Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas “Dinamo” pavēstījusi par līguma parakstīšanu ar amerikāņu aizsargu Keidu Fairčaildu.
29 gadus vecais aizsargs pēdējās divas sezonas aizvadīja Zviedrijas spēcīgākās līgas klubā “Rogle”. Aizvadītajā sezonā Fairčalds laukumā devās 20 spēlēs, izceļoties ar vienu vārtu guvumu un trīs rezultatīvām piespēlēm.
Krietni veiksmīgaka 180 centimentrus garajam aizsargam bija 2016./2017.gada sezona, kad 50 spēlēs tika gūti seši vārti, bet 24 reizes ar rezultatīvām piespēlēm apgādāti partneri.
Amerikānim šī nebūs pirmā pieredze KHL, jo divas sezonas, no 2014. – 2016.gadam, tika pārstāvēta Novokuzņeckas “Metallurg” vienība. KHL Fairčailds aizvadījis 109 spēles, izcēlies ar astoņiem vārtu guvumiem un 18 rezultatīvām piespēlēm.
Nacionālas hokeja līgas (NHL) draftā aizsargs tika izvēlēts 2007.gadā, kad viņu ar kopējo 96.numuru izvēlējās Sentluisas “Blues” organizācija. Fairčaildam pēc Minesotas universitātes absolvēšanas tika dota iespēja sevi pierādīt arī hokeja mekā – piecās spēlēs “Blues” rindās aizsargs izcēlās ar rezultatīvu piespēli.
NHL hokejistam nostiprināties neizdevās, vairāk spēlējot Amerikas hokeja līgā.
Fairčailds pārstāvējis ASV U-18 un U-20 jauniešu izlases.
Četras sezonas aizsargs pavadījis NCAA līgā, Minesotas Universitātes komandā, kur bijis iekļauts sezonas labāko jauno spēlētāju komandā.
Kā vēstīts, “Dinamo” sastāvu papildinājusi ar Latvijas izlases vārtsargu Kristeru Gudļevski un citu šīs pozīcijas spēlētāju Timuru Biļalovu no Krievijas. Tāpat komandai pievienojies valstsvienības aizsargs Kristaps Sotnieks, kā arī šajā pašā pozīcijā spēlējošais kanādieši Marks Zaneti, Metjū Majone un krievs Dmitrijs Šuļeņins.
Vienības rindās atgriezies arī Andris Džeriņš un zviedru uzbrucējs Līnuss Videls, kā arī pagarināti līgumi ar Lauri Dārziņu, Miķeli Rēdlihu, Oskaru Batņu, Frenku Razgalu, Paulu Svaru un Robertu Kaļķi, Gintu Meiju un kanādieti Brendonu Makmilenu, kā arī piesaistīts viņa tautietis Kevins Klārks.
Savukārt pārbaudes laika līgumi noslēgti ar aizsargu Robertu Mamčicu un lietuvieti Neriju Ališausku, kā arī uzbrucējiem Egilu Kalnu, Rihardu Mareni, Gunāru Skvorcovu, Vitāliju Pavlovu, Robertu Lipsbergu un Kasparu Saulieti.
Rīgas “Dinamo” aizvadītajā sezonā ceturto gadu pēc kārtas nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā, paliekot pirmspēdējā vietā visā līgā.
Pirmajās četrās KHL sezonās rīdzinieki tika Gagarina kausa izcīņā, divas reizes sasniedzot otro kārtu, pēc tam Latvijas klubs vēl vienu reizi “play-off” spēlēja arī 2013./2014.gada sezonā, bet tagad četrus gadus “Dinamo” palikusi bez izslēgšanas turnīra.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu