VALMIERA GLASS VIA pievienojas kādreizējais G līgas čempions

17/08/2026 11:05
Nokopēts
Aminu Mohameds

Latvijas čempione basketbolā “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” papildinājusi sastāvu ar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) G līgā spēlējušo Nigērijas uzbrucēju Aminu Mohamedu, vēsta klubs.

Likmes uz basketbolu meklē šeit

G līgā 24 gadus vecais basketbolists pavadījis pēdējās četras sezonas, ar Delavēras “Blue Coats” komandu 2023. gadā kļūstot par čempionu. Iepriekšējā sezonā viņš 27 mačos vidēji 17 minūtēs guva 6,4 punktus, izcīnīja 3,3 atlēkušās bumbas un atdeva 2,0 rezultatīvas piespēles.

Pēc tam viņš pievienojās Tunisijas komandai “Club Africain”, kuras rindās vietējā līgā vidēji spēlē guva 11,4 punktus, izcīnīja 5,9 atlēkušās bumbas, atdeva 2,7 rezultatīvas piespēles un pārtvēra 2,4 bumbas. Koledžu basketbolā Mohameds pavadīja vienu gadu, spēlējot Džordžtaunas Universitātes komandā.

No pagājušās sezonas valmieriešu sastāvā palikuši Artis Ate, Mārcis Vītols, Verners Kohs, Dāvis Ozers, Krists Ozers un Pavlo Dzjuba, bet komandai pievienojušies amerikānis ar latviešu saknēm Džeiks Haidbrīders, saspēles vadītājs Darens Viljamss no ASV, aizsargs Markuss Toms un uzbrucējs Rihards Čerņevskis. Savukārt par komandas galveno treneri kļuvis Dāvis Čoders, kurš amatā nomainīja Kasparu Vecvagaru, bet par viņa palīgu kļuvis Edmunds Elksnis.

Aizvadītajā sezonā valmierieši izcīnīja trīs titulus, uzvarot Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL), Latvijas Basketbola līgā (LBL) un Latvijas kausā.

    Pagaidām neviens nav komentējis