Sāga galā – “Liverpool” par premjerlīgas rekordsummu iegādājas Zviedrijas zvaigzni

02/09/2025 08:14
Nokopēts
Aleksanders Īsaks

Anglijas futbola premjerlīgas klubs “Liverpool” vienojies ar Ņūkāslas “United” par zviedru uzbrucēja Aleksandera Īsaka iegādi par Lielbritānijas futbola transfēru rekordu, samaksājot Ņūkāslas klubam 125 miljonus sterliņu mārciņu (145 miljoni eiro).

Tiek ziņots, ka Īsaks ar Anglijas čempioni “Liverpool” vienojās par ilgtermiņa līgumu pēc tam, kad Liverpūles klubs beidzot pārliecināja “United” pieņemt uzlabotu piedāvājumu. “Jūtos lieliski. Tas ir bijis garš ceļš, lai nokļūtu šeit,” saka Īsaks.

Reklāma
Saturs turpinās

Ņūkāslas uzbrukuma zvaigznes pāreja uz Liverpūli gan izvērtās par sāgu – proti, “Liverpool” šovasar izrādīja lielu interesi par Īsaka iegādi, taču Ņūkāsla nevienam piedāvājumam sākotnēji nepiekrita. Tas vainagojās ar to, ka Īsaks pagājušajā nedēļā publicēja paziņojumu, kurā viņš kritizēja Ņūkāslas klubu par solījumu nepildīšanu. Īsaks nepiedalījās nedz Ņūkāslas pirmssezonas treniņnometnē, nedz jaunās premjerlīgas sezonas pirmajās trīs spēlēs.

Zviedrijas futbolista transfēra summa ir trešā lielākā pasaules futbola vēsturē. Vairāk tika samaksāts vien par brazīlieša Neimara pāreju no “Barcelona” uz Parīzes “Saint-Germain” 2017.gadā, Parīzes klubam samaksājot 222 miljonus eiro, kā arī par Francijas uzbrucēja Kiliana Mbapē pāreju tajā pašā gadā no “Monaco” uz “Saint-Germain”.

Īsaks profesionāļa karjeru uzsāka 2016.gadā Stokholmas klubā AIK, pēc tam trīs gadus aizvadot Vācijas kluba Dortmundes “Borussia” sistēmā, tiekot izīrētam arī Nīderlandes klubam Tilburgas “Willem II”.

No 2019. līdz 2022.gadam Īsaks pārstāvēja Spānijas vienību Sansevastjanas “Real Sociedad”, bet no 2022.gada viņš pārstāvēja Ņūkāslu, pagājušajā sezonā 34 premjerlīgas spēlēs gūstot 23 vārtus, kas bija otrais labākais rādītājs līgā.

52 spēlēs Zviedrijas izlases rindās Īsaks ir guvis 16 vārtus.

Savukārt Mančestras “City” veikusi izmaiņas vārtsargu līnijā – komandu atstājis ilggadējais vārtsargs Edersons, kurš pārcelsies uz Stambulas “Fenerbahce”, bet no Parīzes “Saint-Germain” pievienojies Džanluidži Donnarumma.

32 gadus vecais brazīlietis Edersons mančestriešu rindās aizvadīja pēdējās astoņas sezonas, palīdzot komandai sešas reizes triumfēt premjerlīgā, izcīnīt divus Anglijas (FA) kausus, uzvarēt UEFA Čempionu līgā, UEFA Superkausā un FIFA Pasaules klubu kausa izcīņā.

Mančestrā ierados pirms astoņiem gadiem pilns cerību, bet nekādi nevarēju paredzēt, ka kopīgi pavadītais laiks būs tik brīnišķīgs,” pēc kluba atstāšanas sacīja Edersons. “Spēlēšana “City” rindās bijis manas dzīves spožākais laiks un es vienmēr būšu šīs komandas fans.”

Edersons kopumā visos turnīros mančestriešu rindās aizvadīja 372 spēles, bet premjerlīgā laukumā devās 276 mačos un 122 reizes palika nepārspēts. Starpsezonā “City” no “Burnley” ieguva vārtsargu Džeimsu Trafordu, tomēr ar viņu sastāvā trīs spēlēs premjerlīgā piedzīvoti divi zaudējumi un vienība atrodas tikai 13.pozīcijā.

Edersona vietā “City” rindās otrdien tika sagaidīts itāliešu vārtsargs Džanluidži Donnarumma, kuram starpsezonā radās nesaskaņas ar pagājušajā sezonā gan Francijas čempionātā, gan UEFA Čempionu līgā uzvarējušo Parīzes “Saint-Germain” (PSG).

Tiek ziņots, ka 26 gadus vecais Donnarumma uz “City” pārcelies ar 35 miljoniem eiro. Vienošanās ar viņu noslēgta uz pieciem gadiem.

“Kļūt par Mančestras “City” spēlētāju man ir liels gods,” sacīja Donnarumma. “Pievienojos vienībai, kurā pasaules klases spēlētāji un viens no visu laiku izcilākajiem treneriem Peps Gvardiola. Šis ir klubs, kurā vēlētos spēlēt jebkurš futbolists.”

Donnarumma pagājušajā sezonā bija viens no labākajiem vārtsargiem pasaulē un šogad ticis nominēts arī uz “Ballon d’Or” balvu un Ļeva Jašina vārdā nosaukto trofeju planētas labākajam vārtsargam.

Itālijas izlasē Donnarumma kopš 2016.gada aizvadījis 74 mačus un ar valstsvienību triumfēja 2020.gada Eiropas čempionātā, kurā tika atzīts par labāko spēlētāju. 2021.gadā Donnarumma saņēma arī Jašina trofeju kā labākais pasaules vārtsargs.