Latvijas dāmu hokeja izlase pirmdien Itālijā pasaules čempionāta (PČ) pirmās divīzijas B grupas otrās kārtas spēlē mača beigās izrāva uzvaru pret Poliju, tiekot pie pirmā panākuma turnīrā.
Latvijas hokejistes uzvarēja ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 1:1).
Rezultātu spēles 39.minūtē atklāja Sarma Ozmena, kura realizēja lielo skaitlisko vairākumu pieci pret trīs. Tiesa, spēles 49.minūtē Polijas izlase atjaunoja neizšķirtu, izceļoties Olīvijai Tomčokai, taču trīs minūtes un 15 sekundes pirms pamatlaika beigām Latvijas izlase guva uzvaras vārtus, izceļoties Kanādā dzimušajai latviešu izcelsmes spēlētājai Kristai Jip-Čakai, kurai asistēja Anna Katrīna Lagzdiņa.
Atlikušajā laikā Latvijas dāmas nosargāja minimālo pārsvaru, tiekot pie pirmā panākuma turnīrā.
Par vērtīgāko mūsu izlasē tika atzīta tieši Jip-Čaka.
Jau vēstīts, ka Latvijas izlase turnīru svētdien sāka ar zaudējumu 1:5 Itālijai, bet Polija ar 0:4 piekāpās Ķīnai. Vēl vienā mačā Dienvidkorejas izlase pagarinājumā ar 2:1 uzvarēja Kazahstānu.
Kopvērtējumā Itālijai, Ķīnai un Latvijai tagad ir pa trim punktiem, taču pirmās divas komandas aizvadījušas pa vienai spēlei. Tālāk ar diviem punktiem seko Dienvidkoreja, Kazahstānai ir viens punkts, kamēr Polija ir bez punktiem.
Turnīra turpinājumā Latvijas valstsvienība trešdien mērosies spēkiem ar Ķīnu, ceturtdien ar Dienvidkoreju, bet dalību turnīrā noslēgs 14.aprīlī ar maču pret Kazahstānu.
Tikai grupas uzvarētājas izcīnīs ceļazīmi uz augstāku grupu, bet vājākā vienība nokritīs zemāk.
Latvijas izlases galvenais treneris Miks Golubovičs komandā iekļāvis divas vārtsardzes, sešas aizsardzes un 13 uzbrucējas.
Izlasē ir arī 22 gadus vecā Kanādā dzimusī latviešu izcelsmes spēlētāja Krista Jip-Čaka, kura debiju Latvijas valstsvienībā piedzīvoja februārī, piedaloties pārbaudes turnīrā Polijā, savā debijas spēlē izceļoties ar “hat-trick”.
Jip-Čaka aizpērn vērsās Latvijas Hokeja federācijā (LHF) un izteica vēlmi pārstāvēt Latvijas sieviešu izlasi, bet pērn jūnijā hokejiste saņēma Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) padomes atļauju. Kā galveno argumentu spēlēšanai nacionālajā izlasē Jip-Čaka minēja savas saknes no Latvijas. Tāpat hokejistei ir Kanādas un Latvijas dubultpilsonība, Latvijas pasi iegūstot 2015.gada 14.aprīlī.
Iepriekšējās četras sezonas Jip-Čaka spēlēja Nacionālās koledžu sporta asociācijā (NCAA) Jēlas Universitātes komandā, kur 2016./2017.gada sezonā ar 27 rezultativitātes punktiem (8+19) viņa bija savas koledžas komandas rezultatīvākā spēlētāja un komandas kapteine.
Viņa ir dzimusi Ontario provinces pilsētā Vitbijā, savukārt viņas mamma Liza Preisa savulaik nodarbojusies ar volejbolu, spēlējot Sinsinati Universitātes komandā.
Pirms četriem gadiem Jip-Čaka bija iekļauta Kanādas U-18 izlases kandidātu sarakstā, kā arī kļuva par Kanādas U-18 čempionāta uzvarētāju.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu