo sporta šosejas braucienu, 45 kilometru SEB MTB braucienu vai pašu masveidīgāko 37 kilometru “Latvijas Dzelzceļa” tautas šosejas braucienu. Tiks noteikti ne tikai ātrākie dalībnieki, bet arī lielākie darba kolektīvi, kuplākās ģimenes, stilīgākie riteņbraucēji un uzvarētāji vēl daudzās citās nominācijās.
Tālajā 1939.gadā Vienības velobraucienā piedalījās 6226 dalībnieki, un šis rekords vēl joprojām nav pārspēts, lai gan šāds nodoms sacensību rīkotājiem ir jau labu laiku. “Vienības velobrauciena rekords – 6226 dalībnieki – joprojām ir nepārspēts. Jau sen runājam, ka ir laiks to paveikt, tāpēc tas jāizdara šogad,” izteicās Siguldas novada pašvaldības priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.
Ja izdosies pārspēt rekordu, ir plāns Siguldā izveidot riteņbraukšanas skvēru ar pieminekli. Skvērā būtu visu šī gada Vienības velobrauciena dalībnieku vārdi, kuri piedalījās rekorda pārspēšanā.
Katrs šī gada Vienības velobrauciena dalībnieks tiks apgādāts arī ar īpašām jubilejas medaļām.
“Vienības velobrauciens ir vienreizējs pasākums ne tikai Baltijā, bet arī Eiropā. Man kā riteņbraukšanas fanātam ir liels prieks redzēt visus cilvēkus, kuri tajā piedalās. Galvenais, ka visiem ir liela vēlme piedalīties un sasniegt finišu,” sacīja kādreizējais pasaules čempions Romāns Vainšteins.
Saulkrastu velomuzeja vadītājs Jānis Seregins izteicās, ka pirmās Latvijas laikā trīsdesmito gadu beigās Vienības velobrauciens bija lielākais masveida riteņbraukšanas pasākums pasaulē. “Nekur citur pasaulē tobrīd nekā tāda nebija. Latvijā riteņbraukšana toreiz bija populārākais sporta veids.”
Latvijas riteņbraucēju vienības velobrauciens šogad svin 25 gadu jubileju. Šis tautas pasākums guva negaidīti lielu atsaucību pirmskara periodā – laikā no 1936. līdz 1939.gadam. Toreiz, pateicoties tā laika prezidenta Kārļa Ulmaņa atbalstam, velobrauciens pulcēja vairākus tūkstošus dalībnieku.
Velobrauciens pēc Ernesta Pūces un citu veloentuziastu iniciatīvas tika atjaunots 1995.gadā. Kopš gadsimta sākuma šos lielos riteņbraukšanas svētkus rīko Igo Japiņa sporta aģentūra, un arī norises vieta šajā gadsimtā nav mainījusies – velomīļus septembra pēdējā svētdienā tradicionāli uzņem Sigulda.
Pēdējos gados dalībnieku skaits velobraucienā pārsniedzis 5000 riteņbraucēju. Šogad pasākuma rīkotāji cer pārspēt 1939.gada dalībnieku rekordu, pulcējot vairāk nekā 6500 aktīvās atpūtas cienītājus.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu