Alojas pašvaldība pārdos tai piederošās LFF mācību un treniņu centra “Staicele” kapitāla daļas

MTC Staicele, sportazinas.com
MTC Staicele | Foto: LFF

Alojas pašvaldība nolēmusi pārdot tai piederošās SIA “Latvijas futbola federācijas mācību un treniņu centrs “Staicele”” kapitāla daļas.

Latvijas futbola federācijas (LFF) mācību un treniņu centra “Staicele” pamatkapitālu veido 8609 daļas. Alojas novada pašvaldībai uzņēmumā pieder 1980 kapitāla daļas, kas veido 22,99%, katras kapitāla daļas vērtība ir 100 eiro.

Uzņēmums dibināts 2009.gada 1.aprīlī un tā darbības veids ir sporta objektu darbība un citas sporta nodarbības.

Pašvaldības lēmumā skaidrots, ka grāmatvedības uzskaitē līdzdalība asociēto kapitālsabiedrību kapitālā tiek uzskaitīta pēc pašu kapitāla metodes. Saskaņā ar iesniegto 2019.gada pārskatu sabiedrības pašu kapitāls 2019.gada 31.decembrī bija 32 827 eiro, kuru veido iepriekšējo gadu nesadalītā peļņa un nesegtie zaudējumi, kā arī 2019.gada peļņa vai zaudējumi un izveidotās rezerves 93 eiro apmērā.

Atbilstoši Alojas novada pašvaldībai piederošajām 1980 daļām ar vienas kapitāldaļas nominālvērtību 100 eiro, kas ieguldījuma kopsummā veido 19 8000 eiro, pie līdzdalības 22,99% pašu kapitāls 2019.gada 31.decembrī aprēķināts 7528 eiro.

Pašvaldība skaidro, ka tai nav pamata saglabāt līdzdalību uzņēmumā, jo tā darbības rezultātā netiek radīti pakalpojumi, kas ir stratēģiski svarīgi pašvaldības administratīvās teritorijas attīstībai.

Pašvaldība ir apstiprinājusi “Latvijas futbola federācijas mācību un treniņu centrs “Staicele”” kapitāla daļu pārdošanas noteikumus.

Alojas novada dome nolēmusi nosūtīt lēmumu par kapitāla daļu pārdošanu “Latvijas futbola federācijas mācību un treniņu centrs “Staicele”” un uzdot tās valdei lēmumu par kapitāla daļu pārdošanu nedēļas laikā no tā spēkā stāšanās publiskot uzņēmuma mājaslapā un informēt sabiedrības darbiniekus par kapitāla daļu pārdošanas nosacījumiem un kārtību.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Latvijas futbola federācijas mācību un treniņu centrs “Staicele”” apgrozījums pērn bija 52 858 eiro, bet zaudējumi – 115 171 eiro.

No minētā uzņēmuma kapitāla daļām aptuveni 23% pieder Alojas novada pašvaldībai, bet pārējie 77% – LFF.

Uzņēmumam novembra sākumā bija 11 909 eiro Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parādsaistības.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par