Izšķirošās spēles ir klāt – Latvijas 3×3 basketbolisti lūkos iegūt OS ceļazīmi

14/04/2024 07:18
Nokopēts
Nauris Miezis un Francis Lācis

Latvijas 3×3 vīriešu basketbola izlase ar Agni Čavaru, Franci Gustavu Lāci, Nauri Miezi un Zigmāru Raimo ierindā šodien Honkongā pirmā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pusfinālā tiksies ar Nīderlandi.

Plkst.11.55 pēc Latvijas laika Latvija, kas turnīrā izsēta ar trešo numuru, pusfinālā tiksies ar turnīra galveno favorīti Nīderlandi. Visas turnīra spēles tiešraidē var vērot “Youtube” kontā “FIBA3x3”.

Reklāma
Saturs turpinās

Uzvarētājs plkst.13 cīņā par vienīgo olimpisko ceļazīmi tiksies ar otra pusfināla, kurā tiekas Austrija un Jaunzēlande, uzvarētāju. Piektdien Latvijas basketbolisti kvalifikācijas turnīru sāka ar divām uzvarām, ar 21:16 pieveicot Mongoliju (2.) un ar 21:10 sagraujot Jaunzēlandi (7.), bet sestdien ar 21:12 pieveica Ēģipti (6.), B grupā ar trim uzvarām ieņemot pirmo vietu

Nīderlande A grupā ar 22:15 apspēlēja Šveici (5.), ar 17:11 – Honkongu (8.), bet ar 17:18 zaudēja Austrijai (4.), grupā ieņemot otro vietu. Divas labākās katras grupas komandas iekļuva pusfinālā. Tikai labākā no astoņām komandām iegūs ceļazīmi uz Parīzes spēlēm.

Ja pirmajā kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlasei neizdosies uzvarēt, nākamā iespēja būs turnīrā, kas no 3. līdz 5.maijam norisināsies Japānas pilsētā Ucunomijā, bet pēdējā iespēja iegūt olimpisko ceļazīmi būs no 16. līdz 19.maijam Ungārijas pilsētā Debrecenā.