Anglijas FA direktors atceras fanu rīcību EČ finālā: Tie bija tūkstošiem bandītu, kas apkaunoja valsti

24/07/2021 14:40
Nokopēts
Vemblija stadions

Anglijas futbola asociācija (FA) izpilddirektors Marks Bulingems dalījies atmiņās par 11.jūlija Eiropas futbola čempionāta finālu, kura organizēšana un vēlāka norise Vemblija stadionā Londonā turnīra rīkotājiem radīja lielas galvas sāpes.

Jau ziņots, ka 11.jūlija Eiropas futbola čempionāta finālspēlē Anglijas futbola izlase mājas stadionā pēcspēles 11 metru sitienu sērijā ar rezultātu 1:1 (2:3) atzina Itālijas valstvienības pārākumu, kas izraisīja abu valstu līdzjutēju sadursmes.

Lielbritānijas policija ziņoja, ka nemieru rezultātā tika arestēti 49 cilvēki, turklāt sadursmēs ar neadekvātiem britu faniem cietuši vai tikuši ievainoti 19 likumsargi. Londonas centrā Anglijas izlases zaudējumā sarūgtinātie britu fani izpauda savas dusmas, sitot stikla pudeles, apgāžot uz ielas atkritumu tvertnes un dažādos citos veidos traucējos sabiedrisko kārtību.

“Mēs sadūrāmies ar tūkstošiem puišu ārpus stadiona. Daudzi no viņiem bija alkohola vai narkotisko vielu reibumā,” finālspēles vakaru atceras Bulingems. “Pēc tam liels skaits cilvēku mēģināja iekļūt Vemblija stadionā rupjos un brutālos veidos.”

“Viņu uzvedība bija nepieņemama, bīstama, bieži vien noziedzīga, un parādīja pilnīgu likuma neievērošanu un necieņu pret apkārtējiem,” turpināja ierēdnis. “Nevienam policistam, apsardzes darbiniekam vai īstam līdzjutējam nevajadzētu ciet no šādām nekārtībām.”

“Tā bija rīcība, kas apkaunoja visu valsti laikā, kad mūsu neticamā Anglijas izlase izdarīja tik daudz, lai paceltu nacijas garastāvokli vienā no vissarežģītākajiem laikiem mūsu vēsturē,” viedokli pauda FA izpilddirektors.

“Laikā, kad mums bija jāsvin izlases sasniegumi, mūsu uzmanība tika koncentrēta uz policijas centieniem tikt galā ar tūkstošiem bandītu nelikumīgo rīcību. Tas bija sešu stundu aplenkums, ar tādu netiktu galā neviens stadions.”

Ar līdzīgu neadekvātu uzvedību britu līdzjutēji izcēlās arī Eiropas čempionāta pusfināla mačā, kurā Anglija ar 2:1 papildlaikā apspēlēja dāņus. Pēc tam, kad Anglijai tika piešķirts diskutabls 11 metru sitiens, Dānijas izlases vārtsargam Šmeihelam, koncentrējoties uz Harija Keina sitienu, sejā tika iespīdināts lāzers, ko izdarīja kāds Anglijas izlases līdzjutējs.

Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) par līdzjutēju uzvedību piemērojusi Anglijas (FA) 30 tūkstošu eiro lielu naudas sodu. UEFA norādīja, ka izlase sodīta ne vien par par lāzera spīdināšanu Dānijas izlases vārtsarga sejā, bet arī pirotehnikas izmantošanu ​​un neatbilstošu uzvedību pretinieku komandas himnas izpildīšanas laikā.

TOP notikumi
1
X
2
5
3.6
1.73
1.98
3.7
3.6
4.1
3.4
1.9
3.7
2.95
2.25
2.37
3.9
2.6
1.12
9.75
19
1.21
7.25
12
1.36
5.5
7.75
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām