Viļņa, 20.jūn., LETA. Neveiksmi pirmajā pārbaudes spēlē, gatavojoties Eiropas čempionātam, sestdien piedzīvoja Latvijas U-20 basketbola valstsvienība, kas Viļņā ar 46:76 (10:13, 10:24, 15:16, 11:23) kapitulēja Lietuvas studentu izlasei.
Uz pārbaudes spēlēm Viļņā Latvijas komandas sastāvā devušies 15 basketbolisti. Klāvs Čavars, uz kura līdzdalību treneri cerēja vēl nedēļas sākumā, veselības stāvokļa dēļ šogad izlasei palīdzēt nevarēs, tāpat savainojuma dēļ nespēlē Anžejs Pasečniks.
“Lietuvas studentu izlases spēlētāji ir dažus gadus vecāki, krietni pieredzējušāki un fiziski nobriedušāki, tāpēc jau pirms mača bija skaidrs, ka viegli mums nebūs. Divas ceturtdaļas – pirmo un trešo – aizvadījām visumā normāli, bet divās ļāvām pretiniekiem diktēt noteikumus,” Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Latvijas U-20 izlases galveno treneri Arni Vecvagaru.
“Spēlējām kā pa viļņiem. Visiem spēlētājiem bija labas epizodes un arī apjukuma brīži un kļūdas. Ļāvām lietuviešiem skriet ātrajos uzbrukumos, paši pārāk respektējām viņus, nepietiekami aktīvi meklējot iespējas uzbrukt no soda laukuma. Divpunktnieku statistika ir daiļrunīga – 10/38, arī no trīspunktu līnijas trūka precizitātes (6/25),” pauda treneris. “Ļāvu spēlēt visiem 12 pieteiktajiem basketbolistiem, neraujot malā pēc pirmās kļūdas. Patlaban svarīgākais ir atrast spēles ritmu un saprast, kas no treniņos apgūtā darbojas un kas vēl jāslīpē īpaši. Turklāt jāņem vērā, ka, piemēram, Rinaldam Mālmanim šī bija pirmā spēlē pēc vairāk nekā pusgadu ilga pārtraukuma.”
Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 12 punktiem bija Kristaps Gludītis.
Lietuvas studentu izlases galvenais treneris ir Daiņus Adomaitis, kurš spēlētāja karjeru noslēdza Latvijas vienībā “Barons”/LMT.
Nākamajā mačā Latvija svētdien samēros spēkus ar Lietuvas U-20 valstsvienību.
Pēc Jāņiem Latvijas jaunatnes izlasei būs īsa nometne Madonā un, iespējams, spēle ar Gruzijas U-20 izlasi. Pašās jūnija beigās Tallinā tiks spēlēts ar Igaunijas studentiem, bet 3.jūlijā vēlreiz tiksies ar Lietuvas U20 komandu.
Eiropas čempionāts basketbolā U-20 vīriešu izlasēm no 7. līdz 19.jūlijam norisināsies Itālijas pilsētā Linjano, Latvijas pretinieki grupu turnīrā būs Serbijas, Grieķijas, Bulgārijas un Izraēlas basketbolisti. Trīs labākās komandas turpinās cīņu par medaļām, divas pārējās cīnīsies par vietas saglabāšanu A līgā.
Tā kā nākamajā gadā U-20 čempionāta dalībnieku skaits atkal tiks samazināts no 20 līdz 16, vietu labāko sabiedrībā zaudēs uzreiz septiņas komandas.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu