Andersons: Daži cilvēki man jautājuši – kāpēc tu vēl mēģini tikt izlasē, tev taču Šveicē viss ir kārtībā

24/04/2024 20:02
Nokopēts
Toms Andersons

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Toms Andersons “Sporta Studijas” podkāstā pastāstījis par vietas izcīnīšanu valstsvienībā un savu pieredzi Šveices pēc spēka otrajā līgā.

Andersons septiņas reizes piedalījās valstsvienības treniņnometnē, bet tikai pērn spēja izcīnīt vietu komandā un aizbraukt uz pasaules čempionātu. “Tāds garāks ceļš varbūt sanācis, vairāki cilvēki man nākuši klāt un jautājuši, priekš kam tu vēl mēģini tur tikt, tev tāpat viss ir kārtībā Šveicē. Bet man bija tāds sapnītis, ko beidzot izdevās piepildīt, un ar ļoti patīkamām emocijām.

Saņemt atteikumus nebija viegli. Ja tagad padomā – varbūt dažreiz likās, kam man to vajag. Bet, kā jau teicu, man bija tas sapnītis, nepiepildītais mērķis spēlēt pasaules čempionātā un kārtējo reizi ir apliecinājums tam, ka nevajag padoties, un labas lietas notiks,” pārliecināts latvietis.

Latvietis jau ceturto sezonu spēlēja Šveices pēc spēka otrās līgas (SL) komandā “La Chaux-de-Fonds”, kurā viņš šosezon bija kapteinis. Komanda 2023./2024. gada sezonā triumfēja SL turnīrā. “Varbūt uz papīra neizskatās, ka tur ir labs līmenis, bet tur ir ārzemnieki ar Zviedrijas un Somijas augstāko līgu pieredzi. Tur māk spēlēt. Man daudz uzticas, kas ļoti palīdz spēlēt, man ir labi partneri – Austrijas un Norvēģijas izlašu spēlētāji. Mums izveidojusies laba komanda un pēdējos trīs gados sastāvs īpaši nemainās. Mums ir apmeklētākā komanda līgā, “play-off” spēles bija izpārdotas, 5,5 tūkstoši. Vecā halle, bet atmosfēra ir fantastiska,” stāsta Andersons.

“Ja kāds piedāvātu spēlēt “pirmo vijoli” Nacionālās līgas (NL) komandā, es gribētu to darīt. Man ir 31 gads, un cīnīties par vietu ceturtajā maiņā, tam laikam esmu par vecu, esmu no tā izaudzis. Man patīk baudīt hokeju, gūt vārtus, būt rezultatīvam un uzvarēt spēles, tas ir galvenais. Vai arī spēlēt augstākajā spēlē, bet zaudēt visas spēles? Droši vien, tas nav mans. Varbūt kādam citam tas ir sapnis, spēlēt NL un cīnīties par vienu uzvaru desmit mačos. Ja mums izdotos tikt augšā, tas būtu kaut kas savādāks, jo domāju, ka man dotu lielāku lomu tieši šajā komandā,” saka uzbrucējs.

“Vienu brīdi apdomāju iegūt Šveices pasi, varbūt kaut kad tas arī notiks, tagad jau Latvijā drīkst būt dubultpilsonība un man tas daudz ko nemainīs. Nav arī tik viegli to pasu dabūt, ja pareizi atceros, jānodzīvo vienā kantonā (reģionā) vismaz desmit gadus, ne katrs to var izdarīt. ”

TOP notikumi
1
X
2
2.07
4.15
3.37
1.86
4.48
3.83
1.25
6.25
9.5
2.6
3.7
2.5
2.5
3.4
2.75
1.13
9.75
19
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām